نسخه Omicron: چیزی که دو هفته بعد می دانیم

[ad_1]

دو هفته پس از اینکه سازمان بهداشت جهانی Omicron را به عنوان یک نگرانی شناسایی کرد، بر سرفصل‌ها تسلط یافت و نگرانی‌های جدیدی در مورد شیوع COVID-19 ایجاد کرد و کشورها را مجبور کرد کمپین‌های واکسیناسیون تقویتی خود را افزایش دهند.

در چند هفته گذشته، متخصصان بهداشت در سراسر جهان به موارد Omicron توجه زیادی کرده اند تا به سوالات مهمی مانند نحوه انتقال آن، جلوگیری از مصونیت در برابر واکسن ها یا بیماری های گذشته و اینکه آیا باعث بیماری شدیدتر می شود، پاسخ دهند.

کار آنها تصویر کامل تری از نحوه گسترش این گزینه و اینکه چقدر باید نگران باشیم ترسیم کرده است.

هیچ دلیلی برای افزایش وزن وجود ندارد

روز جمعه، محققان آفریقای جنوبی، جایی که این گزینه برای اولین بار کشف شد، گفتند که با وجود افزایش میزان بستری شدن در بیمارستان، هیچ نشانه‌ای مبنی بر اینکه Omicron باعث بیماری جدی‌تر شده است، مشاهده نکرده‌اند.

داده‌های بیمارستانی نشان می‌دهد که تعداد پذیرش‌های کووید-۱۹ در بیش از نیمی از ۹ استان کشور به شدت در حال افزایش است، اما مرگ‌ومیرها چندان چشمگیر نیستند و شاخص‌هایی مانند میانگین طول مدت بستری در بیمارستان اطمینان‌بخش هستند.

جو فاالا، وزیر بهداشت، روز جمعه گفت: “داده های اولیه نشان می دهد که در حالی که میزان بستری شدن در بیمارستان رو به افزایش است… به نظر می رسد صرفاً به دلیل اعداد و ارقام باشد، نه در نتیجه وزن گزینه، این Omicron.” .

استخدام در بخش مراقبت های ویژه برای بیماران در آفریقای جنوبی با موارد تایید شده Omicron تنها 6.3 درصد است که بسیار کمتر از موج دلتا قبلی است و بیماران کمتری برای کمک به تنفس به اکسیژن اضافی نیاز دارند.

تا به امروز، تمام موارد گزارش شده از Omicron در کانادا بدون علامت یا خفیف بوده است.

کارشناسان می گویند Omicron ممکن است برای کاهش شدت آن جهش یافته باشد – اما هنوز برای حدس زدن خیلی زود است، به خصوص بدون داده های خاص برای نشان دادن تعداد افرادی که با Omicron واکسینه شده اند یا عفونت های قبلی COVID-19 داشته اند.

“این چیزی است که همه باید در نظر داشته باشند. سارا اتو، ویروس شناس در دانشگاه بریتیش کلمبیا، به CTV National News گفت: «بیشتر مواردی که ما درباره آن می شنویم برای افرادی نیز اتفاق می افتد که قبلاً کووید داشته اند و واکسن زده اند.

«آنچه در حال حاضر واقعاً ناشناخته است این است که این موارد در میان افرادی که هرگز در معرض هیچ گونه تماسی قرار نگرفته‌اند چقدر شدید خواهد بود. و من فکر می‌کنم که اینجا در کانادا، ما هنوز بخش بزرگی از جمعیت را داریم که واکسینه نشده‌اند، نه فقط کودکان، بلکه 10 تا 15 درصد دیگر از بزرگسالان که واکسینه نشده‌اند و در خطر ابتلا به موارد شدید قرار دارند.

OMICRON به سرعت در حال گسترش است

موارد جدید به طور پیوسته در آفریقای جنوبی، مرکز شیوع این بیماری، در حال افزایش است.

به گفته مؤسسه ملی بیماری‌های عفونی کشور، در چند روز گذشته، شیوع سراسری Omicron حدود 20000 نفر در روز را مبتلا کرده است که در روز پنجشنبه 19018 مورد جدید کووید-19 مشاهده شد.

با این حال، عفونت ها هنوز به بیش از 26000 مورد در روز در طول موج سوم که توسط نوع دلتا دامن می زند، به اوج خود نرسیده است.

