فاجعه رژه کریسمس در ایالات متحده: دقایقی از وحشت روایت شده است

[ad_1]

ساعاتی قبل از شروع، آنها قبلاً آنجا بودند، افرادی روی صندلی ها یا پتو پیچیده شده بودند و منتظر رویدادی بودند که شهردار آن را مستقیماً از نورمن راکول توصیف کرد. رژه کریسمس Waukesha، یک سنت در حومه میلواکی برای شش دهه، این بار پس از لغو بیماری همه گیر آن در سال گذشته، باید ویژه بود.

شرکت کنندگان در رژه با پایین رفتن چند بلوک به سمت شرق، روحیه جشنی داشتند. اعضای گروه مادربزرگ‌های رقصنده میلواکی، که مورد علاقه جمعیت رژه ویسکانسین هستند، هنگام رقصیدن در خیابان جینگل بل راک، کلاه‌های چرمی سفید بر سر داشتند و پوموم‌های سفید را تکان می‌دادند. دلالان و بانکداران آب نبات پخش می کردند و بخش سازهای کوبه ای گروه دبیرستان کلاه بابانوئل را بر سر می گذاشتند که طبل می زدند و سنج می نواختند.

همانطور که آنها از خود لذت می بردند، یک SUV قرمز نیز در خیابان اصلی پشت سر آنها حرکت می کرد که با سرعتی بسیار بیشتر از رژه حرکت می کرد.

——

به گفته پلیس، راننده جیپ به تازگی صحنه یک نابسامانی خانگی با چاقو را ترک کرده بود. پلیس گفت، چند بلوک در شرق جایی که رژه شروع شد، از یک ماشین پلیس و یک سنگر گذشت و مسیر رژه را در پیش گرفت.

راننده برای مدت کوتاهی با تظاهرکنندگان در یک خط پارک عمدتاً خالی رانندگی کرد و طبق فیلم‌ها و داستان‌های شاهدان متعدد، هم در رژه و هم در خیابان از کنار مردم عبور کرد. برخی در مسیر با صدای بلند تعجب کردند که چه اتفاقی می افتد. و هنگامی که پلیس – ابتدا یک پلیس پیاده، سپس ماشین هایی با چراغ و آژیر – تعقیب و گریز را دنبال کردند، اضطراب آنها بیشتر شد.

SUV به مرکز مرکز نزدیک شد، جایی که پیاده روها عریض تر بودند، گیاهان چوبی در قسمت هایی از جاده بیرون زده بودند و جمعیت متراکم تر بود. در آنجا، مسیر وسیله نقلیه ناپایدارتر – و مرگبارتر شد.

رژه پر سر و صدا بود و اکثر افراد حاضر در آن پشت به وسیله نقلیه داشتند. بنابراین قبل از اینکه راننده شروع به ضربه زدن به مردم کند، اجساد را به پرواز درآورد یا له شود، در حالی که دیگران فرار کردند یا به کمک شتافتند، هیچ هشداری نداشتند.

بعدها، مدت ها پس از فروکش کردن هرج و مرج، مقامات گفتند که پنج نفر کشته و 48 نفر زخمی شده اند. نحوه کنار آمدن آنها بستگی به این داشت که هر فرد یا گروهی در رژه در چه موقعیتی قرار می گرفتند، زیرا SUV به جلو حرکت می کرد.

چهار نفر از کشته شدگان با مادربزرگ های رقصنده بودند – سه رقصنده و یک داوطلب. قربانی پنجم، زنی که در بانک شهروندان کار می کرد، با همکاران گروه درست پشت مادربزرگ ها بود.

همچنین در میان مجروحان: بازیکنان جوان بیسبال، یک کشیش، اعضای یک گروه راهپیمایی مدرسه و دختران جوان در یک گروه رقص.

قبل از اینکه شاسی بلند به آنها برخورد کند، او از کنار مارگی دوهرتی و دوستانش در ویسکانسین Diamond Dancers دوید. در یک لحظه آنها با آهنگ کریسمس “فلیز نویداد” می رقصیدند.

