داستان وست ساید: اسپیلبرگ سعی می کند اشتباهات فیلم قدیمی را تصحیح کند

[ad_1]

این داستان حاوی اسپویلرهای «داستان وست ساید» است که در حال حاضر در سینماها در حال اکران است

«داستان وست ساید» در سینماها فیلمی نیست که قبلاً دیده اید – و این چیز خوبی است.

فیلم اصلی 1961 برنده 10 جایزه اسکار از جمله بهترین فیلم شد. اما برای چندین دهه، این بازگویی رومئو و ژولیت از طریق منشور باندهای سفیدپوست و پورتوریکویی در نیویورک توسط پورتوریکویی ها مورد انتقاد قرار گرفته است که از نحوه نمایش شخصیت های جزیره احساس آزرده خاطر کرده اند.

برخی نگران بودند که بازسازی این موزیکال کلاسیک توسط استیون اسپیلبرگ همان داستان یک‌طرفه‌ای را تکرار کند – و تقویت کند – که سایه‌ای کلیشه‌ای بر نسل‌های پورتوریکویی انداخت.

اسپیلبرگ متعهد شد که این کار را نکند. و واضح است که او و تیمش در تدوین نسخه خود انتقادات قبلی را مد نظر قرار داده اند. تونی کوشنر، نمایشنامه نویس برنده جایزه، بسیاری از فیلمنامه را بازنویسی کرد و از کتاب نمایش برادوی آرتور لارنس در سال 1957 به عنوان نقطه شروع استفاده کرد.

آهنگ‌ها تقریباً یکسان هستند، اما داستان از چندین جهت قابل توجه متفاوت است – به خصوص وقتی صحبت از شخصیت‌های پورتوریکویی در فیلم می‌شود.

در اینجا نگاهی داریم به نحوه واکنش داستان جدید West Side به برخی از اشتباهات فیلم اصلی.

چگونه اسپیلبرگ در تلاش برای حل مشکل مری است

ناتالی وود در فیلم 1961 نقش ماریا را بازی کرد و صدای مارنی نیکسون در تمام آهنگ های قهرمان دوبله شد. هیچ یک از آنها پورتوریکویی نبودند، حتی لاتین تبارها. اکثر بازیگران فیلم نیز حضور نداشتند.

نسخه اسپیلبرگ، راشل زگلر آمریکایی کلمبیایی را برای ماریا انتخاب می کند. و سایر شخصیت های پورتوریکویی نیز توسط بازیگران لاتین بازی می شوند.

زگلر در یکی از فیلم‌های «20/20» اخیر که مخصوص این فیلم بود، گفت: «برای افرادی مثل ما خیلی مهم است که افرادی مثل ما را روی پرده ببینند، دیدن افرادی مثل ما که «I Feel Pretty» را می‌خوانند، برای دیدن افرادی مثل ما. عاشق شدن و شادی و رقصیدن در اطراف با لباس های زیبا. برای نسل بعدی دیدن فردی که شبیه آنهاست بسیار مهم است.”

زگلر برای اجرای خود نقدهای مثبتی دریافت کرد. و با این حال همه به انتخاب بازیگران فروخته نمی شوند.

«من با هالیوود مشکل دارم که بار دیگر به دنبال آسان‌ترین فرصت‌ها برای تربیت بازیگر پورتوریکویی است. مندی ولز، سردبیر Daily Beast در ستون اخیر نوشت: به نظر می رسد آنها فکر می کنند تا زمانی که بازیگران اسپانیایی هستند، کافی است. . «به غیر از نبودن، برای من یا دیگر پورتوریکویی‌ها آنقدر مشتاق دیده شدن در صفحه نمایش هستند که ممکن است از کم‌آبی بی‌آبی فرو بروند.

هیچ کس در این فیلم لباس قهوه ای نمی پوشد

در داستان اصلی وست ساید، بسیاری از بازیگرانی که نقش شخصیت‌های پورتوریکویی را بازی می‌کردند، مجبور شدند همان آرایش قهوه‌ای تیره را داشته باشند – حتی ریتا مورنو، که پورتوریکویی است و نقش آنیتا را بازی می‌کند.

یادم می آید یک روز به میکاپ آرتیست گفتم – چون مثل گل ریختن روی صورتم بود، واقعا تاریک بود و من یک آمریکایی لاتین نسبتاً خوش اخلاق هستم – و یک روز به گریمور گفتم: “خدای من. ! چرا همه ما باید یک رنگ باشیم؟ “مورنو در پادکست ضخیم به Futuro Media 2017 گفت” پورتوریکویی ها فرانسوی و اسپانیایی هستند… “و درست است، ما رنگ های بسیار متفاوتی داریم، ما هندی های مخفی هستیم، برخی از ما سیاه هستیم

هنگامی که او این نکته را در صحنه فیلمبرداری مطرح کرد، مورنو گفت که پاسخ شگفت انگیزی دریافت کرده است.