در بریتانیا – جایی که مقامات انتظار دارند Omicron در طی دو تا چهار هفته آینده به سویه غالب تبدیل شود – بررسی های اولیه تماس خانگی خطر انتقال از Omicron را نسبت به دلتا نشان داده است.

در حالی که گونه دلتا همچنان گونه غالب در کانادا و سراسر جهان است، تکثیر Omicron در سراسر جهان در حال رشد است. و در کانادا، علائم اولیه گسترش جامعه وجود دارد.

دکتر ترزا تام، مدیر ارشد بهداشت عمومی روز جمعه در یک کنفرانس خبری گفت، در حالی که بیشتر موارد تایید شده Omicron در کانادا در سفرهای بین المللی و تماس های نزدیک ردیابی شده اند، مواردی که هیچ ارتباط مسافرتی شناخته شده ای ندارند گزارش شده است.

تام گفت که برخی از استان های کانادا در حال حاضر شاهد جهش در تعداد روزانه موارد هستند که می تواند با گسترش Omicron تشدید شود.

افزایش کنونی موارد جدید عمدتاً مربوط به انتاریو و کبک است و هر دو استان از بهار تعداد آنها مشاهده نشده است. نمودارهای مدل سازی نشان می دهد، اگر سرعت انتقال 15 درصد افزایش یابد یا اگر Omicron در سطوح انتقال فعلی ایجاد شود، کانادا ممکن است شاهد جهش موارد به رکورد بالای 10000 مورد قبل از ژانویه باشد.

دکتر هاوارد نجو، معاون رئیس بهداشت عمومی، گفت: “ما باید در هفته های آینده بسیار مراقب باشیم و در عین حال باید آماده باشیم تا در اولین نشانه از یک مورد به سرعت در حال رشد، سریعا برای کنترل شیوع این بیماری اقدام کنیم.” .

جهش های ژنتیکی مرتبط با سرماخوردگی

یک عامل متمایز برای نوع Omicron تعداد زیادی جهش در پروتئین ویروس است که به آن اجازه می دهد به سلول های انسانی متصل شود و وارد بدن شود.

اما یک مطالعه جدید نشان می‌دهد که Omicron ممکن است حداقل یکی از جهش‌های خود را با برداشتن قطعه‌ای از ماده ژنتیکی از یک ویروس دیگر – احتمالاً عامل سرماخوردگی – به دست آورده باشد.

این توالی ژنتیکی خاص در هیچ نسخه قبلی SARS-CoV-2، ویروسی که باعث COVID-19 می‌شود، دیده نمی‌شود، اما در بسیاری از ویروس‌های دیگر، از جمله ویروس‌هایی که باعث سرماخوردگی می‌شوند، و همچنین در ژنوم انسان، رایج است. به گفته محققان

نویسنده اصلی این مطالعه، Venky Soundararajan از کمبریج، یک شرکت تجزیه و تحلیل داده مستقر در ماساچوست، نشان می دهد که این ممکن است به این معنی باشد که Omicron سعی می کند “انسانی تر” به نظر برسد تا سیستم ایمنی را فریب دهد.

و ایمنی واکسن؟

در به‌روزرسانی این هفته، WHO گفت واکسن‌های موجود هنوز باید از افرادی که به نوع Omicron آلوده می‌شوند از بیماری‌های جدی محافظت کند، اما خاطرنشان کرد که آزمایش‌های آزمایشگاهی اولیه در آفریقای جنوبی نشان می‌دهد که این واکسن می‌تواند تا حدی از تأثیر فایزر جلوگیری کند.

روز چهارشنبه، فایزر داده‌های اولیه را منتشر کرد که نشان می‌دهد ممکن است دو دوز آن برای جلوگیری از عفونت Omicron به اندازه کافی محافظ نباشد، اما تقویت‌کننده سطح آنتی‌بادی‌های انسانی در مبارزه با ویروس‌ها علیه نوع Omicron را ۲۵ برابر افزایش داده است.

با این حال، این یافته ها مقدماتی هستند و هنوز از نظر علمی بررسی نشده اند.

چندین کشور قبلاً ابتکارات شتاب دهی را در پرتو گزینه Omicron اعلام کرده اند.