و سپس صدای شاد و مختلط رژه – طبل های گروه های مختلف، فریادهای جمعیت، موسیقی ضبط شده برای گروه های رقص مختلف – به نظر می رسید که متوقف شد. رقصنده های الماس، که بیشترشان بازنشسته بودند، گیج در خیابان ایستاده بودند.

دوهرتی گفت: «ناگهان هیچ موسیقی شنیده نشد.

——

در شماره 49 رژه، درست در مقابل رقصندگان الماس و چند صندلی پشت مادربزرگ های رقصنده، گروه رژه RE/MAX Service First بود. از جمله: کن والتر، همسرش و کوچکترین پسرشان.

این حداقل بیستمین باری بود که والتر، 58 ساله، اهل واوکشا، در مراسم کریسمس شرکت می کرد. والتر در سبدی از بالن های هوای گرم پشت یک ون RE/MAX بود. هر از گاهی آتش از سبد بلند می‌شد و به آسمان بلند می‌شد، گویی به بادکنکی عظیم – اما وجود نداشت – می‌خورد و تشویق تماشاگران را به خود جلب می‌کرد. این ترتیب به والتر اجازه داد تا زمانی که گروهش به قلب مرکز می‌رسیدند، به پشت سر خود نگاه کند.

والتر گفت که این بخش از مسیر رژه معمولاً شلوغ است. شرکت‌کنندگان به پیاده‌روها نزدیک‌تر هستند که عریض‌تر از بخش‌های دیگر خیابان اصلی هستند، بنابراین مردم و وسایل نقلیه مجبورند آهسته‌تر حرکت کنند.

والتر گفت: «من همیشه به خدمه‌ام، هر کسی که رانندگی می‌کند، می‌گویم مراقب باشند، زیرا همه واقعاً نزدیک هستند. فضای زیادی بین وسیله نقلیه ما و جمعیت وجود ندارد.

از دیدگاه او، والتر شاهد ظاهر شدن یک SUV قرمز رنگ در میدان دید او بود. او یکی از اعضای گروه املاک را که پشت وانتی که خانواده اش سوار آن بودند در حال راه رفتن بود، برخورد کرد. والتر گفت: “شما فقط می دانستید که قرار است به افرادی ضربه بزند که انتظارش را نداشتند.”

SUV به راه رفتن ادامه داد و تقریباً ون و گاری گلف جلوی خود را از دست داد. به گفته والتر، او سپس مستقیماً با اعضای ارکستر راهپیمایی دبیرستان ووکشا جنوبی برخورد کرد.

ویدئویی که از بالا گرفته شده است نشان می دهد که وسیله نقلیه با نوازندگانی که کلاه بابانوئل بر سر داشتند برخورد می کند. به نظر نمی رسد سرعت آن کاهش یابد، حتی زمانی که بدن را پشت سر می گذارد.

والتر گفت: “این یک رژه است، بنابراین مردم خندیدند و کف زدند.” او گفت که وقتی فریادهایی را شنیدند، بلافاصله متوجه نشدند که چیزی اشتباه است.

اما پشت خودروی شتاب دهنده، مردم فریاد می زدند. داشتند می دویدند. آنها به دنبال خانواده و دوستان بودند. در میان این همه، آنها مطمئن نبودند: آیا هنوز در خطر هستند؟ بیشتر بود؟

والتر گفت: «انگار همه چیز خراب شد و من چیزی نمی شنیدم.

او به سرعت پسر 11 ساله خود و چند فرزند دیگر از گروه املاک را به یک تجارت در آن نزدیکی برد، زیرا از شایعاتی که در بین جمعیت وجود داشت مبنی بر اینکه شخصی در ماشین نیز با اسلحه شلیک کرده است، ترسیده بود. او سپس به بیرون دوید تا همسرش کی را پیدا کند که در تلاش بود تا مجروحان را بهبود بخشد که ماشین با آنها برخورد کرد. یک پرستار سابق در بخش مراقبت‌های ویژه و یک پرستار شاغل، او می‌خواست کاری برای کمک انجام دهد.

