سلامت روان: بیمار مبتلا به بی اشتهایی که به پزشک آینده تبدیل شده است قصد دارد مراقبت را متحول کند

[ad_1]

اولین باری که نیکیتا سینگال از خوردن دست کشید، تنها هفت سال داشت. او مجبور شد تا هشت سالگی در بیمارستان بستری شود.

او پنج هفته را در بیمارستان گذراند، جایی که درمان شامل تغذیه اجباری بود. او گفت که آنها “تجارب بسیار بسیار آسیب زا” بودند که تأثیر منفی و ماندگار عمیقی داشتند.

پس از ترخیص، مراقبت به صورت سرپایی ادامه می یابد. او برای سال‌ها به پزشکان زیادی مراجعه کرد، انواع مختلفی از روان‌درمانی، مشاوره، دارو و شرایط درمانی را امتحان کرد، اما افسرده، مضطرب و گاهی حتی در حال خودکشی باقی ماند و در سن 17 سالگی دوباره در بیمارستان بستری شد. برای او.

درمان اختلالات خوردن می‌تواند دشوار باشد و نسبت به سایر بیماری‌های روانی کمتر مورد مطالعه قرار گرفته‌اند، اما با توجه به ابتکار ملی اختلالات خوردن (NIED) و آمار کانادا، هنوز هم روی یک میلیون کانادایی تأثیر می‌گذارند.

با توجه به تظاهرات فیزیکی این اختلال، برخی برآوردها نشان می دهد که 10 تا 15 درصد بر اثر عوارض پزشکی مانند بیماری قلبی جان خود را از دست می دهند که بالاترین میزان مرگ و میر کلی در بین هر بیماری روانی است. میزان خودکشی در بین افراد مبتلا به اختلالات خوردن نیز بالاست. کارشناسان می‌گویند و حتی نگران‌کننده‌تر این است که تعداد فزاینده‌ای از جوانان در معرض خطر ابتلا به اختلال خوردن است.

یک مطالعه جدید منتشر شده در شبکه باز جاما نشان داد که موارد و بستری شدن در بیمارستان به دلیل بی اشتهایی عصبی یا بی اشتهایی عصبی غیر معمول در بین کودکان و نوجوانان در کانادا در طول موج اول همه گیری افزایش یافته است.

سینگال می خواهد این حقایق را تغییر دهد. او اکنون 27 ساله است و در حال آموزش برای تبدیل شدن به یک روانپزشک کودک و نوجوان است، در دانشگاه تورنتو تحصیل می کند و یک دوره کارآموزی را در بیمارستان عمومی تورنتو می گذراند تا روش درمان اختلالات خوردن را تغییر دهد. او امیدوار است که تجربه‌اش در هر دو طرف بتواند به پر کردن شکاف بزرگی که اغلب بین بیماران و پزشکان ایجاد می‌شود، کمک کند. اگر همه چیز طبق برنامه پیش برود، حدود سه سال دیگر دکتر سینگال می شود.

سینگال در مصاحبه ای به CTV News گفت: «از اولین تجربه ام با سیستم سلامت روان، دیدم که چیزهای زیادی در آن شکسته شده است.

“اینطور نیست که بیماران در بهبودی شکست بخورند. درمان بیماران در حال شکست است و ما باید بهتر عمل کنیم… چیزی که من دیدم این بود که شاید بهترین راه برای انجام این کار این است که بخشی از سیستم باشیم و سعی کنیم آن را از درون تغییر دهیم.”

سینگال در نهایت راهی پیدا کرد که برای او مفید بود. او می‌گوید، اما آنچه مهم است این است که تشخیص دهیم هر بیمار متفاوت است: داشتن یک رویکرد دقیق، فردی و تمایل به کشف راه‌های جدید درمان کلیدی است.

به عنوان یک کودک هشت ساله گیج، که معلوم نیست چه اتفاقی می افتد و در محاصره نوجوانان در برنامه درمانی، بستری شدن در بیمارستان ترسناک بود.

او گفت: «این یک تجربه بسیار دردناک بود که در آنجا بودم.

“همه چیز از این واقعیت است که لوله های معده بینی به حلق فشار داده می شود تا [seeing] چقدر بیماران دیگر زحمت کشیده اند و کاملاً از محیط شما خارج شده اند.”

او گفت که بخشی از آسیب ناشی از عدم کنترل است، به خصوص زمانی که بخشی از درمان شامل برداشتن آن کنترل و سپردن آن به دست کسانی است که سعی در کمک به شما دارند.

