ديابت آزمون برای ایجاد تشخیص

[ad_1]

آیا شما تجربه برخی از این علائم از 4Ps: Polyphagia (از گرسنگی بیش از حد), Polydipsia (تشنگی بیش از حد) شاشی, تکرر ادرار (تکرر ادرار) و یا Pruritis (خارش)? و یا شما به راحتی می توانید خواب آلود و خسته شده اید ؟ و یا شما برخی از بستگان نزدیک خود را پدر یا مادر و دایی و غیره مبتلا به دیابت? خوب شما باید آگاه باشید برای داشتن دیابت. اما برای ایجاد یک صدا تشخیص شما نیاز به مراجعه به پزشک خود که ممکن است به عنوان به خوبی به شما ارسال یک آزمایش خون برای نگاه به سطح قند خون خود را…

وجود دارد چند آزمون است که باید انجام شود برای تشخیص این که آیا شما مبتلا به دیابت یا نه. این آزمون شامل:

#1 – تست گلوکز پلاسمای ناشتا (FPGT). این تست را اندازه گیری قند خون یا قند. از شما خواسته خواهد شد به سرعت برای حداقل 8 ساعت قبل از مصرف خود را در نمونه خون. این تست معمولا مرتب شده اند بنابراین شما می توانید روزه خود را در شب و نمونه خون گرفته شده در صبح است. نتیجه نشان خواهد داد که آیا شما مبتلا به دیابت و یا در مرحله پیش از دیابت.

#2 – تست تحمل گلوکز خوراکی (OGTT). این آزمون به منظور اندازه گیری سطح گلوکز خون در دو مرحله است. یکی از اولین شبیه به FPGT است که خود را به گرفتن نمونه خون پس از یک دوره روزه از حداقل 8 ساعت. پس از خون خود را از شما خواسته می شود به نوشیدن یک نوع شربت (قند رقیق شده در آب). دوم نمونه خون گرفته خواهد شد و پس از 2 ساعت دیگر خود را نوشیدن. این آزمون ایجاد خواهد شد تشخیص دیابت یا پیش دیابت است.

#3 – تصادفی تست گلوکز پلاسما.سطح قند خون خود را نیز می توان اندازه گیری در هر زمان بدون در نظر گرفتن زمان شما شده اند خوردن آخرین وعده غذایی خود را. این آزمون همراه با ارزیابی علائم دیگر مانند بالا 4Ps است مورد استفاده برای ایجاد تشخیص دیابت, اما نه قبل از دیابت است.

نتایج مثبت از این سه آزمایش تایید شود باید با تکرار تست گلوکز پلاسمای ناشتا و نیز تست تحمل گلوکز خوراکی در یک روز دیگر.

گلوکز پلاسمای ناشتا (FPG) آزمون

این تست انتخابی برای تشخیص دیابت از آن است که بیشترین راحتی و قابل اعتماد هنگامی که در صبح گرفته شده. نتایج آزمون را می توان به عنوان خوانده شده به شرح زیر است:

 • یک روزه شکر سطح 99 میلی گرم/دسی لیتر و یا کمتر بدان معنی است که سطح قند خون خود را عادی است
 • یک روزه سطح قند 100 – 125 میلی گرم/دسی آمده است که شما در مرحله قبل از دیابت است که همچنین به نام گلوكز ناشتا (IFG). این بدان معنی است که شما بیشتر احتمال دارد به دیابت نوع 2 در آینده اما به نظر نمی رسد و در عین حال.
 • یک سطح قند از 126 میلی گرم در دسی ليتر و فراتر از آن بدان معنی است که شما باید به ديابت که با این حال پس از آن باید تایید شود با تکرار همان آزمون در یک روز دیگر.

تست تحمل گلوکز خوراکی (OGTT)

تحقیقات به این نتیجه رسیدند که تست تحمل گلوکز به نظر می رسد حساسیت بیشتری نسبت به FPGT در تشخیص مرحله قبل از دیابت است. اما, آن است که کمتر مناسب برای مدیریت. نتایج آزمون را می توان به عنوان خوانده شده به شرح زیر است:

 • یک سطح قند خون بعد از 2 ساعت از 139 میلی گرم/دسی لیتر و یا کمتر بدان معنی است که سطح قند خون خود را عادی است
 • یک سطح قند خون بين 140 – 199 میلی گرم/دسی لیتر 2 ساعت پس از نوشیدن شربت آمده است که شما در یک مرحله پیش دیابت به نام اختلال تحمل گلوکز یا IGT, که بدان معنی است که شما بیشتر احتمال ابتلا به دیابت نوع 2 در آینده اما به نظر نمی رسد و در عین حال.
 • 2-ساعت سطح قند خون بالاتر از 200 میلی گرم/دسی بدان معنی است که شما باید به ديابت که با این حال پس از آن باید تایید شود با تکرار همان آزمون در یک روز دیگر.

برای ایجاد تشخيص دیابت حاملگیپلاسما سطح قند خون اندازه گیری شده در طول تست تحمل گلوکز مشاهده می شود. اما در این مورد سطح قند خون بررسی می شود 4 بار در طول یک تست با فاصله یک ساعت بین دو خون می کشد. اگر سطح قند خون بالاتر از نرمال دو بار حداقل در طول آزمون, شما ممکن است در نظر گرفته به دیابت حاملگی.

طرح زیر نشان بالا-نرمال نتایج جستجو برای OGTT برای دیابت حاملگی موارد:

 • روزه – 95 میلی گرم/دسی لیتر و یا فراتر از
 • پس از 1 ساعت – 180 میلی گرم/دسی لیتر و یا فراتر از
 • پس از 2 ساعت – 155 میلی گرم/دسی لیتر و یا فراتر از
 • پس از 3 ساعت – 140 millgrams/dL یا فراتر از

توجه داشته باشید: برخی از آزمایشگاه ها ممکن است با استفاده از استانداردهای دیگر برای این آزمون است.

تصادفی تست گلوکز پلاسما

تصادفی سطح گلوکز سرم از 200 میلی گرم/دسی لیتر و یا فراتر از آن اضافه شده توسط علائم زیر می توان نتیجه گرفت که شما مبتلا به دیابت:

 • شاشی, تکرر ادرار یا تکرر ادرار
 • Polydypsia یا تشنگی بیش از حد
 • Polyphagia یا از گرسنگی بیش از حد
 • Pruriitis یا خارش
 • کاهش وزن غیر قابل توضیح
 • یا علائم دیگری مانند خستگی و تاری دید و سازمان ملل متحد-درمان زخم.

بر اساس این یافته ها پزشک شما بررسی سطح قند خون خود را در یک روز دیگر با استفاده از FPGT یا تست تحمل گلوکز به ایجاد تشخیص.

[ad_2]

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>