والتر گفت: «انباشته‌ای از پتوها با پلیس‌ها روی آن‌ها ایستاده بودند که او فقط می‌دانست اجساد هستند». “(Y) این وسیله نقلیه را می بینید که در جاده می رود، گویی در جاده ای ناهموار می رود. و می دانید که آنها مردم را هدایت می کنند. ما فقط تماشا کردیم که به سمت دیگری که جلوی ما شناور بود ادامه می‌داد و نمی‌دانستیم تا کجا رسیده است.»

——

در پیاده رو بلوکی مقابل والتر و گروهش، نیکول اشنایتر با فرزندان و نوه هایش رژه را تماشا کرد. آن‌ها دو ساعت زودتر آمده بودند تا تخت‌های آفتاب‌گیر را در نقطه مورد علاقه‌شان مقابل بازار برلپ و توری، در وسط مسیر رژه قرار دهند.

هنگامی که تیم رقص اکستریم، گروهی از دخترانی که لباس‌های سیاه و سفید بر تن داشتند، از آنجا عبور می‌کردند، اشنایتر به نوه 6 ساله‌اش گفت: می‌توانی روزی این کار را انجام دهی.

چند ثانیه بعد، او گفت: “من فقط دیدم که یک ماشین در آن پرواز می کند و فقط اجساد. آنها شبیه مانکن های پرتاب شده به هوا بودند.

ثبت نام یک ثانیه طول کشید، مثلاً «آیا ما واقعاً این را دیدیم؟» و بعد به جاده نگاه کردید و فقط مردم در جاده بودند.

مردم شروع به فریاد زدن کردند: “بروید در فروشگاه! اشنایتر پسر 9 ساله خود را گرفت و به فرزندان بزرگترش کمک کرد تا دو نوه را که در ماشین نشسته بودند به فروشگاه بیاورند. یک نفر آنها را به اتاق عقب برد. یکی از دخترانش کودک 6 ماهه اش را در آغوش گرفته بود.

«خانمی داخل خانه بود که ترسیده بود چون دلش برای یک بچه تنگ شده بود. اشنایتر گفت: مرد دیگری غرق در خون بود که مال او نبود. “من این احساس را داشتم که در یک فیلم هستیم.”

اشنایتر با خانواده یکی از دوستانش در قسمت دیگری از مسیر، پیام های دیوانه وار از دختر 14 ساله اش دریافت کرد. -مامان حالت خوبه؟ دخترش اس ام اس فرستاد اما استقبال بد بود و اشنایتر نتوانست جواب بدهد. دخترش بعداً به او گفت که پسر کوچکی را در کنار خود دیده است که تحت تعقیب قرار گرفته است.

SUV به مسیر مرگبار خود ادامه داد. او از بانک سیتیزنز به گروه رسید، اکثر آنها با پوشیدن پانچوهای قرمز و پخش آب نبات به تماشاگران در امتداد یک شناور رژه قدم زدند. مقامات می گویند که جین کولیچ، 52 ساله، در میان کشته شدگان است. بر اساس گزارش های خبری محلی، کولیچ برای یک شعبه محلی بانک کار می کرد که در بیانیه ای گفت که یکی از کارمندان – یکی از آنها که نامش را نبرد – در حال “راه رفتن با شناور رژه ما” بود که مورد اصابت قرار گرفت و جان باخت.

قربانیان بعدی با گروه مادربزرگ ها پیش رو بودند. ویرجینیا سورنسون 79 ساله کشته شد. لیانا اوون، 71 ساله; تامارا دوران، 52 ساله; و ویلهلم هاسپل، 81 ساله. این سه زن اعضای Grannies بودند و گزارش شده است که هاسپل در نمایش های خود به این گروه کمک می کرد.

مادربزرگ های رقصنده اهل میلواکی در اوایل روز در صفحه فیس بوک خود پست کردند و برای شروع رژه تعطیلات هیجان زده بودند.

“واکشا، ما داریم می آییم!!!” پست خوانده شد روز دوشنبه، آنها دوباره پست کردند و گفتند که این گروه “آنچه را که دوست دارد انجام می دهد” با نشاندن لبخند بر روی صورت مردم و “پر کردن آنها از شادی و شادی”.

——

وقتی کسانی که در فروشگاه پنهان شده بودند ظاهر شدند، خیابانی پر از پیامدهای آشفته پیدا کردند – چرخ دستی، صندلی، آب نبات، کفش های تصادفی. و بدن ها

با این حال، هنوز مشخص نیست که این تراژدی دقیقا چگونه به پایان رسید.