در آن زمان، سینگال نمی‌توانست توضیح دهد که چرا نمی‌خواهد غذا بخورد. «این فقط یک احساس بود که نمی‌خواستم غذا بخورم.

اما او پدربزرگش را از دست داده بود و در مدرسه با همسالانش مشکل داشت، عواملی که ممکن بود باعث علائم اضطراب و رفتارهای تکراری شوند که بعداً به عنوان اختلال وسواس فکری- جبری شناخته شدند.

اختلالات خوردن و جوانان کانادایی

به گفته NIED، تأثیر اختلالات خوردن بر سلامت جسمی و روانی به اندازه روان پریشی و اسکیزوفرنی ناتوان کننده است. این سازمان گفت: حدود 20 درصد از افراد مبتلا به بی اشتهایی و 25 تا 35 درصد از مبتلایان به پرخوری عصبی ممکن است در طول زندگی خود اقدام به خودکشی کنند. بر اساس یک مطالعه، میزان مرگ و میر مرتبط با بی اشتهایی برای زنان بین 15 تا 24 سال، 12 برابر بیشتر از مجموع سایر علل مرگ و میر است.

دکتر وندی اسپتیگ، روانپزشک کودک و نوجوان که بیش از 20 سال است در بیمارستان کودکان اتاوا در ارزیابی و درمان اختلالات شدید خوردن تخصص دارد، می گوید: «ما به طور کلی در درمان اختلالات خوردن خوب هستیم، اما این عالی نیست.

او برآورد کرد که میزان موفقیت برای بهبودی کامل از طریق خانواده درمانی برای کودکان و نوجوانان حدود 50 تا 60 درصد است.

«هنوز بسیاری از جوانان و افرادی هستند که با اختلالات خوردن دست و پنجه نرم می کنند. اسپتیگ، که همچنین دانشیار روانپزشکی در دانشگاه اتاوا است، گفت: و به همین دلیل است که ما باید در آن بهتر شویم – به قدرت، شجاعت و عزم باورنکردنی برای بهبودی از یک اختلال خوردن نیاز است.

ما اغلب آن را با بالا رفتن از یک کوه بسیار مرتفع مقایسه می‌کنیم، زیرا باید بتوانید در مقابل تکانه‌های صداها یا افکاری که در سرتان هستند که به شما می‌گویند نخورید یا نگه ندارید، مقاومت کنید. گوش ندادن به این افکار بسیار سخت است.”

بخشی از سینگال نیز احساس وابستگی زیادی به این بیماری داشت. او گفت: “من احساس امنیت و آشنایی می کردم و این احساس را داشتم که مردم سعی می کنند آن را از من بگیرند.”

یکی از آخرین سفرهای او به بیمارستان زمانی بود که 17 سال داشت و بیش از یک ماه در آنجا ماند و سپس به مدت شش ماه دیگر به برنامه روزانه رفت.

سینگال گفت: «بسیاری از ما بودیم که از این مسیر عبور کردیم و مانند یک در چرخان بود، اما مشکلات اصلی حل نشده باقی ماندند. او می گوید تمرکز زیادی روی غذا وجود دارد، در حالی که در واقع یک بیماری پیچیده با مشکلات اساسی بسیاری است.

“من فکر می کنم فقط یک حس ناامیدی وجود داشت و من نمی دیدم که بعد از گذراندن بسیاری از درمان های مختلف ممکن است بهتر شود. و واقعا سالها گذشت و همچنین شنیدن این موضوع که هر چه افراد طولانی‌تر این اختلال را داشته باشند، شانس بهبودی کمتری خواهند داشت.»

تجربه او چیزی است که او را به رفتن به روانپزشکی ترغیب کرد – او نمی‌خواهد دیگران آنچه را که او از سر گذرانده است بگذرانند. اسپتیگ می گوید که این نوع تجربه می تواند به عنوان یک پزشک ارزشمند باشد.

ما از نظر آماری می‌دانیم که میلیون‌ها جوان و میلیون‌ها نفر از اختلالات خوردن رنج می‌برند و دیدن فردی مهربان، دلسوز، دلسوز و دوست داشتنی می‌گوید: «بله، می‌فهمم.» من یک اختلال خوردن داشتم – فکر می‌کنم بسیار بسیار مفید است، “او گفت که تحقیقات بیمار محور نیز یک حرکت جدید مهم است که اهمیت شنیدن بیماران و خانواده‌هایشان را در مورد نحوه سفرشان تشخیص می‌دهد.

