دکتر ترزا تام در مورد Omicron، واکسن های تقویت کننده و آزمایشات سریع

[ad_1]

در حالی که کانادایی ها سال جدید را آغاز می کنند – سومین سال متوالی که با یک بیماری همه گیر جهانی مشخص شده است – بسیاری از آنها یک سوال آشنا می پرسند: “چه زمانی COVID-19 پایان می یابد؟”

در ماه دسامبر، خوش‌بینی نسبت به فصل تعطیلات “عادی” دوباره تحت الشعاع از سرگیری مجدد مواردی که از Omicron تغذیه می‌شود، چندین استان را مجبور به اعمال محدودیت‌های بهداشت عمومی سخت‌تر و ثبت مواردی کرد که هنوز مشاهده نشده است.

اما علیرغم تهدید احتمالی Omicron، پزشک ارشد کانادا می گوید که او هنوز امیدوار است وارد سال جدید شود – سالی که امیدوار است به ما اجازه دهد با ویروس خطرناکی که می شناسیم راحت تر زندگی کنیم.

دکتر ترزا تام در مصاحبه ای در پایان سال به CTV National News گفت: “درست است که هیچ کس نمی تواند یک توپ کریستالی داشته باشد، اما من فکر می کنم این فقط یک یادآوری است که ما در همان مکانی که سال گذشته بودیم نیستیم.” .

«به همین دلیل است [over the last] فکر می‌کنم 12 ماه دیگر باقی مانده است و من هنوز نسبت به یک سال قبل جای بهتری هستم.”

کانادا در 12 ماه گذشته راه درازی را برای واکنش به همه‌گیری پیموده است.

در آن زمان سال گذشته، ما تازه شروع به واکسینه کردن افراد در معرض خطر علیه کووید-19 کرده بودیم. امروزه، کانادا دارای یکی از بالاترین سطوح واکسیناسیون در جهان است، به طوری که بیش از 82 درصد از جمعیت حداقل با یک دوز واکسینه شده اند.

با ظهور انواع جدیدی مانند Delta و Omicron، ما همچنین اطلاعات بیشتری در مورد نحوه عملکرد ویروس آموختیم که منجر به توسعه ابزارهای درمانی و تشخیصی بهتر و درک در حال توسعه از اقدامات مهم بهداشت عمومی مانند استتار شده است.

و در حالی که تام اذعان می‌کند که نمی‌تواند به کانادایی‌ها ایده روشنی از زمان پایان همه‌گیری بدهد، او می‌گوید این پیشرفت‌ها به مدیریت بهتر امواج آینده ویروس بدون ایجاد اختلال کمک می‌کند.

“هر بیماری همه گیر پایانی در تاریخ دارد. تام گفت، بنابراین در برخی موارد، فعالیت ویروس قابل پیش بینی تر می شود.

“من فکر می کنم در ماه های آینده می توانیم کمی پیش بینی پذیری بیشتری را ببینیم و همچنین بتوانیم از جمعیت های پرخطر خود محافظت کنیم تا بتوانیم زندگی با این ویروس را بیشتر یاد بگیریم.” باید هوشیار بود و در صورت لزوم قادر به سازگاری و انعطاف پذیری بود.»

علم در حال توسعه واکسن ها: آیا تقویت کننده ها باید در اینجا باقی بمانند؟

تکثیر Omicron همچنین جرقه یک کمپین تقویتی در مقیاس بزرگ را برانگیخته است، با هزاران کانادایی که برای دریافت سومین اعتصاب خود صف می کشند، و سوالاتی مانند “واکسینه شدن کامل به چه معناست؟” و “آیا به چند تقویت نیاز دارم؟” برای دفاع از خودم شلیک می کنم؟

در ماه دسامبر، کمیته مشاوره ملی ایمن سازی کانادا قویاً توصیه کرد که واکسن های تقویت کننده به کانادایی های بالای 50 سال و آنهایی که در گروه های پرخطر هستند داده شود تا پاسخ ایمنی بدن به COVID-19 را تقویت کنند.

اما تام می‌گوید علم واکسن به سرعت خود ویروس در حال تکامل است.

پس از یک نوبت، می‌دانستیم که باید دوز دوم را مصرف کنیم، و یک دوره طولانی در کانادا برای آن دوز دوم داشتیم، بنابراین نمی‌دانستیم چه مدت از دوز دوم محافظت می‌شود و وقتی ویروس ایجاد می‌شود چه اتفاقی می‌افتد.» او توضیح داد. .

