در حالی که ایالات متحده و روسیه برای دیدار با اوکراین آماده می شوند، چشم انداز تیره و تار است

[ad_1]

واشنگتن – با سرنوشت اوکراین و ثبات بالقوه گسترده‌تر اروپا از زمان جنگ سرد، ایالات متحده و روسیه در حال انجام مذاکرات استراتژیک مهمی هستند که می‌تواند آینده نه تنها روابط خود، بلکه همچنین روابط بین ایالات متحده و متحدانش در ناتو را شکل دهد. چشم اندازها تیره و تار است.

اگرچه تهدید قریب الوقوع حمله روسیه به اوکراین در راس دستور کار در یک سری اجلاس سران قرار خواهد گرفت که از دوشنبه آغاز می شود، مناقشات چرکی اما عمدتاً نامرتبط وجود دارد، از کنترل تسلیحات گرفته تا جرایم سایبری و مسائل دیپلماتیک، برای غلبه بر واشنگتن و مسائل دیپلماتیک. مسکو اگر نیاز به کاهش تنش باشد. و استقرار اخیر نیروهای روسیه در قزاقستان ممکن است کل رزمایش را تحت الشعاع قرار دهد.

هر دو طرف با خطر بزرگی که هر دو نسبت به عواقب ناگوار شکست هشدار می دهند، خود را در مورد آنچه که یک گردباد تقریبا بی سابقه از فعالیت در اروپا در این هفته خواهد بود، قرار می دهند. با این حال، اختلاف زیاد در مواضع آغازین آنها برای هر نوع حل و فصل سریع بدی است، و سطوح بی اعتمادی از زمان فروپاشی اتحاد جماهیر شوروی بالاتر از همیشه به نظر می رسد.

مقامات آمریکایی روز شنبه جزئیاتی از موضع دولت را فاش کردند که به نظر نمی رسد خواسته های روسیه را برآورده کند. مقامات گفتند که اگر روسیه آماده عقب نشینی در برابر اوکراین باشد، ایالات متحده آماده گفتگو در مورد محدود کردن استقرار احتمالی موشک های تهاجمی در آینده در اوکراین و محدود کردن رزمایش های نظامی ایالات متحده و ناتو در شرق اروپا است.

اما آنها همچنین گفتند روسیه در صورت مداخله در اوکراین به شدت تحت تاثیر تحریم های اقتصادی قرار خواهد گرفت. علاوه بر تحریم‌های مستقیم علیه نهادهای روسی، این تحریم‌ها ممکن است شامل محدودیت‌های قابل توجهی بر محصولات صادر شده از ایالات متحده به روسیه و محصولات بالقوه خارجی تحت صلاحیت ایالات متحده باشد.

روسیه در ابتدا خواهان ایجاد ضمانت‌های امنیتی الزام‌آور در مذاکرات برای خود است، با این وعده که ناتو به شرق گسترش بیشتری نخواهد داد و نیروها و تسلیحات آمریکایی را از بخش‌هایی از اروپا خارج نخواهد کرد. اما ایالات متحده و متحدانش می گویند که آنها تازه واردانی نیستند که عمداً توسط مسکو ایجاد شده اند تا تمرکز و تفرقه ایجاد کنند. آنها اصرار دارند که هرگونه مداخله نظامی روسیه در اوکراین “پیامدهای عظیم” خواهد داشت که به طور چشمگیری اقتصاد روسیه را مختل می کند، حتی اگر امواج جهانی وجود داشته باشد.

دولت بایدن در تلاش برای جلوگیری از تلاش‌های روسیه برای ایجاد اختلاف در غرب، تمام تلاش خود را به کار گرفته است تا تاکید کند که نه اوکراین و نه اروپا در کل از هیچ بحثی در مورد امنیت اوکراین یا اروپا مستثنی نخواهند شد.

مقامات بایدن می‌گویند وقتی دیپلمات‌های ارشد ایالات متحده و روسیه روز دوشنبه در ژنو پیش از نشست‌های بزرگتر و فراگیرتر در بروکسل و وین در روزهای چهارشنبه و پنج‌شنبه برای بحث در مورد این سؤالات شاید عمیق‌تر باشد، هیچ موضوعی را نمی‌توان به طور کامل نادیده گرفت.

