رکورد مصرف آب تهران در ۵۰ سال اخیر زده شد

[ad_1]

محمدرضا بختیاری روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: در روز یازدهم خرداد مصرف آب تهران به سه میلیون و ۶۸۵ هزار متر مکعب رسید که این آمار نسبت به مدت مشابه سال گذشته که سه میلیون متر مکعب بوده است، رشد ۲۱.۵ درصدی را به ثبت رساند.

وی افزود: همچنین در روز دهم خرداد (شنبه) نیز سه میلیون و ۶۱۳ متر مکعب آب مصرف شد که این آمار نسبت به مدت مشابه سال گذشته رشد ۱۱ درصدی را نشان می دهد.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان تهران ادامه داد: مصرف آب در روز جمعه ۹ خردادماه ۹۹ سه میلیون و ۵۶۰هزار مترمکعب بوده است یعنی در هر ثانیه ۴۱ هزار و ۲۰۰ لیتر در تهران آب مصرف شده است که این آمار در مقایسه با مدت مشابه سال قبل نزدیک به ۱۳درصد افزایش یافته است.

وی با بیان اینکه شهروندان مدیریت مصرف آب را جدی بگیرند گفت:  استفاده از سایه بان برای کلرهای آبی، بستن آب هنگام شستشوی دست ها و مسواک زدن، جلوگیری از هدر رفت آب و نصب تجهیزات کاهنده مصرف آب از جمله مواردی است که به کاهش مصرف آب کمک می کنند.

بختیاری اضافه کرد: در هر شست و شوی ۳۰ ثانیه ای دست، ۱۵ لیتر آب مصرف می شود از این رو اگر در روز هر فردی ۱۰ مرتبه شست و شوی دست داشته باشد ۱۵۰ لیتر آب مصرف می شود.

  وی تاکید کرد: درست و بهینه مصرف کردن آب باید فرهنگسازی شود تا در روزهای گرم و با افزایش دمای تهران با مشکل کم آبی روبرو نشویم.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان تهران خاطر نشان کرد: شرکت آب و فاضلاب استان تهران از زمان شیوع ویروس کرونا برای خدمت رسانی به مردم و کمک در رعایت نکات بهداشتی و ضدعفونی، قطعی آب نداشته است از این رو متقابلا از تهرانی ها درخواست می کنیم که نسبت به مصرف آب مدیریت داشته باشند.

[ad_2]

Source link