دن ریوز، مربی سابق NFL در سن 77 سالگی درگذشت

[ad_1]

آتلانتا –

استعداد دن ریوز در خارج از زمین خیلی زود توسط تام لندری شناسایی شد.

ریوز هنوز در راه دالاس کابوی بود که لندری او را به عنوان مربی بازی کرد.

در 37 سالگی، ریوز اولین شغل خود را به عنوان سرمربی به دست آورد، قراردادی را برای خرید جان الوی منعقد کرد و دنور برونکوس را در ایستگاهی قدرتمند ساخت که در چهار سال سه بار به سوپربول رسید.

در آخرین ایستگاه تقریباً چهار دهه متوالی در NFL، ریوز آتلانتا فالکونز را به اولین سوپربول خود هدایت کرد.

تنها اشکال کارنامه او: چهار باخت در بازی بزرگ.

ریوز که به عنوان یک بازیکن با کابوی ها رینگ را به دست آورد، اما بیشتر به خاطر دوران طولانی و موفقیت آمیز مربیگری اش، تحت الشعاع این چهار شکست، روز شنبه به دلیل عوارض زوال عقل درگذشت. او 77 سال داشت.

در بیانیه ای که خانواده وی از طریق مدیر سابق روابط رسانه ای فالکونز، آرون سالکین منتشر کرد، آمده است که ریوز “در آرامش و در محاصره خانواده مهربانش در خانه اش در آتلانتا” درگذشت.

ریوز یک کوارتربک جهانی بود که نقش کلیدی در تبدیل کابوی ها به یک نیروگاه در NFL در دهه 1960 تحت لندری داشت. اما دوران مربیگری خودش – در سه تیم و 23 فصل – جایی است که او واقعاً اثر خود را در لیگ به جای گذاشت.

با احتساب اقامت در نیویورک جاینتز، ریوز در مجموع 190 برد مربیگری در فصل عادی به دست آورد – نهمین پیروزی در تاریخ NFL. اما او به Marv Levy و Bud Grant به عنوان تنها مربیان 0-4 در سوپربول پیوست، با تمام باخت های ریوز حداقل 15 امتیاز.

با این حال، الوی او را “برنده” نامید – کلماتی حتی قابل توجه تر از تالار مشاهیر که نزاع تلخ آن با ریوز بر سر فلسفه توهین آمیز منجر به اخراج مربی از برانکو شد.

الوی که اکنون عملیات فوتبال را در دنور اداره می کند، می گوید: «دنیای فوتبال یک مربی و یک مرد را از دست داده است. من خیلی چیزها را مدیون او هستم – او برای حرفه من و بزرگ شدن به عنوان یک مدافع مهم مهم بود. ما موفق شدیم در مسابقات فوتبال زیادی با هم پیروز شویم.”

پس از اینکه در سال 1981 به عنوان مربی برانکوها انتخاب شد، ریوز یک معامله پرفروش برای خرید الوی انجام داد. کوارتربک به مرکز تیمی تبدیل می‌شود که سه عنوان قهرمانی AFC، پنج قهرمانی AFC غرب و شش سفر پلی آف را برای دوره 12 ساله این مربی کسب کرده است.

اما دنور هرگز تحت هدایت ریوز برنده همه چیز نشد، با شکست 39-20 به جاینتز در سوپر باول در سال 1987، 42-10 به واشنگتن در سال 1988 و 55-10 به سان فرانسیسکو 49ers در سال 1990 – که هنوز هم ناخوشایندترین باخت در مسابقات است. داستان بازی

با وجود این شکست‌ها و جدایی تلخ پس از فصل 1992، ریوز در دنور به یاد می‌آید، جایی که برانکوها او را به حلقه افتخار خود در سال 2014 معرفی کردند.

این تیم در بیانیه ای اعلام کرد: «مربی ریوز اساس یک دهه تسلط برانکوها در دهه 1980 و یک سنت قهرمانی برای سال های آینده را ایجاد کرد.