با این حال، شعارهای «هیچ چیزی برای اوکراین بدون اوکراین» و «هیچ چیز برای اروپا بدون اروپا» در هفته‌های اخیر تقریباً به کلیشه‌ای در واشنگتن تبدیل شده است و مقامات ارشد آمریکایی تا آنجا پیش رفته‌اند که می‌گویند انتظار دارند روسیه درباره پیام روز دوشنبه دروغ بگوید. جلسه ای برای شعله ور کردن اختلافات.

یک مقام ارشد آمریکایی که در مذاکرات شرکت خواهد کرد، گفت: «ما کاملاً از طرف روسی انتظار داریم که پس از نشست روز دوشنبه نظرات خود را اعلام کند که ماهیت واقعی گفتگوها را منعکس نخواهد کرد». این مقام مجاز به صحبت در ملاء عام و صحبت به شرط ناشناس ماندن نبود.

این مقام و سایرین از متحدان خود خواستند تا با “شک و تردید شدید” به هر آنچه مسکو در مورد مذاکرات موسوم به ثبات استراتژیک می گوید نگاه کنند و منتظر بمانند تا توسط شرکت کنندگان آمریکایی به آنها اطلاع داده شود تا نظرات خود را اعلام کنند.

آنتونی بلینکن، وزیر امور خارجه روسیه، روسیه را متهم کرده است که یک کمپین اطلاعات نادرست تمام عیار را با هدف سرزنش اوکراین، ناتو و به ویژه ایالات متحده به خاطر تنش‌های کنونی و تضعیف وحدت غرب، سازماندهی کرده است. او گفت که ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه درگیر یک جنگ کامل علیه حقیقت است که اقدامات تحریک آمیز و بی ثبات کننده روسیه در دهه گذشته را نادیده گرفته است.

بلانکن روز جمعه با بررسی فهرستی از فعالیت‌های تهاجمی روسیه از مداخله نظامی در اوکراین و گرجستان گفت: «روسیه به دنبال به چالش کشیدن خود نظام بین‌الملل و متلاشی کردن اتحاد فراآتلانتیک ما، تضعیف وحدت ما و تحت فشار قرار دادن دموکراسی‌ها تا شکست است». حملات شیمیایی علیه منتقدان پوتین، مداخله انتخاباتی در ایالات متحده و جاهای دیگر، جنایات سایبری و حمایت از دیکتاتورها.

علیرغم چندین گفتگو بین جو بایدن و پوتین، از جمله دیدار رو در رو در تابستان گذشته، بلینکن گفت که چنین رفتاری همچنان ادامه دارد و خطر رو به رشد نظم جهانی پس از جنگ جهانی دوم وجود دارد.

به این ترتیب، تشدید تلاش های ایالات متحده و متحدانش برای ایجاد زمینه های مشترک در مورد هشدارها و “هزینه های جدی” برای روسیه در صورت اقدام علیه اوکراین. اگرچه ابراز اتحاد در راه است، بلینکن در مورد چشم انداز موفقیت در مذاکرات خوش بین نبود.

وی گفت: «تا آنجا که پیشرفتی وجود دارد که باید انجام شود – و ما امیدواریم که وجود داشته باشد – در محیط تشدید تنش از سوی روسیه اگر نگوییم غیرممکن، دستیابی به پیشرفت واقعی بسیار دشوار خواهد بود.»

در همین حال، روسیه این روایت را منتشر کرده است که قربانی تهدید تجاوزات غرب است و علیرغم اختلافات غیرقابل حل، خواهان نتایج سریع از جلسات است.

پوتین بارها هشدار داده است که اگر غرب جلوی خواسته‌های روسیه را بگیرد، مسکو باید «اقدامات فنی-نظامی» نامشخصی اتخاذ کند و مجدداً تأکید کرد که عضویت اوکراین در ناتو یا استقرار تسلیحات در این ائتلاف خط قرمزی برای مسکو است، که انجام می‌دهد. به غرب اجازه عبور داده شود.