اکنون ما کمی بیشتر یاد گرفته‌ایم که تقویت‌کننده‌ها مورد نیاز هستند، زیرا سطح آنتی‌بادی می‌تواند در طول زمان کاهش یابد. اما من فکر می‌کنم خبر خوب در علم نوظهور این است که احتمالاً دو دوز از شما در برابر نتایج شدید محافظت می‌کند، و این تقریباً مهمترین نشانگری است که باید به دنبال آن باشیم.

او خاطرنشان می‌کند که تقویت‌کننده‌ها نیز به مرور زمان ضعیف می‌شوند، اما امید این است که آنها سیستم ایمنی شما را دوباره شارژ کنند تا از خود در برابر نتایج شدید محافظت کنند و فشار روی سیستم سلامت را از بین ببرند.

“این احتمال وجود دارد که ما به نوعی واکسیناسیون به طور مداوم نیاز داشته باشیم، اما شاید همه به آن نیاز نداشته باشند. شاید نه هر سال. زمان این اتفاق هنوز مشخص نیست، “او افزود.

در مورد حضور نیروهای تقویتی – عاملی که استان ها به صورت انفرادی آن را مدیریت می کنند – تام از کانادایی ها خواست در هنگام مواجهه با ترکیب طولانی یا تاخیر در رزرواسیون صبور باشند.

من این را یک اولترا ماراتن می نامم – این دیگر حتی یک ماراتن هم نیست. او گفت: “کل سیستم مشمول مالیات است، اما مردم همچنان در تلاش هستند تا واکسن و سایر حمایت ها را برای مردم فراهم کنند.”

واکسیناتورها نیز به راحتی پیدا نمی شوند. آن ها خسته هستند. بنابراین فکر می‌کنم اگر مردم بتوانند منظم صف آرایی کنند، در مدت زمان نسبتاً کوتاهی همه را تقویت خواهیم کرد.

همزمان، دکتر تدروس گبریسوس، مدیرکل سازمان جهانی بهداشت (WHO)، اخیراً هشدار داد که “ما بهبودی خود را از این بیماری همه گیر تسریع نخواهیم کرد” و گفت که دریافت دوزهای اول و دوم بسیار مهم است. آنهایی که هنوز آنها را نداشتند.

در طول همه‌گیری، کانادا از طریق تلاش‌های جهانی مانند ابتکار اشتراک واکسن COVAX، واکسن‌ها و حمایت‌های مالی را به دیگر کشورها ارائه کرد، که بودجه‌ای را از کشورهای ثروتمندتر برای خرید واکسن برای کشورهای کم‌درآمد و متوسط ​​جمع‌آوری می‌کند.

تا به امروز، کانادا بیش از 9.2 میلیون دوز بیش از حد واکسن را از طریق COVAX و بیش از 762000 دوز واکسن AstraZeneca را از آمریکای لاتین و کارائیب از طریق توافق‌های مستقیم دوجانبه ارائه کرده است. با این حال، با تکمیل ذخیره واکسن کانادا، درخواست‌هایی برای انجام کارهای بیشتری وجود دارد.

تام در پاسخ به سوالی درباره تلاش‌های کانادا برای ارائه واکسن به دیگر کشورها، موافقت کرد که هر کشور توسعه‌یافته باید واکسن‌هایی را به کشورهای کم‌درآمد ارائه کند، اما گفت که تقویت‌کننده‌ها برای کانادایی‌ها، به‌ویژه آن‌هایی که در معرض خطر هستند، مهم هستند.

“من فکر می کنم کانادا رویکرد بسیار معقولی را در پیش گرفته است. و ما باید هر دو را انجام دهیم … با وجود اینکه در یک کشور توسعه یافته هستیم، اما در وضعیت بسیار شکننده ای قرار دارد و ما باید هر کاری که می توانیم انجام دهیم تا نتایج شدید را به حداقل برسانیم و از سیستم سلامت خسته و استرس خود محافظت کنیم. اونجا

و تست های سریع؟

همچنین کمبود تست‌های آنتی ژن سریع (RAT) وجود دارد، ابزاری که بسیاری از استان‌ها در بحبوحه جهش Omicron به آن روی آورده‌اند، زیرا مراکز آزمایش استانی به ظرفیت خود رسیده‌اند.

تست‌های سریع، که فقط در 15 دقیقه نتیجه می‌دهند، در میان پرش Omicron بسیار مورد توجه قرار گرفته‌اند، زیرا کانادایی‌ها سعی می‌کنند با خیال راحت در طول فصل تعطیلات جهت‌گیری کنند. در استان‌هایی مانند انتاریو و آلبرتا، کیت‌های آزمایش سریع به صورت رایگان برای هر خانواده ارائه شد، اما منابع به سرعت تمام شد و باعث خشم در مورد تحویل شد.