رابطه ریوز با الوی به دلیل تمایل بازیکن برای کشف جنایت بدتر شد. ریوز با اعتقاد به اینکه الوی و هماهنگ کننده آن زمان حمله مایک شاناهان با هم کار می کردند تا اقتدار او را تضعیف کنند، ریوز بعد از فصل 1991 شاناهان را به دلیل نافرمانی اخراج کرد.

این فقط روابط با الوی را بدتر کرد که یک سال بعد منجر به اخراج ریوز شد.

شاید ما همیشه همدیگر را رودررو ندیده باشیم، اما نتیجه این است که ما در مسابقات زیادی با هم پیروز شده ایم. الوی در بیانیه ای گفت. “با نگاهی به گذشته، آنچه در مورد دن قدردانی می کنم این است که چگونه او به تدریج مرا با خود همراه کرد تا به من کمک کند تا به پتانسیل کامل خود برسم.

طرفداران ریوز خواستار حضور او در تالار مشاهیر فوتبال حرفه ای شدند. مارتی شوتنهایمر تنها مربی است که در تالار مشاهیر با بردهای بیشتر از ریوز (200) حضور ندارد، اما هرگز به سوپر باول نرسید.

گرانت، 158، و لوی، 143، هرگز برنده سوپر باول نشده اند و بردهای کمتری نسبت به ریوز دارند، اما هر دو به کانتون راه یافته اند.

الوی گفت: «وقتی به تمام کارهایی که دن در این لیگ انجام داده است، با تمام موفقیت‌ها، تمام سوپربول‌ها و همه پیروزی‌ها نگاه می‌کنید، فکر نمی‌کنم که جای او در تالار مشاهیر فوتبال حرفه‌ای باشد.»

ریوز در سال 1993 هدایت جاینتز را برعهده گرفت و این تیم را در اولین فصل خود به پلی آف رساند، که تنها حضور او پس از فصل در نیویورک بود. او چهار فصل بعد اخراج شد، اما جان مارا، یکی از مالکان و مدیرعامل Giants، از ریوز به عنوان “یکی از بهترین مردانی که تا به حال در این تجارت بوده ام” یاد می کند.

ریوز به فالکونز نقل مکان کرد، نوعی بازگشت به خانه برای زادگاهش جورجیا.

او حس حرفه ای بودن را در تیمی به ارمغان آورد که در بیشتر تاریخ خود موفقیت چندانی نداشته است. زمانی که ریوز تیم سرگرم کننده ای به نام پرندگان کثیف را به رکورد 14-2 و اولین سفر آنها به سوپر بول هدایت کرد، این اتفاق در فصل دوم او نتیجه داد.

پس از اینکه ریوز تحت عمل جراحی اضطراری قلب قرار گرفت، فالکونز در یک فیلم هیجان انگیز برای دنباله مترودوم، وایکینگ های بسیار مورد علاقه مینه سوتا را شکست داد تا قهرمانی NFC را به خود اختصاص دهد، و مربی را بر آن داشت تا جمال اندرسون ستاره رقصنده و دیگر بازیکنانی را که تیم را تبلیغاتی کردند، امتحان کند.

“مرد من!” اندرسون در توییتر نوشت. “دلم برای DR، یک مرد درجه یک و یک مربی عالی تنگ خواهد شد. افکار و دعاهای من با (همسرش) پم، خانواده اش است. مهمتر از همه، یک مرد خانواده. احترام و عشق، مربی RIP، ریوز!”

ریوز باز هم نتوانست قهرمانی را کسب کند و به الوی و برانکوها – که اکنون تحت مربیگری شاناهان است – با نتیجه 34-19 شکست خورد.

ریوز معامله بزرگ دیگری را ایجاد کرد که مایکل ویک را به فالکونز آورد و آخرین حضور خود در پلی آف را در سال 2002 انجام داد. آتلانتا اولین تیمی بود که در راه بازی پلی آف در گرین بی پیروز شد. اما ویک در طول تمرینات پیش فصل در سال 2003 مصدوم شد و ریوز پس از پیروزی تنها در 3 بازی از 13 بازی اول خود اخراج شد.