پوتین ماه گذشته گفت: «ما جایی برای رفتن نداریم. “آنها ما را به خطی هل دادند که نمی توانیم از آن عبور کنیم. آنها آن را به جایی رساندند که فقط باید به آنها بگوییم “ایست کن!”

سرگئی ریابکوف، معاون وزیر امور خارجه روسیه، که هیئت روسی در مذاکرات ژنو علیه وندی شرمن، معاون وزیر امور خارجه آمریکا را رهبری خواهد کرد، هفته گذشته گفت که به زودی مشخص خواهد شد که آیا مذاکرات می تواند مفید باشد یا خیر.

وی در مصاحبه با روزنامه ایزوستیا گفت: «پس از رویدادهای هفته آینده، مشخص خواهد شد که آیا امکان پیشرفت سریع، پیشرفت سریع در موضوعات مورد علاقه ما وجود دارد یا خیر.

وی افزود: تاکنون نظرات کاملاً انتزاعی از ایالات متحده، ناتو و دیگران شنیده‌ایم که برخی چیزها قابل قبول است و برخی غیرقابل قبول و تاکید بر گفتگو و اهمیت تنش‌زدایی روسیه. به دلیل توسعه غیرقابل توقف و کاملاً فشرده نظامی و ژئوپلیتیکی مناطق نزدیک مرزهای روسیه توسط ناتو، ظهور سیستم‌های تسلیحاتی در آنجا، تشدید تمرین‌ها، عناصر منطقی بسیار کمی در این رویکرد وجود دارد.

یک مقام آمریکایی گفت یکشنبه شب ریابکوف و شرمن برای یک شام کاری برای گفتگو در مورد مذاکرات روز بعد ملاقات خواهند کرد.[ad_2]