“خیلی شجاع است وقتی کسی در انظار عمومی بیرون می رود تا بگوید بله، من از این بیماری رنج می بردم، اختلال خوردن داشتم و می خواهم به دیگران کمک کنم و به دیگران کمک کنم تا بفهمند.”

درمان های نوآورانه

یکی از درمان‌هایی که سینگال را امیدوار می‌کند، روان‌گردان‌هایی است که او با درمان استفاده می‌کند. این به کنترل وضعیت او کمک کرد و به او انرژی و استقامت بیشتری برای یادگیری داد.

«به همین دلیل است. من هرگز نتوانسته بودم در آینه نگاه کنم و از آنچه می دیدم متنفر باشم، چه از نظر فیزیکی و چه از نظر فیزیکی [what] نیکیتا سینگال گفت: من به نوعی انسان هستم. اما حالا می تواند با اطمینان به خودش نگاه کند.

“زمان هایی بود که دیگر نمی خواستم اینجا باشم. و بله، خوب نبود. اما از آن زمان همه چیز خیلی بهتر شده است.»

سینگال از طریق پدرش، کارآفرین فناوری کانادایی و سرمایه‌دار خطرپذیر، سانجی سینگال، با این درمان آشنا شد. او خود برای چندین دهه با مشکلات روانی دست و پنجه نرم کرده است، اما پس از گذراندن چندین جلسه دگرگونی سیلوسایبین، این وضعیت تغییر کرده است. او امیدوار است که در نهایت بتوانند همین کار را برای دخترش انجام دهند.

در حالی که تحقیقات در مورد داروی روانگردان هنوز زودهنگام در نظر گرفته می شود – حتی بیشتر برای اختلالات خوردن مانند بی اشتهایی – سانجی سینگال برای کمک به بودجه اولین مرکز تحقیقات روان درمانی روانگردان کانادا برای سلامت روان در شبکه بهداشت دانشگاه در تورنتو الهام گرفته شده است. به خاطر تجربیات خانواده اش

نیکیتا سینگال برای دیگرانی که در تمام زندگی خود با اختلال خوردن دست و پنجه نرم کرده اند می گوید تسلیم نشوید، امید و تغییر در راه است.

“آینده ای وجود دارد و اجازه نده چراغت خاموش شود. و یک روز شما قادر خواهید بود به دیگران کمک کنید و سفر آنها را روشن کنید.[ad_2]