گریمور در واقع به من گفت: «چی؟ آیا تو یک نژادپرست هستی؟ من آنقدر شوکه شده بودم که نتوانستم با جواب برگردم.”

خوشبختانه، هیچ کس در فیلم 2021 صورت قهوه ای نمی پوشد. گروهی متنوع از شخصیت‌های پورتوریکویی، از جمله آریانا دباس، که آمریکایی آفریقایی لاتین است و نقش آنیتا را بازی می‌کند.

و این بار مشاهدات مورنو رد نشد. او نقش شخصیت جدیدی را بازی می کند که برای این نسخه نوشته شده است، والنتینا. او تهیه کننده اجرایی این فیلم بود. و او مرتباً با بازیگران در مورد چگونگی بزرگ شدن به عنوان یک پورتوریکویی در آمریکا صحبت می کند.

اسپیلبرگ در یک ویدیوی تبلیغاتی برای این فیلم گفت: «او داستان‌های بسیار جالبی را به همراه آورد و به بازیگران انگیزه داد. و من فکر می‌کردم که او واقعاً باید یک تهیه‌کننده اجرایی باشد، بیشتر یک نقش مدیریتی، نه فقط برای وارد شدن به عنوان یک بازیگر، بلکه واقعاً به ما کمک کند تا پیام‌هایی را تدوین کنیم که داستان وست ساید باید به افرادی که او را می‌بینند منتقل کند. در همه اینها بسیار، بسیار سببی بود.”

آنها کلمات یک آهنگ EMNA را تغییر دادند

برای بسیاری از طرفداران، “America” ​​یکی از محبوب ترین و شناخته شده ترین آهنگ های “West Side Story” است. شماره رقص مهیج همچنین یک بحث داغ بین آنیتا و دوستش برناردو در مورد هزینه ها و مزایای مهاجرت به سرزمین اصلی است.

اما بسیاری از متن‌هایی که آنیتا خوانده بود، پورتوریکو را در منظری منفی به تصویر می‌کشید، چه در موزیکال سال 1957 (جزیره بیماری‌های گرمسیری) و چه در فیلم سال 1961 (بگذار دوباره در اقیانوس غرق شود).

هنگامی که اسپیلبرگ و کوشنر در سال 2018 به دانشگاه پورتوریکو سفر کردند تا در حین ساختن فیلم جدید با دانشجویان و اساتید شرکت کننده ملاقات کنند، این موضوع مورد انتقاد قرار گرفت.

در آنجا یک استاد تاریخ تئاتر و بازیگری به اشعار مشکل ساز ترانه اشاره کرد و در عین حال پرسید که چگونه اسپیلبرگ و کوشنر قصد داشتند پورتوریکویی ها را در این فیلم به تصویر بکشند. کوشنر به حضار گفت که تیم سفیدپوست یهودی پشت داستان اصلی احتمالاً حدس می‌زدند که تجربه مهاجرت پورتوریکویی‌ها مانند اجدادشان بوده است که به کشور قدیمی با تحقیر نگاه می‌کردند.

پروفسور که ابراز نگرانی کرده بود، بعداً به هالیوود ریپورتر گفت که هیچ فایده ای ندارد که یک قهرمان پورتوریکویی با تحقیر در مورد جزیره صحبت کند، در حالی که اکثر مردم به دلیل نیاز اقتصادی و ناامیدی مهاجرت می کنند.

ایزل رودریگز گفت: “هیچ کس بدون گریه این جزیره را ترک نمی کند.” سیصد هزار نفر بعد از ماریا جزیره را ترک کردند و صحنه در فرودگاه مانند مراسم تشییع جنازه بود.

در پایان، نسخه اسپیلبرگ از “آمریکا” جنجالی ترین خطوط آهنگ را قطع می کند. هیچ کس دوست ندارد جزیره ای با میلیون ها نفر در اقیانوس غرق شود.

با کوتاه کردن متن، نسخه جدید به جای اینکه پورتوریکو و مردمش را در گل و لای بکشد، تمرکز آهنگ را بر بحث در مورد خوب یا بد بودن زندگی در سرزمین اصلی برای پورتوریکویی ها بیشتر می کند.