او به دوران مربیگری خود – و 39 سال بدون وقفه در NFL – با رکورد 190-165-2 پایان داد. با توجه به 9 بازی او در پلی آف، رکورد او 201-174-2 بود.

ریوز پس از بازنشستگی در آتلانتا ماند و عمدتاً به عنوان مشاور در ایالت جورجیا مشغول به کار بود که برنامه فوتبالی را راه اندازی کرد که اکنون در کنفرانس کمربند خورشیدی بازی می کند.

رادنی همپتون، مدافع سابق جاینتز، ریوز را به خاطر رفتاری که با او در طول چهار سال زندگی مشترکشان در نیویورک داشت، تحسین کرد.

همپتون در مطلبی در وب سایت این تیم گفت: «او به ما یاد داد چگونه مرد باشیم. زمانی که من برای اولین بار به آنجا رفتم، همیشه در هتل ها (شب قبل از بازی های خانگی) می ماندیم. او به ما گفت: “شما پیرمرد هستید، باید بدانید که چه کار کنید تا از خود مراقبت کنید.”

همپتون 4161 یارد را با مربیگری ریوز دوید، اگرچه دونده دائماً مشکلات زانو را تحمل می کرد.

همپتون گفت: او از من مراقبت کرد. او می‌دانست که من نمی‌توانم همه وزنه‌ها را بلند کنم و در تمرین نمی‌توانم بدوم. او همیشه می گفت: “هی، تو یکشنبه کاری را که باید انجام دهی انجام بده، من در طول هفته از تو مراقبت خواهم کرد.”

دنیل ادوارد ریوز در رم، جورجیا به دنیا آمد، اما در آمریکا، در بخش جنوب غربی ایالت بزرگ شد. او در کالج در کارولینای جنوبی تحصیل کرد، جایی که از سال 1962 تا 1964 یک کوارتربک سه ساله بود و همچنین بیسبال بازی می کرد.

ریوز که بیشتر به عنوان یک دونده مشهور بود تا پاسور، انتخاب نشد. او با کابوی ها قرارداد بست، که در ابتدا از او می خواستند که ایمن بازی کند، اما در نهایت باعث شد او فرار کند.

ریوز به عنوان یکی از بازیکنان کلیدی تیم ظاهر شد درست زمانی که کابوی ها خود را به عنوان تیم آمریکا معرفی کردند.

او تمام 14 بازی هافبک را در سال 1966 آغاز کرد و کابوی ها را با سرعت 757 یارد و 8 تاچ داون هدایت کرد. دالاس برای اولین بار در پلی آف ظاهر شد، اما در ضربات پنالتی 34-27 برای قهرمانی NFL مغلوب پکرز شد و فرصت بازی در اولین سوپر باول را از دست داد.

در فصل بعد، ریوز برای 603 ​​یارد و پنج TD هجوم برد، و هر بازی را بعد از اینکه کابوی ها دوباره به مرحله پلی آف رفتند، دوباره شروع کرد. آنها مجدداً توسط گرین بی با پیروزی پس از سوپر باول ناکام ماندند و در آخرین ثانیه های بازی معروف “کاسه یخی” در زمین سرد لمبو به پکرز باختند.

آسیب دیدگی زانو در سال 1968 ریوز را مجبور کرد که نقش محدودتری را تا پایان دوران حرفه ای خود ایفا کند. لندری با درخواست از ریوز به عنوان مربی به توانایی های خود در خارج از زمین پی برد، در حالی که دوندگانی مانند دواین توماس و کالوین هیل به شهرت رسیدند.

کابوی ها اولین سوپربول خود را در فصل 1970 ساختند و به بالتیمور کلتس باختند. دالاس سرانجام در سال بعد با پیروزی 24 بر 3 مقابل میامی دلفین ها قهرمان شد.

ریوز پس از فصل 1972 به عنوان بازیکن بازنشسته شد و به عنوان دستیار ستاد در دفتر مرکزی لندری مشغول به کار شد.