انتاریو روز جمعه اعلام کرد که افراد بالای 18 سال واجد شرایط رزرو تزریق دوم در ژانویه خواهند بود. چندین استان دیگر، از جمله آلبرتا و بریتیش کلمبیا، برنامه تقویت خود را گسترش داده اند. با این حال، مقامات کانادایی می‌گویند که اثربخشی ضربات تقویتی هنوز مشخص است.

تام هفته گذشته در یک کنفرانس خبری گفت: “سطح محافظت در برابر Omicron از سری اولیه و دوز تقویت کننده هنوز مشخص است و ما در روزهای آینده چیزهای زیادی در مورد این موضوع خواهیم آموخت.”

با این حال، هنوز هم عاقلانه است که امکان حفاظت از واکسن را با ارائه واکسن به افرادی که دسته اولیه نداشته‌اند، و سپس تقویت‌کننده‌ها را به حداکثر برسانیم.»

کمیته مشاوره ملی ایمن سازی قویاً توصیه می کند که بزرگسالان 50 سال و بالاتر واکسن مجدد علیه کووید-19 دریافت کنند. این کمیته همچنین توصیه احتیاطی برای واکسن های تقویت کننده برای کانادایی های 18 تا 49 ساله ارائه کرد و گفت که می توان دوز سوم را بر اساس خطرات فردی و محل زندگی آنها ارائه داد – توصیه هایی که با یا بدون حضور نوع Omicron انجام می شود.

اگرچه احتمال زیادی وجود دارد که واکسن‌های کنونی در برابر نوع Omicron کمتر مؤثر باشند، کارشناسان می‌گویند که با توجه به نقشی که در کمک به بدن در تولید آنتی‌بادی‌ها و سلول‌های T برای مبارزه با ویروس دارند، هنوز هم احتمالاً سطحی از محافظت را ارائه می‌دهند.

دکتر سوزی هوتا، مدیر پزشکی برای پیشگیری و کنترل عفونت در شبکه بهداشت دانشگاه مستقر در تورنتو، به CTVNews.ca گفت: “بعید است که این واکسن های فعلی ما را منسوخ کند.”

ممکن است اثربخشی آنها کاهش یابد، اما هنوز پاسخ ایمنی بسیار گسترده ای وجود دارد که این واکسن ها ایجاد می کنند. “اگر بتوانیم حفاظت کلی را افزایش دهیم، ما را در موقعیت بهتری با همه گزینه هایی که با آنها سر و کار داریم قرار می دهد.”

– با فایل هایی از جنیفر فریرا، روزنامه کانادایی، آسوشیتدپرس و رویترز[ad_2]