کوسه ها در نهایت به پیش تاریخ می رسند

لین مانوئل میراندا، آهنگساز و ترانه سرای برادوی، که والدینش از پورتوریکو به نیویورک نقل مکان کردند، گفت که برای آمریکایی های لاتین، “داستان غرب” “بزرگترین نعمت و بزرگترین نفرین ما” است.

میراندا در سال 2009 به واشنگتن پست گفت: “به عنوان یک اثر هنری، فکر می کنم به همان اندازه که می شود خوب است.” اجرای لتونی در برادوی و باندهای آن، اینجا سخت است.”

در فیلم اصلی، جت‌های قفقازی نیز بسیار بیشتر از کوسه‌ها، رقبای پورتوریکویی‌شان، زمان نمایش را دریافت کردند. در این نسخه، کوسه ها هنوز اعضای یک باند هستند، اما ما در نهایت فرصتی برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد برخی از آنها داریم.

فیلمنامه تونی کوشنر داستان هایی از شخصیت های پورتوریکویی خلق می کند که در نسخه اصلی در بهترین حالت دو بعدی و در بدترین حالت کلیشه ای بودند.

در فیلم 2021، چینو به مدرسه می رود تا حسابدار شود. برناردو بوکسوری است که اخیراً به نیویورک آمده است. آنیتا خیاطی است که در پول خود پس انداز می کند زیرا می خواهد روزی مغازه لباس فروشی خود را باز کند. ماریا و دوستانش در یک تیم نظافتی در فروشگاه گیمبلز کار می کنند.

والنتینا، شخصیت جدیدی که برای این فیلم نوشته شده است، بیوه ای است که مغازه خود را اداره می کند و سعی می کند خود را در زندگی بین دو فرهنگ جهت دهد. و همه کسانی که در همسایگی آنها زندگی می کنند – هم کوسه ها و هم جت ها – در شرف اخراج هستند تا توپ های مخرب بتوانند خانه های آنها را خراب کنند تا راه را برای مرکز لینکلن هموار کنند.

دیالوگ اسپانیایی با لهجه نفوسی

چندین عبارت اسپانیایی در سرتاسر داستان اصلی وست ساید پراکنده بود – اغلب با لهجه هایی که بیشتر شبیه اغراق آمیز آمریکایی ها به نظر می رسد تا اینکه پورتوریکویی های ساکن نیویورک واقعاً صحبت کنند.

اسپانیایی در فیلم اسپیلبرگ با علامت تجاری عبارات و لهجه های پورتوریکویی نشان داده شده است. در صحنه های صمیمی مانند مکالمات ماریا و آنیتا در خانه – بدون هیچ زیرنویس – صحبت می شود.

و تنها زمانی که زانو زدن به نظر می رسد در تاریخ معنا پیدا می کند – زمانی که افرادی که بومی زبان نیستند مانند تونی، علاقه مند لهستانی-آمریکایی ماریا، سعی می کنند چیزی به اسپانیایی بگویند.

در واقع اولین آهنگ با متنی که در بازسازی می شنویم به زبان اسپانیایی خوانده شده است. این نسخه ای از کوسه های سرود پورتوریکویی “La Borinqueña” است که پس از دستور پلیس به آنها برای ترک صحنه جنایت اجرا شد. و در اصل نبود.

خدمه تلاش می کند تا خانه خود را بسازد

طرح داستان وست ساید در ابتدا به منظور تمرکز بر تنش بین یهودیان و کاتولیک ها در منهتن شرقی بود.

پس از تغییر چرخ دنده برای تبدیل پورتوریکویی ها به یکی از باندهای رقیب خود، واضح است که سازندگان این موزیکال کاری برای کشف تجربه پورتوریکویی انجام نداده اند. استفان ساندهیم حتی اعتراف کرد که وقتی این وظیفه را بر عهده گرفت هرگز با یک پورتوریکویی ملاقات نکرد.

اسپیلبرگ و کوشنر رویکرد متفاوتی را در پیش گرفتند و زمانی را صرف تحقیق در جوامع پورتوریکویی کردند که در سال 1957 در نیویورک زندگی می کردند، زمانی که موزیکال در حال توسعه بود. بازدید از دانشگاه پورتوریکو یکی از گفتگوها بود.

کوشنر گفت که تیم سازنده فیلم همچنین با کارشناسان تاریخ ملاقات کرد و با سخنرانان بومی – از جمله رقصندگان و بازیگران – کار کرد تا مطمئن شود که عبارات اسپانیایی به درستی املا و استفاده می‌شوند.

