محوطه تصفیه‌خانه آب آستارا برای جلوگیری از آلودگی مسدود شد

محوطه تصفیه‌خانه آب آستارا برای جلوگیری از آلودگی مسدود شد

[ad_1]

علی رضا ملکی نژاد روز چهارشنبه در جلسه مسائل بهداشتی با محوریت کرونا در فرمانداری آستارا اظهار کرد: نیروهای شبکه بهداشت و درمان، آبریز تصفیه خانه را پایش می‌ کنند و پایش روزانه حوضه آبریز نیازمند همکاری دستگاه های متولی و دهیاری روستای بهارستان است و گمانه زنی ها در فضای مجازی در زمینه آلودگی آب آستارا صحت ندارد.

مدیر شرکت آب و فاضلاب آستارا گفت: با توجه به افزایش دمای هوا، حضور گردشگران و افزایش مصرف آب، حجم مخازن در ساعات قبل از ظهر و غروب کم و سبب افت فشار در طبقات بالای ساختمان ها می شود و پرهیز از مصارف غیرضروری لازم است.
ملکی نژاد ادامه داد: شرکت آب و فاضلاب شهری آستارا علاوه بر شهر، آب ۱۱ روستای بخش مرکزی این شهرستان را تامین می کند و بیشتر روستائیان باغ های خود را با آب شرب آبیاری می کنند و این امر مشکل را چند برابر می کند.

وی تنظیم شناور کولرها برای جلوگیری از نشت آب، کوتاه کردن زمان استحمام، خودداری از شستن حیاط، کوچه و خیابان، آبیاری درختان و فضای سبز منازل در شب یا صبح زود را به مردم توصیه کرد.

شهرستان آستارا با ۹۱ هزار نفر جمعیت در غرب استان گیلان و همسایگی جمهوری آذربایجان واقع شده و مرکز آن به عنوان یکی از ۲۰ شهر گردشگرپذیر کشور، دارای ۲۳ هزار مشترک آب است.

[ad_2]

Source link

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>