پلیس چندین جزئیات را فاش کرد. گفته می شود در یک لحظه یک افسر پلیس با اسلحه به سمت جیپ شلیک کرد. آنها همچنین می گویند که راننده دارل بروکس جونیور، 39 ساله، از میلواکی، اندکی پس از خروج SUV از مسیر رژه در نزدیکی پارک کهنه سربازان، یک منطقه چمنزار در انتهای خیابان اصلی که جاده به شدت به سمت چپ می پیچد، بازداشت شد.

به گفته پلیس، بروکس، که آسیبی ندیده است، سابقه قانون دارد، از جمله پرونده اخیری که در آن متهم به زیر گرفتن عمدی زنی با ماشینش شده است. رئیس پلیس دان تامپسون گفت که او به تنهایی عمل کرده است و مقامات گفتند هیچ مدرکی دال بر اینکه او کسی را در رژه می‌شناسد یا اقداماتش یک حمله تروریستی بوده وجود ندارد.

تامپسون همچنین گفت که پلیس زمان پاسخگویی به تماس‌های شورش خانگی را در بعدازظهر یکشنبه قبل از اینکه بروکس – که گمان می‌رود محل را ترک کرده است – در مسیر رژه قرار دهد، نداشت.

دوهرتی، یکی از اعضای 62 ساله ویسکانسین Diamond Dancers، گفت که قبل از رژه، او و سایر رقصندگان با صدای بلند نگران چندین خطر احتمالی بودند – شاید قدم گذاشتن در یک سوراخ یا لیز خوردن روی خطوط نقاشی شده در خیابان.

او گفت: «هرگز حتی برای یک ثانیه به ذهن من خطور نکرده بود که شرکت در یک رژه می تواند به طرز غم انگیزی خطرناک باشد.»

——

خبرنگاران آسوشیتدپرس، تامی وبر از فنتون، میشیگان، اسکات بائر در مدیسون، ویسکانسین و مایک هاوشولدر در والکشا در این داستان مشارکت داشتند.[ad_2]