https://20khababr.ir
https://afkharebartar.ir
https://akhabarebartar.ir
https://andnews.ir
https://avatefepak.ir
https://baranmajale.ir
https://behtaringam.ir
https://daltek.ir
https://elmitarin.ir
https://fardayeashena.ir
https://forbos.ir
https://foxirani.ir
https://gisoon.ir
https://hodhodirani.ir
https://iranisard.ir
https://kahkashani.ir
https://lasttimes.ir
https://lilaki.ir
https://livejame.ir
https://magirani.ir
https://majaleiranian.ir
https://mervina.ir
https://mineralnews.ir
https://modirezard.ir
https://momon.ir
https://moniseh.ir
https://nationaliran.ir
https://netcrafti.ir
https://news-single.ir
https://newsexpress.ir
https://newslife.ir
https://newsspot.ir
https://newsteen.ir
https://nikmag.ir
https://officemag.ir
https://okaziyon.ir
https://one-news.ir
https://pandamag.ir
https://parsroids.ir
https://patris-fun.ir
https://senatornews.ir
https://seratmag.ir
https://sibala.ir
https://sohanian.ir
https://sosokan.ir
https://tazekhabari.ir
https://technoirani.ir
https://timesirani.ir
https://yamorani.ir
https://yandexkhabari.ir
https://abdoosnews.ir
https://zehnenoandinsh.ir
https://abestanews.ir
https://abtinnews.ir
https://akhbarebartaaar.ir
https://akhbaremaaaa.ir
https://akhbareshomaaa.ir
https://akhshijnews.ir
https://atrinnews.ir
https://atroticnews.ir
https://atshnews.ir
https://bashariatemrooz.ir
https://dastesalamatt.ir
https://dostemansalam.ir
https://elementorsite.ir
https://emrooztafahom.ir
https://ensanedirooooooz.ir
https://etelaresankhabar.ir
https://examplenews.ir
https://fardaalefba.ir
https://gisooyekhabar.ir
https://halohekayatha.ir
https://hashtadonoh.ir
https://hekayatfardayeemaaa.ir
https://honarmandkhabar.ir
https://istgaheshomareyek.ir
https://ketabkhoooon.ir
https://kimyagaaaar.ir
https://markazeakhbar.ir
https://masternewss.ir
https://mohamadrezasite.ir
https://morvarideasia.ir
https://mramins.ir
https://naserinews.ir
https://nasermr.ir
https://newsamins.ir
https://newsatropat.ir
https://newscenterals.ir
https://newsmineral.ir
https://newsouls.ir
https://newspishgamannn.ir
https://newssalam.ir
https://newsshans.ir
https://newsworlds.ir
https://parinews.ir
https://patris-music.ir
https://poshtibannews.ir
https://powernewss.ir
https://recordejadid.ir
https://salamnewws.ir
https://23ncfst.ir/
https://amiran-carpet.ir/
https://armanenergytec.ir/
https://blogenews.ir/
https://blogkhoon.ir/
https://bvfars.ir/
https://charsounews.ir/
https://chsnews.ir/
https://dezfil.ir/
https://dmwebmaster.ir/
https://dota2news.ir/
https://erfanhd.ir/
https://etminan110.ir/
https://faratarazkhabar.ir/
https://farsgardi20.ir/
https://footynews.ir/
https://goto98.ir/
https://ilyarkhabar.ir/
https://ir2khabar.ir/
https://iranalmanac.ir/
https://irandaryafest.ir/
https://khabarehaft.ir/
https://khabarontime.ir/
https://lolsms.ir/
https://maadgig.ir/
https://masoudtb.ir/
https://mp3news.ir/
https://music-ha.ir/
https://nakhlestankhabar.ir/
https://newcharge.ir/
https://news-links.ir/
https://news180.ir/
https://pimn.ir/
https://prmf.ir/
https://pvnews.ir/
https://rejawnews.ir/
https://sahab-co.ir/
https://samanbarg.ir/
https://semanews.ir/
https://shirinonews.ir/
https://soheilesonghor.ir/
https://tacity.ir/
https://taktanews.ir/
https://tarabaranmag.ir/
https://telegram-persian.ir/
https://tfcenter.ir/
https://trika.ir/
https://velninews.ir/
https://vidnaz.ir/
https://wajnews.ir/
https://your-news.ir/
https://zangannews.ir/
https://2016downloadnew.ir/
https://paxsolomusic.ir/
https://daryamedia.ir/
https://andikakhabar.ir/
https://seo-pbn.ir/
https://ghezelwich.ir
https://panaztebtabriz.ir
https://shayna-net.ir
https://kanooneslamshahr.ir
https://raynuts.ir
https://honare2.ir
https://itsama.ir
https://flingpet.ir
https://foreverpro.ir
https://fraeesi.ir
https://gkhabar.ir
https://18amlak.ir
https://pooyesh-khabar.ir
https://matsef.ir
https://photo-land.ir
https://tabarestan118.ir
https://disachain.ir
https://chikaapp.ir
https://mahestan18.ir
https://radyaabkala.ir
https://c-civil.ir
https://saeeed.ir
https://copytops.ir
https://modirsearch.ir
https://shz1music.ir
https://m-khosravi.ir
https://iranhayashi.ir
https://iranian-dress.ir
https://gigblog.ir
https://basitcg.ir
https://mashhadhekmat.ir
https://rahetamin.ir
https://radolyamani.ir
https://bnemati.ir
https://face-wood.ir
https://tourvare.ir
https://centertasisat.ir
https://bidarirafsanjan.ir
https://namahaa.ir
https://30pp.ir
https://script-tabadol-link.ir
https://simayesarbedar.ir
https://pakdashtiha.ir
https://rentacars.ir
https://2019movies.ir
https://ekar24.ir
https://saber-ramezani.ir
https://teb-saharsina.ir

دانلود رایگان مقالات

hacklink al hd film izle php shell indir siber güvenlik türkçe anime izle Fethiye Escort Fethiye Escort Marmaris Escort android rat istanbul duşakabin fud crypter hack forum buy instagram followerstürktelekom mobil ödeme bozdurmaMobil Ödeme BozdurmaMobil Ödeme Bozdurmaekonomikripto paraarkadaşlık sitesi