https://20khababr.ir
https://afkharebartar.ir
https://akhabarebartar.ir
https://andnews.ir
https://avatefepak.ir
https://baranmajale.ir
https://behtaringam.ir
https://daltek.ir
https://elmitarin.ir
https://fardayeashena.ir
https://forbos.ir
https://foxirani.ir
https://gisoon.ir
https://hodhodirani.ir
https://iranisard.ir
https://kahkashani.ir
https://lasttimes.ir
https://lilaki.ir
https://livejame.ir
https://magirani.ir
https://majaleiranian.ir
https://mervina.ir
https://mineralnews.ir
https://modirezard.ir
https://momon.ir
https://moniseh.ir
https://nationaliran.ir
https://netcrafti.ir
https://news-single.ir
https://newsexpress.ir
https://newslife.ir
https://newsspot.ir
https://newsteen.ir
https://nikmag.ir
https://officemag.ir
https://okaziyon.ir
https://one-news.ir
https://pandamag.ir
https://parsroids.ir
https://patris-fun.ir
https://senatornews.ir
https://seratmag.ir
https://sibala.ir
https://sohanian.ir
https://sosokan.ir
https://tazekhabari.ir
https://technoirani.ir
https://timesirani.ir
https://yamorani.ir
https://yandexkhabari.ir
https://abdoosnews.ir
https://zehnenoandinsh.ir
https://abestanews.ir
https://abtinnews.ir
https://akhbarebartaaar.ir
https://akhbaremaaaa.ir
https://akhbareshomaaa.ir
https://akhshijnews.ir
https://atrinnews.ir
https://atroticnews.ir
https://atshnews.ir
https://bashariatemrooz.ir
https://dastesalamatt.ir
https://dostemansalam.ir
https://elementorsite.ir
https://emrooztafahom.ir
https://ensanedirooooooz.ir
https://etelaresankhabar.ir
https://examplenews.ir
https://fardaalefba.ir
https://gisooyekhabar.ir
https://halohekayatha.ir
https://hashtadonoh.ir
https://hekayatfardayeemaaa.ir
https://honarmandkhabar.ir
https://istgaheshomareyek.ir
https://ketabkhoooon.ir
https://kimyagaaaar.ir
https://markazeakhbar.ir
https://masternewss.ir
https://mohamadrezasite.ir
https://morvarideasia.ir
https://mramins.ir
https://naserinews.ir
https://nasermr.ir
https://newsamins.ir
https://newsatropat.ir
https://newscenterals.ir
https://newsmineral.ir
https://newsouls.ir
https://newspishgamannn.ir
https://newssalam.ir
https://newsshans.ir
https://newsworlds.ir
https://parinews.ir
https://patris-music.ir
https://poshtibannews.ir
https://powernewss.ir
https://recordejadid.ir
https://salamnewws.ir
https://23ncfst.ir/
https://amiran-carpet.ir/
https://armanenergytec.ir/
https://blogenews.ir/
https://blogkhoon.ir/
https://bvfars.ir/
https://charsounews.ir/
https://chsnews.ir/
https://dezfil.ir/
https://dmwebmaster.ir/
https://dota2news.ir/
https://erfanhd.ir/
https://etminan110.ir/
https://faratarazkhabar.ir/
https://farsgardi20.ir/
https://footynews.ir/
https://goto98.ir/
https://ilyarkhabar.ir/
https://ir2khabar.ir/
https://iranalmanac.ir/
https://irandaryafest.ir/
https://khabarehaft.ir/
https://khabarontime.ir/
https://lolsms.ir/
https://maadgig.ir/
https://masoudtb.ir/
https://mp3news.ir/
https://music-ha.ir/
https://nakhlestankhabar.ir/
https://newcharge.ir/
https://news-links.ir/
https://news180.ir/
https://pimn.ir/
https://prmf.ir/
https://pvnews.ir/
https://rejawnews.ir/
https://sahab-co.ir/
https://samanbarg.ir/
https://semanews.ir/
https://shirinonews.ir/
https://soheilesonghor.ir/
https://tacity.ir/
https://taktanews.ir/
https://tarabaranmag.ir/
https://telegram-persian.ir/
https://tfcenter.ir/
https://trika.ir/
https://velninews.ir/
https://vidnaz.ir/
https://wajnews.ir/
https://your-news.ir/
https://zangannews.ir/
https://2016downloadnew.ir/
https://paxsolomusic.ir/
https://daryamedia.ir/
https://andikakhabar.ir/
https://seo-pbn.ir/
https://ghezelwich.ir
https://panaztebtabriz.ir
https://shayna-net.ir
https://kanooneslamshahr.ir
https://raynuts.ir
https://honare2.ir
https://itsama.ir
https://flingpet.ir
https://foreverpro.ir
https://fraeesi.ir
https://gkhabar.ir
https://18amlak.ir
https://pooyesh-khabar.ir
https://matsef.ir
https://photo-land.ir
https://tabarestan118.ir
https://disachain.ir
https://chikaapp.ir
https://mahestan18.ir
https://radyaabkala.ir
https://c-civil.ir
https://saeeed.ir
https://copytops.ir
https://modirsearch.ir
https://shz1music.ir
https://m-khosravi.ir
https://iranhayashi.ir
https://iranian-dress.ir
https://gigblog.ir
https://basitcg.ir
https://mashhadhekmat.ir
https://rahetamin.ir
https://radolyamani.ir
https://bnemati.ir
https://face-wood.ir
https://tourvare.ir
https://centertasisat.ir
https://bidarirafsanjan.ir
https://namahaa.ir
https://30pp.ir
https://script-tabadol-link.ir
https://simayesarbedar.ir
https://pakdashtiha.ir
https://rentacars.ir
https://2019movies.ir
https://ekar24.ir
https://saber-ramezani.ir
https://teb-saharsina.ir

دانلود رایگان مقالات

hacklink al hd film izle php shell indir siber güvenlik türkçe anime izle Fethiye Escort android rat duşakabin fiyatları fud crypter hack forum bayan escort - vip elit escort lyft accident lawyer html nullednulled themesbuy stripe accountNovagraBMW Oil ChangeAyırma Büyüsü