نوع 2 دیابت – دارو احتیاطی در دیابت

[ad_1]

افراد مبتلا به دیابت نیاز به رعایت اقدامات خاص هنگام مصرف داروها به دلیل برخی از این ممکن است تغییر سطح قند خون خود را. داروهایی که می تواند به افزایش سطح قند خون در حالی که دیگران ممکن است کاهش کنترل قند خون در نرخ هشدار دهنده.

آنتی بیوتیک ها یکی از بدنام ترین داروها که ممکن است در نتیجه ناخواسته سطح قند خون و تغییرات در هر کسی که مبتلا به ديابت نوع 2 با استفاده از خوراکی کاهنده قند خون و داروها. اما منفی تداخلات دارویی هستند به ندرت دیده می شود در بیماران دیابتی که از انسولین برای کنترل سطح قند خون خود را.

چه نگرانی های معمول اشاره کرد و با درمان ضد میکروبی دهان و عوامل کاهنده قند خون?

  • به شدت بیمار بیماران و افراد مسن بیشتر مستعد ابتلا به تغییر در نحوه کنترل قند در مقایسه با بیماران در گروه سنی جوان و کسانی که احساس می کنید ظاهرا به خوبی خود را با وجود بیماری های عفونی.
  • افراد مبتلا به دیابت و سل در همان زمان بالاتر شکست درمان در مقایسه با افراد غیر دیابتی. این است که با توجه به کاهش غلظت سرمی ریفامپیسین در افراد مبتلا به دیابت به ویژه کسانی که با مشکلات وزن خود را به عنوان به خوبی.
  • شکست درمان با نیز ممکن است رخ دهد در افراد چاق مبتلا به دیابت اگر دوز محاسبه شده و بر اساس وزن خود را.

آنچه که به طور بالقوه می تواند تاخیر در تشخیص بالقوه تعامل با مواد مخدر?

به شدت بیمار بیمارانی که عوارض سیستمیک ممکن است هیپوگلیسمی یا قند خون, و این ممکن است در نتیجه اضافه دشواری در تشخیص ممکن است تعامل با مواد مخدر.

آنچه که رایج ترین آنتی بیوتیک است که می تواند تغییر سطح قند خون خود را?

1. فلوروکینولون:

  • مانند گاتیفلوکساسین, لووفلوکساسین سيپروفلوکساسين و فلوکساسین ممکن است در هر دو هیپوگلیسمی قند خون در بیماران خاص و در اکثر موارد این تغییر در سطح قند خون است وابسته به دوز.
  • ممکن است افزایش آزادسازی انسولین از لوزالمعده موجب کاهش سطح قند خون.

در میان فلوروکینولون ها گاتیفلوکساسین است که برجسته ترین اثر در سطح قند خون. در خط بعدی است levofloxacin پس از آن ممکن است نامناسب برای بیماران دیابتی که بی ثبات قند خون و کسانی که به شدت بیمار است. سيپروفلوکساسين ممکن است حداقل تاثیر را بر روی کنترل قند خون; بنابراین می توان آن را با خیال راحت استفاده برای افراد مبتلا به دیابت.

2. ماکرولیدها (azythromycin اریترومایسین و کلاریترومایسین):

  • کلاریترومایسین یک نوع macrolide می تواند افزایش اثر رپاگلینید باعث بیش از حد کاهش سطح قند خون. برای جلوگیری از این اتفاق این replaglinide دوز دارو باید تنظیم شود که با استفاده از کلاریترومایسین.
  • ماکرولیدها نیز ممکن است افزایش غلظت سرمی sulfonylureas یکی دیگر از نوع خوراکی کاهنده قند خون عامل. پزشکان همیشه باید در نظر کاهش sulfonylurea دوز هنگام نیز تجویز macrolide.

3. ریفامپیسین:

  • ریفامپیسین ممکن است به طور قابل توجهی کاهش اثر برخی از خوراکی کاهنده قند خون عوامل مانند ناتگلینید, rosiglitazone, pioglitasone, sulfonylureas و رپاگلینید و در نتیجه کاهش اثر گفت: مواد مخدر. هنگامی که ریفامپیسین در بیماران دیابتی مبتلا به سل دوز بالاتر از ضد دیابتی دارو ممکن است لازم باشد.

4. سفالکسين:

  • افزایش غلظت خون از متفورمین می تواند متوجه شود با مصرف سفالکسين. با این حال بالینی اهمیت این مشکل هنوز ناشناخته است.

اگر شما داده می شود و یک داروی جدید و به طور ناگهانی قند خون خود را به طور قابل توجهی بالاتر یا پایین تر از حد معمول از پزشک خود بپرسید برای بررسی امکان جدید دارو قطعی قند خون-کاهش و یا قند خون-بالا بردن اثر است.

[ad_2]

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>