موانع حقوقی انبارهای هلال احمر در ساوجبلاغ برطرف می شود

[ad_1]

کریم همتی  روز سه شنبه در حاشیه بازدید از انبار نگهداری اقلام امدادی  هلال احمر در شهرستان ساوجبلاغ اظهار داشت: چندین سالی است که مشکل مالکیت  این انبار بین کارخانه سیمان آبیک و جمعیت هلال احمر مطرح بوده که با توجه به پادرمیانی استانداری البرز در این زمینه کارهایی انجام شده است .

وی بیان داشت : با اینکه این انبار در اختیار هلال احمر قرار دارد اما  هیچ کدام از همکاران ما نمی توانستند اقلام امدادی مورد نیاز منطقه را وارد این انبار کنند.

رییس جمعیت هلال احمر کشور افزود: با توجه به موقعیت مکانی این انبار در امدادرسانی و پشتیبانی از استان های همجوار البرز و آزاد راه تهران – کرج – قزوین  تلاش می شود به زودی مشکل مالکیت آن حل شود.

همتی گفت: امیدواریم در روزهای آینده با پرداخت مطالبات کارخانه سیمان آبیک بتوانیم از این انبار به نحو مطلوب برای امدا رسانی بهره بگیریم .

مدیرعامل شرکت سیمان آبیک نیز اظهار داشت: مالکیت این انبار با شرکت سیمان آبیک بوده که سال ۸۱ برای مدت پنج سال به جمعیت هلال احمر اجاره داده شد اما تا سال ۸۶ هیچ اجاره‌ای پرداخت نشد و بلاتکلیف ماند.

علی اصغر گرشاسبی افزود:  سال ۹۰ با حکم قضایی حکم تخلیه انبار صادر و لازم الاجرا شد ضمن آنکه شرکت سیمان آبیک وابسته به سازمان تامین اجتماعی همچون جمعیت هلال احمر عام المنفعه بوده و خدمات گسترده ای را انجام داده است.
وی گفت: ما به لحاظ حفظ منافع بیمه‌گذاران موظف بودیم که مطالبه به حق سازمان را داشته باشیم  که خوشبختانه با توجه به حمایت ویژه استاندار  البرز و رییس سازمان جمعیت هلال احمر امیدوار هستیم در آینده خیلی نزدیک بتوانیم قضیه را حل و فصل کنیم.

فرماندار ساوجبلاغ نیز در حاشیه این بازدید خواستار تعیین تکلیف و حل مشکل انبارهای هلال احمر در این شهرستان شد.

حمیدرضا ورزشی وجود انبارهای بزرگ هلال احمر در ساوجبلاغ را ظرفیتی مهم برای استان های البرز،تهران، قزوین ،قم و حتی گیلان دانست  که متاسفانه با حکم قضایی سیمان آبیک که ادعای مالکیت آنرا داشته هلال احمر اجازه دپوی اقلام اساسی مواقع بحران خود را ندارد.

[ad_2]

Source link