به عنوان سرمربی، ریوز به دلیل رویکرد بی ادبانه و فلسفه تهاجمی خود که به بازی فیزیکی علاقه داشت، شهرت داشت. اما او با دو تن از پویاترین بازیکنان تهاجمی بازی، ویک و الوی، بر خلاف کسانی که او را قدیمی و نامرتبط توصیف می‌کردند، به موفقیت بزرگی دست یافت.

ریوز با کشش متمایز خود در جنوب، می‌توانست در مورد یک اشتباه صادق باشد، مانند صحبت علنی در مورد شکافی که منجر به خروج او از دنور شد – و ایجاد زخم‌های قدیمی زیادی – در جریان مسابقه آتی فالکونز در سال 1999 مقابل برانکوس سوپربول.

ریوز گفت: “هنوز آسیب های زیادی وجود دارد که هرگز از بین نمی روند.” “تو هرگز این چیزها را فراموش نخواهی کرد.”

اما ریوز به ندرت خشم خود را، حتی از جانب اعضای رسانه ای که با آنها مواجه می شد، در خود داشت. در سال‌های پایانی زندگی، با خوشحالی تماس‌های تلفنی را برای گفت‌وگو درباره مسائل جاری انجام می‌داد، یک بار وقتی خبرنگاری خودش را معرفی کرد به شوخی گفت: “خوب، من الان چه اشتباهی کردم؟”

ریوز از همسرش پم، معشوق دبیرستانی اش جان سالم به در برد. فرزندان دانا، لی و لورا؛ و همچنین نوه ها و نوه ها. تدارکات مراسم خاکسپاری هنوز اعلام نشده است.

——

آرنی استپلتون، نویسنده حرفه ای فوتبال AP و تام کاناوان، نویسنده ورزشی، در این گزارش مشارکت داشتند.[ad_2]