اما تام می‌گوید که اگرچه کاربردهای خاصی برای آزمایش‌های سریع وجود دارد، اما آنها منبع یا راه‌حل بی‌پایانی برای همه چیز نیستند.

“من فکر می کنم همه ما در حال یادگیری نحوه استفاده عاقلانه از این تست ها هستیم. برخی از مهمترین آنها [reasons] انجام یک آزمایش سریع، حفظ عملکرد مدارس و مشاغل کلیدی و تمرکز بر محافظت از کارکنان بهداشتی پرخطر، مراقبت طولانی مدت است. [workers] و بازدیدکنندگان از این مکان ها واقعا حیاتی هستند، “او گفت.

«فکر می‌کنم زمانی که مردم نمی‌توانند قبل از معاشرت، آزمایشی پیدا کنند، سخت است. اما ما واقعاً باید این آزمایش‌های سریع را برای کسانی که بیشتر به آن‌ها نیاز دارند نگه داریم.»

همچنین اشاره می‌کند که آزمایش‌های سریع تنها به عنوان یک لایه محافظتی اضافی در برابر عفونت دیده می‌شوند، نه به عنوان تضمین.

“اگر تست سریع منفی دریافت کردید، فقط به یاد داشته باشید که بیشتر یک نور زرد است، به این معنی نیست که شما عاری از ویروس هستید، به خصوص چیزی که به سرعت ویروس Omicron منتشر می شود. شما باید اغلب آزمایش دهید تا بتوانید در بین آزمایشات متوجه شوید که آیا آلوده شده اید یا خیر.

اگرچه برخی از استان‌ها کیت‌های تست سریع رایگان را در طول تعطیلات به خانواده‌ها می‌دهند، تام می‌گوید مطمئن نیست که ارائه آزمایش‌های سریع برای هر خانواده کانادایی، همانطور که در بریتانیا انجام می‌دهند، بهترین استفاده از لوازم باشد.

«اگر به بریتانیا نگاه کنید، آن‌ها از آزمایش‌های سریع‌تری استفاده می‌کنند، اما این لزوماً تأثیر آن بر سلامتی را کاهش نداده است. در کانادا، ما در مجموع از نظر نتایج شدید و تعداد مرگ و میر بهتر عمل کرده ایم.

بنابراین، اگرچه بریتانیا آزمایش‌های بسیار سریعی را انجام داده است، اما این بدان معنا نیست که کووید تأثیر کمتری بر آنها دارد. بنابراین دوباره، ما باید از این آزمایش‌ها به‌عنوان یک لایه اضافی و به‌عنوان وسیله‌ای برای رد کردن لایه‌های دیگر محافظت استفاده کنیم.»

با وجود افزایش شدید موارد، تام می‌گوید که نسخه Omicron درس مهم دیگری در مورد چگونگی توسعه COVID-19 به ما می‌آموزد و اشاره می‌کند که “قطعا چیزهای مثبت بیشتری در پیش است.”

“ما باید خوشبین بمانیم. هیچ‌کس این همه‌گیری مداوم را نمی‌خواهد، همه خسته هستند، اما می‌دانید، کاری نمی‌توانیم بکنیم جز حفظ این امید.[ad_2]