https://20khababr.ir
https://afkharebartar.ir
https://akhabarebartar.ir
https://andnews.ir
https://avatefepak.ir
https://baranmajale.ir
https://behtaringam.ir
https://daltek.ir
https://elmitarin.ir
https://fardayeashena.ir
https://forbos.ir
https://foxirani.ir
https://gisoon.ir
https://hodhodirani.ir
https://iranisard.ir
https://kahkashani.ir
https://lasttimes.ir
https://lilaki.ir
https://livejame.ir
https://magirani.ir
https://majaleiranian.ir
https://mervina.ir
https://mineralnews.ir
https://modirezard.ir
https://momon.ir
https://moniseh.ir
https://nationaliran.ir
https://netcrafti.ir
https://news-single.ir
https://newsexpress.ir
https://newslife.ir
https://newsspot.ir
https://newsteen.ir
https://nikmag.ir
https://officemag.ir
https://okaziyon.ir
https://one-news.ir
https://pandamag.ir
https://parsroids.ir
https://patris-fun.ir
https://senatornews.ir
https://seratmag.ir
https://sibala.ir
https://sohanian.ir
https://sosokan.ir
https://tazekhabari.ir
https://technoirani.ir
https://timesirani.ir
https://yamorani.ir
https://yandexkhabari.ir
https://abdoosnews.ir
https://zehnenoandinsh.ir
https://abestanews.ir
https://abtinnews.ir
https://akhbarebartaaar.ir
https://akhbaremaaaa.ir
https://akhbareshomaaa.ir
https://akhshijnews.ir
https://atrinnews.ir
https://atroticnews.ir
https://atshnews.ir
https://bashariatemrooz.ir
https://dastesalamatt.ir
https://dostemansalam.ir
https://elementorsite.ir
https://emrooztafahom.ir
https://ensanedirooooooz.ir
https://etelaresankhabar.ir
https://examplenews.ir
https://fardaalefba.ir
https://gisooyekhabar.ir
https://halohekayatha.ir
https://hashtadonoh.ir
https://hekayatfardayeemaaa.ir
https://honarmandkhabar.ir
https://istgaheshomareyek.ir
https://ketabkhoooon.ir
https://kimyagaaaar.ir
https://markazeakhbar.ir
https://masternewss.ir
https://mohamadrezasite.ir
https://morvarideasia.ir
https://mramins.ir
https://naserinews.ir
https://nasermr.ir
https://newsamins.ir
https://newsatropat.ir
https://newscenterals.ir
https://newsmineral.ir
https://newsouls.ir
https://newspishgamannn.ir
https://newssalam.ir
https://newsshans.ir
https://newsworlds.ir
https://parinews.ir
https://patris-music.ir
https://poshtibannews.ir
https://powernewss.ir
https://recordejadid.ir
https://salamnewws.ir
https://23ncfst.ir/
https://amiran-carpet.ir/
https://armanenergytec.ir/
https://blogenews.ir/
https://blogkhoon.ir/
https://bvfars.ir/
https://charsounews.ir/
https://chsnews.ir/
https://dezfil.ir/
https://dmwebmaster.ir/
https://dota2news.ir/
https://erfanhd.ir/
https://etminan110.ir/
https://faratarazkhabar.ir/
https://farsgardi20.ir/
https://footynews.ir/
https://goto98.ir/
https://ilyarkhabar.ir/
https://ir2khabar.ir/
https://iranalmanac.ir/
https://irandaryafest.ir/
https://khabarehaft.ir/
https://khabarontime.ir/
https://lolsms.ir/
https://maadgig.ir/
https://masoudtb.ir/
https://mp3news.ir/
https://music-ha.ir/
https://nakhlestankhabar.ir/
https://newcharge.ir/
https://news-links.ir/
https://news180.ir/
https://pimn.ir/
https://prmf.ir/
https://pvnews.ir/
https://rejawnews.ir/
https://sahab-co.ir/
https://samanbarg.ir/
https://semanews.ir/
https://shirinonews.ir/
https://soheilesonghor.ir/
https://tacity.ir/
https://taktanews.ir/
https://tarabaranmag.ir/
https://telegram-persian.ir/
https://tfcenter.ir/
https://trika.ir/
https://velninews.ir/
https://vidnaz.ir/
https://wajnews.ir/
https://your-news.ir/
https://zangannews.ir/
https://2016downloadnew.ir/
https://paxsolomusic.ir/
https://daryamedia.ir/
https://andikakhabar.ir/
https://seo-pbn.ir/
https://ghezelwich.ir
https://panaztebtabriz.ir
https://shayna-net.ir
https://kanooneslamshahr.ir
https://raynuts.ir
https://honare2.ir
https://itsama.ir
https://flingpet.ir
https://foreverpro.ir
https://fraeesi.ir
https://gkhabar.ir
https://18amlak.ir
https://pooyesh-khabar.ir
https://matsef.ir
https://photo-land.ir
https://tabarestan118.ir
https://disachain.ir
https://chikaapp.ir
https://mahestan18.ir
https://radyaabkala.ir
https://c-civil.ir
https://saeeed.ir
https://copytops.ir
https://modirsearch.ir
https://shz1music.ir
https://m-khosravi.ir
https://iranhayashi.ir
https://iranian-dress.ir
https://gigblog.ir
https://basitcg.ir
https://mashhadhekmat.ir
https://rahetamin.ir
https://radolyamani.ir
https://bnemati.ir
https://face-wood.ir
https://tourvare.ir
https://centertasisat.ir
https://bidarirafsanjan.ir
https://namahaa.ir
https://30pp.ir
https://script-tabadol-link.ir
https://simayesarbedar.ir
https://pakdashtiha.ir
https://rentacars.ir
https://2019movies.ir
https://ekar24.ir
https://saber-ramezani.ir
https://teb-saharsina.ir

دانلود رایگان مقالات

hacklink al hd film izle php shell indir siber güvenlik türkçe anime izle Fethiye Escort Fethiye Escort Marmaris Escort android rat istanbul duşakabin buy instagram followersowtürktelekom mobil ödeme bozdurmacialis fiyatSfero Döküm