https://20khababr.ir
https://afkharebartar.ir
https://akhabarebartar.ir
https://andnews.ir
https://avatefepak.ir
https://baranmajale.ir
https://behtaringam.ir
https://daltek.ir
https://elmitarin.ir
https://fardayeashena.ir
https://forbos.ir
https://foxirani.ir
https://gisoon.ir
https://hodhodirani.ir
https://iranisard.ir
https://kahkashani.ir
https://lasttimes.ir
https://lilaki.ir
https://livejame.ir
https://magirani.ir
https://majaleiranian.ir
https://mervina.ir
https://mineralnews.ir
https://modirezard.ir
https://momon.ir
https://moniseh.ir
https://nationaliran.ir
https://netcrafti.ir
https://news-single.ir
https://newsexpress.ir
https://newslife.ir
https://newsspot.ir
https://newsteen.ir
https://nikmag.ir
https://officemag.ir
https://okaziyon.ir
https://one-news.ir
https://pandamag.ir
https://parsroids.ir
https://patris-fun.ir
https://senatornews.ir
https://seratmag.ir
https://sibala.ir
https://sohanian.ir
https://sosokan.ir
https://tazekhabari.ir
https://technoirani.ir
https://timesirani.ir
https://yamorani.ir
https://yandexkhabari.ir
https://abdoosnews.ir
https://zehnenoandinsh.ir
https://abestanews.ir
https://abtinnews.ir
https://akhbarebartaaar.ir
https://akhbaremaaaa.ir
https://akhbareshomaaa.ir
https://akhshijnews.ir
https://atrinnews.ir
https://atroticnews.ir
https://atshnews.ir
https://bashariatemrooz.ir
https://dastesalamatt.ir
https://dostemansalam.ir
https://elementorsite.ir
https://emrooztafahom.ir
https://ensanedirooooooz.ir
https://etelaresankhabar.ir
https://examplenews.ir
https://fardaalefba.ir
https://gisooyekhabar.ir
https://halohekayatha.ir
https://hashtadonoh.ir
https://hekayatfardayeemaaa.ir
https://honarmandkhabar.ir
https://istgaheshomareyek.ir
https://ketabkhoooon.ir
https://kimyagaaaar.ir
https://markazeakhbar.ir
https://masternewss.ir
https://mohamadrezasite.ir
https://morvarideasia.ir
https://mramins.ir
https://naserinews.ir
https://nasermr.ir
https://newsamins.ir
https://newsatropat.ir
https://newscenterals.ir
https://newsmineral.ir
https://newsouls.ir
https://newspishgamannn.ir
https://newssalam.ir
https://newsshans.ir
https://newsworlds.ir
https://parinews.ir
https://patris-music.ir
https://poshtibannews.ir
https://powernewss.ir
https://recordejadid.ir
https://salamnewws.ir
https://23ncfst.ir/
https://amiran-carpet.ir/
https://armanenergytec.ir/
https://blogenews.ir/
https://blogkhoon.ir/
https://bvfars.ir/
https://charsounews.ir/
https://chsnews.ir/
https://dezfil.ir/
https://dmwebmaster.ir/
https://dota2news.ir/
https://erfanhd.ir/
https://etminan110.ir/
https://faratarazkhabar.ir/
https://farsgardi20.ir/
https://footynews.ir/
https://goto98.ir/
https://ilyarkhabar.ir/
https://ir2khabar.ir/
https://iranalmanac.ir/
https://irandaryafest.ir/
https://khabarehaft.ir/
https://khabarontime.ir/
https://lolsms.ir/
https://maadgig.ir/
https://masoudtb.ir/
https://mp3news.ir/
https://music-ha.ir/
https://nakhlestankhabar.ir/
https://newcharge.ir/
https://news-links.ir/
https://news180.ir/
https://pimn.ir/
https://prmf.ir/
https://pvnews.ir/
https://rejawnews.ir/
https://sahab-co.ir/
https://samanbarg.ir/
https://semanews.ir/
https://shirinonews.ir/
https://soheilesonghor.ir/
https://tacity.ir/
https://taktanews.ir/
https://tarabaranmag.ir/
https://telegram-persian.ir/
https://tfcenter.ir/
https://trika.ir/
https://velninews.ir/
https://vidnaz.ir/
https://wajnews.ir/
https://your-news.ir/
https://zangannews.ir/
https://2016downloadnew.ir/
https://paxsolomusic.ir/
https://daryamedia.ir/
https://andikakhabar.ir/
https://seo-pbn.ir/
https://ghezelwich.ir
https://panaztebtabriz.ir
https://shayna-net.ir
https://kanooneslamshahr.ir
https://raynuts.ir
https://honare2.ir
https://itsama.ir
https://flingpet.ir
https://foreverpro.ir
https://fraeesi.ir
https://gkhabar.ir
https://18amlak.ir
https://pooyesh-khabar.ir
https://matsef.ir
https://photo-land.ir
https://tabarestan118.ir
https://disachain.ir
https://chikaapp.ir
https://mahestan18.ir
https://radyaabkala.ir
https://c-civil.ir
https://saeeed.ir
https://copytops.ir
https://modirsearch.ir
https://shz1music.ir
https://m-khosravi.ir
https://iranhayashi.ir
https://iranian-dress.ir
https://gigblog.ir
https://basitcg.ir
https://mashhadhekmat.ir
https://rahetamin.ir
https://radolyamani.ir
https://bnemati.ir
https://face-wood.ir
https://tourvare.ir
https://centertasisat.ir
https://bidarirafsanjan.ir
https://namahaa.ir
https://30pp.ir
https://script-tabadol-link.ir
https://simayesarbedar.ir
https://pakdashtiha.ir
https://rentacars.ir
https://2019movies.ir
https://ekar24.ir
https://saber-ramezani.ir
https://teb-saharsina.ir

دانلود رایگان مقالات

hacklink al hd film izle php shell indir siber güvenlik android rat duşakabin fiyatları hack forum fethiye escort bayan escort - vip elit escort html nullednulled themesbuy stripe accountNovagraKartal Tesettürlü Escortinstagram gizli hesap görmeMobil Ödeme Bozdurmarekorbetgenco bahisVan Escortdeneme bonusu veren sitelerBağlama büyüsü