https://20khababr.ir
https://afkharebartar.ir
https://akhabarebartar.ir
https://andnews.ir
https://avatefepak.ir
https://baranmajale.ir
https://behtaringam.ir
https://daltek.ir
https://elmitarin.ir
https://fardayeashena.ir
https://forbos.ir
https://foxirani.ir
https://gisoon.ir
https://hodhodirani.ir
https://iranisard.ir
https://kahkashani.ir
https://lasttimes.ir
https://lilaki.ir
https://livejame.ir
https://magirani.ir
https://majaleiranian.ir
https://mervina.ir
https://mineralnews.ir
https://modirezard.ir
https://momon.ir
https://moniseh.ir
https://nationaliran.ir
https://netcrafti.ir
https://news-single.ir
https://newsexpress.ir
https://newslife.ir
https://newsspot.ir
https://newsteen.ir
https://nikmag.ir
https://officemag.ir
https://okaziyon.ir
https://one-news.ir
https://pandamag.ir
https://parsroids.ir
https://patris-fun.ir
https://senatornews.ir
https://seratmag.ir
https://sibala.ir
https://sohanian.ir
https://sosokan.ir
https://tazekhabari.ir
https://technoirani.ir
https://timesirani.ir
https://yamorani.ir
https://yandexkhabari.ir
https://abdoosnews.ir
https://zehnenoandinsh.ir
https://abestanews.ir
https://abtinnews.ir
https://akhbarebartaaar.ir
https://akhbaremaaaa.ir
https://akhbareshomaaa.ir
https://akhshijnews.ir
https://atrinnews.ir
https://atroticnews.ir
https://atshnews.ir
https://bashariatemrooz.ir
https://dastesalamatt.ir
https://dostemansalam.ir
https://elementorsite.ir
https://emrooztafahom.ir
https://ensanedirooooooz.ir
https://etelaresankhabar.ir
https://examplenews.ir
https://fardaalefba.ir
https://gisooyekhabar.ir
https://halohekayatha.ir
https://hashtadonoh.ir
https://hekayatfardayeemaaa.ir
https://honarmandkhabar.ir
https://istgaheshomareyek.ir
https://ketabkhoooon.ir
https://kimyagaaaar.ir
https://markazeakhbar.ir
https://masternewss.ir
https://mohamadrezasite.ir
https://morvarideasia.ir
https://mramins.ir
https://naserinews.ir
https://nasermr.ir
https://newsamins.ir
https://newsatropat.ir
https://newscenterals.ir
https://newsmineral.ir
https://newsouls.ir
https://newspishgamannn.ir
https://newssalam.ir
https://newsshans.ir
https://newsworlds.ir
https://parinews.ir
https://patris-music.ir
https://poshtibannews.ir
https://powernewss.ir
https://recordejadid.ir
https://salamnewws.ir
https://23ncfst.ir/
https://amiran-carpet.ir/
https://armanenergytec.ir/
https://blogenews.ir/
https://blogkhoon.ir/
https://bvfars.ir/
https://charsounews.ir/
https://chsnews.ir/
https://dezfil.ir/
https://dmwebmaster.ir/
https://dota2news.ir/
https://erfanhd.ir/
https://etminan110.ir/
https://faratarazkhabar.ir/
https://farsgardi20.ir/
https://footynews.ir/
https://goto98.ir/
https://ilyarkhabar.ir/
https://ir2khabar.ir/
https://iranalmanac.ir/
https://irandaryafest.ir/
https://khabarehaft.ir/
https://khabarontime.ir/
https://lolsms.ir/
https://maadgig.ir/
https://masoudtb.ir/
https://mp3news.ir/
https://music-ha.ir/
https://nakhlestankhabar.ir/
https://newcharge.ir/
https://news-links.ir/
https://news180.ir/
https://pimn.ir/
https://prmf.ir/
https://pvnews.ir/
https://rejawnews.ir/
https://sahab-co.ir/
https://samanbarg.ir/
https://semanews.ir/
https://shirinonews.ir/
https://soheilesonghor.ir/
https://tacity.ir/
https://taktanews.ir/
https://tarabaranmag.ir/
https://telegram-persian.ir/
https://tfcenter.ir/
https://trika.ir/
https://velninews.ir/
https://vidnaz.ir/
https://wajnews.ir/
https://your-news.ir/
https://zangannews.ir/
https://2016downloadnew.ir/
https://paxsolomusic.ir/
https://daryamedia.ir/
https://andikakhabar.ir/
https://seo-pbn.ir/
https://ghezelwich.ir
https://panaztebtabriz.ir
https://shayna-net.ir
https://kanooneslamshahr.ir
https://raynuts.ir
https://honare2.ir
https://itsama.ir
https://flingpet.ir
https://foreverpro.ir
https://fraeesi.ir
https://gkhabar.ir
https://18amlak.ir
https://pooyesh-khabar.ir
https://matsef.ir
https://photo-land.ir
https://tabarestan118.ir
https://disachain.ir
https://chikaapp.ir
https://mahestan18.ir
https://radyaabkala.ir
https://c-civil.ir
https://saeeed.ir
https://copytops.ir
https://modirsearch.ir
https://shz1music.ir
https://m-khosravi.ir
https://iranhayashi.ir
https://iranian-dress.ir
https://gigblog.ir
https://basitcg.ir
https://mashhadhekmat.ir
https://rahetamin.ir
https://radolyamani.ir
https://bnemati.ir
https://face-wood.ir
https://tourvare.ir
https://centertasisat.ir
https://bidarirafsanjan.ir
https://namahaa.ir
https://30pp.ir
https://script-tabadol-link.ir
https://simayesarbedar.ir
https://pakdashtiha.ir
https://rentacars.ir
https://2019movies.ir
https://ekar24.ir
https://saber-ramezani.ir
https://teb-saharsina.ir

دانلود رایگان مقالات

hacklink al hd film izle php shell indir siber güvenlik türkçe anime izle Fethiye Escort android rat duşakabin fiyatları fud crypter hack forum türktelekom mobil ödeme bozdurmaMobil Ödeme BozdurmaMobil Ödeme BozdurmaBetpasRestbetVdcasinoKlasbahishtml nullednulled themes