https://20khababr.ir
https://afkharebartar.ir
https://akhabarebartar.ir
https://andnews.ir
https://avatefepak.ir
https://baranmajale.ir
https://behtaringam.ir
https://daltek.ir
https://elmitarin.ir
https://fardayeashena.ir
https://forbos.ir
https://foxirani.ir
https://gisoon.ir
https://hodhodirani.ir
https://iranisard.ir
https://kahkashani.ir
https://lasttimes.ir
https://lilaki.ir
https://livejame.ir
https://magirani.ir
https://majaleiranian.ir
https://mervina.ir
https://mineralnews.ir
https://modirezard.ir
https://momon.ir
https://moniseh.ir
https://nationaliran.ir
https://netcrafti.ir
https://news-single.ir
https://newsexpress.ir
https://newslife.ir
https://newsspot.ir
https://newsteen.ir
https://nikmag.ir
https://officemag.ir
https://okaziyon.ir
https://one-news.ir
https://pandamag.ir
https://parsroids.ir
https://patris-fun.ir
https://senatornews.ir
https://seratmag.ir
https://sibala.ir
https://sohanian.ir
https://sosokan.ir
https://tazekhabari.ir
https://technoirani.ir
https://timesirani.ir
https://yamorani.ir
https://yandexkhabari.ir
https://abdoosnews.ir
https://zehnenoandinsh.ir
https://abestanews.ir
https://abtinnews.ir
https://akhbarebartaaar.ir
https://akhbaremaaaa.ir
https://akhbareshomaaa.ir
https://akhshijnews.ir
https://atrinnews.ir
https://atroticnews.ir
https://atshnews.ir
https://bashariatemrooz.ir
https://dastesalamatt.ir
https://dostemansalam.ir
https://elementorsite.ir
https://emrooztafahom.ir
https://ensanedirooooooz.ir
https://etelaresankhabar.ir
https://examplenews.ir
https://fardaalefba.ir
https://gisooyekhabar.ir
https://halohekayatha.ir
https://hashtadonoh.ir
https://hekayatfardayeemaaa.ir
https://honarmandkhabar.ir
https://istgaheshomareyek.ir
https://ketabkhoooon.ir
https://kimyagaaaar.ir
https://markazeakhbar.ir
https://masternewss.ir
https://mohamadrezasite.ir
https://morvarideasia.ir
https://mramins.ir
https://naserinews.ir
https://nasermr.ir
https://newsamins.ir
https://newsatropat.ir
https://newscenterals.ir
https://newsmineral.ir
https://newsouls.ir
https://newspishgamannn.ir
https://newssalam.ir
https://newsshans.ir
https://newsworlds.ir
https://parinews.ir
https://patris-music.ir
https://poshtibannews.ir
https://powernewss.ir
https://recordejadid.ir
https://salamnewws.ir
https://23ncfst.ir/
https://amiran-carpet.ir/
https://armanenergytec.ir/
https://blogenews.ir/
https://blogkhoon.ir/
https://bvfars.ir/
https://charsounews.ir/
https://chsnews.ir/
https://dezfil.ir/
https://dmwebmaster.ir/
https://dota2news.ir/
https://erfanhd.ir/
https://etminan110.ir/
https://faratarazkhabar.ir/
https://farsgardi20.ir/
https://footynews.ir/
https://goto98.ir/
https://ilyarkhabar.ir/
https://ir2khabar.ir/
https://iranalmanac.ir/
https://irandaryafest.ir/
https://khabarehaft.ir/
https://khabarontime.ir/
https://lolsms.ir/
https://maadgig.ir/
https://masoudtb.ir/
https://mp3news.ir/
https://music-ha.ir/
https://nakhlestankhabar.ir/
https://newcharge.ir/
https://news-links.ir/
https://news180.ir/
https://pimn.ir/
https://prmf.ir/
https://pvnews.ir/
https://rejawnews.ir/
https://sahab-co.ir/
https://samanbarg.ir/
https://semanews.ir/
https://shirinonews.ir/
https://soheilesonghor.ir/
https://tacity.ir/
https://taktanews.ir/
https://tarabaranmag.ir/
https://telegram-persian.ir/
https://tfcenter.ir/
https://trika.ir/
https://velninews.ir/
https://vidnaz.ir/
https://wajnews.ir/
https://your-news.ir/
https://zangannews.ir/
https://2016downloadnew.ir/
https://paxsolomusic.ir/
https://daryamedia.ir/
https://andikakhabar.ir/
https://seo-pbn.ir/
https://ghezelwich.ir
https://panaztebtabriz.ir
https://shayna-net.ir
https://kanooneslamshahr.ir
https://raynuts.ir
https://honare2.ir
https://itsama.ir
https://flingpet.ir
https://foreverpro.ir
https://fraeesi.ir
https://gkhabar.ir
https://18amlak.ir
https://pooyesh-khabar.ir
https://matsef.ir
https://photo-land.ir
https://tabarestan118.ir
https://disachain.ir
https://chikaapp.ir
https://mahestan18.ir
https://radyaabkala.ir
https://c-civil.ir
https://saeeed.ir
https://copytops.ir
https://modirsearch.ir
https://shz1music.ir
https://m-khosravi.ir
https://iranhayashi.ir
https://iranian-dress.ir
https://gigblog.ir
https://basitcg.ir
https://mashhadhekmat.ir
https://rahetamin.ir
https://radolyamani.ir
https://bnemati.ir
https://face-wood.ir
https://tourvare.ir
https://centertasisat.ir
https://bidarirafsanjan.ir
https://namahaa.ir
https://30pp.ir
https://script-tabadol-link.ir
https://simayesarbedar.ir
https://pakdashtiha.ir
https://rentacars.ir
https://2019movies.ir
https://ekar24.ir
https://saber-ramezani.ir
https://teb-saharsina.ir

دانلود رایگان مقالات

hacklink al hd film izle php shell indir siber güvenlik türkçe anime izle Fethiye Escort Fethiye Escort Marmaris Escort android rat istanbul duşakabin fud crypter hack forum buy instagram followerstürktelekom mobil ödeme bozdurmaMobil Ödeme BozdurmaMobil Ödeme Bozdurmaekonomikripto paraarkadaşlık sitesi