کوشنر گفت: “ما به کار روی این موضوع ادامه دادیم، زیرا احساس بسیار خوبی داشت که – نه مثل “اوه خدای من، اگر کسی کلمه اشتباهی بگوید ما را لغو می کنند” – بلکه میل عمیق برای درست کردن آن بود.” این هفته به TIME گفت.

تاکنون، منتقدانی که با اشتیاق به بازسازی واکنش نشان داده اند، به نظر می رسد این توجه را به جزئیات و تغییرات داستانی جلب کرده اند.

اما هنوز مشخص نیست که آیا این امر پورتوریکویی‌هایی را که از فیلم اصلی خجالت زده‌اند – یا از آن خشمگین شده‌اند را متقاعد می‌کند تا به این «داستان وست ساید» فرصت بدهند.[ad_2]

https://20khababr.ir
https://afkharebartar.ir
https://akhabarebartar.ir
https://andnews.ir
https://avatefepak.ir
https://baranmajale.ir
https://behtaringam.ir
https://daltek.ir
https://elmitarin.ir
https://fardayeashena.ir
https://forbos.ir
https://foxirani.ir
https://gisoon.ir
https://hodhodirani.ir
https://iranisard.ir
https://kahkashani.ir
https://lasttimes.ir
https://lilaki.ir
https://livejame.ir
https://magirani.ir
https://majaleiranian.ir
https://mervina.ir
https://mineralnews.ir
https://modirezard.ir
https://momon.ir
https://moniseh.ir
https://nationaliran.ir
https://netcrafti.ir
https://news-single.ir
https://newsexpress.ir
https://newslife.ir
https://newsspot.ir
https://newsteen.ir
https://nikmag.ir
https://officemag.ir
https://okaziyon.ir
https://one-news.ir
https://pandamag.ir
https://parsroids.ir
https://patris-fun.ir
https://senatornews.ir
https://seratmag.ir
https://sibala.ir
https://sohanian.ir
https://sosokan.ir
https://tazekhabari.ir
https://technoirani.ir
https://timesirani.ir
https://yamorani.ir
https://yandexkhabari.ir
https://abdoosnews.ir
https://zehnenoandinsh.ir
https://abestanews.ir
https://abtinnews.ir
https://akhbarebartaaar.ir
https://akhbaremaaaa.ir
https://akhbareshomaaa.ir
https://akhshijnews.ir
https://atrinnews.ir
https://atroticnews.ir
https://atshnews.ir
https://bashariatemrooz.ir
https://dastesalamatt.ir
https://dostemansalam.ir
https://elementorsite.ir
https://emrooztafahom.ir
https://ensanedirooooooz.ir
https://etelaresankhabar.ir
https://examplenews.ir
https://fardaalefba.ir
https://gisooyekhabar.ir
https://halohekayatha.ir
https://hashtadonoh.ir
https://hekayatfardayeemaaa.ir
https://honarmandkhabar.ir
https://istgaheshomareyek.ir
https://ketabkhoooon.ir
https://kimyagaaaar.ir
https://markazeakhbar.ir
https://masternewss.ir
https://mohamadrezasite.ir
https://morvarideasia.ir
https://mramins.ir
https://naserinews.ir
https://nasermr.ir
https://newsamins.ir
https://newsatropat.ir
https://newscenterals.ir
https://newsmineral.ir
https://newsouls.ir
https://newspishgamannn.ir
https://newssalam.ir
https://newsshans.ir
https://newsworlds.ir
https://parinews.ir
https://patris-music.ir
https://poshtibannews.ir
https://powernewss.ir
https://recordejadid.ir
https://salamnewws.ir
https://23ncfst.ir/
https://amiran-carpet.ir/
https://armanenergytec.ir/
https://blogenews.ir/
https://blogkhoon.ir/
https://bvfars.ir/
https://charsounews.ir/
https://chsnews.ir/
https://dezfil.ir/
https://dmwebmaster.ir/
https://dota2news.ir/
https://erfanhd.ir/
https://etminan110.ir/
https://faratarazkhabar.ir/
https://farsgardi20.ir/
https://footynews.ir/
https://goto98.ir/
https://ilyarkhabar.ir/
https://ir2khabar.ir/
https://iranalmanac.ir/
https://irandaryafest.ir/
https://khabarehaft.ir/
https://khabarontime.ir/
https://lolsms.ir/
https://maadgig.ir/
https://masoudtb.ir/
https://mp3news.ir/
https://music-ha.ir/
https://nakhlestankhabar.ir/
https://newcharge.ir/
https://news-links.ir/
https://news180.ir/
https://pimn.ir/
https://prmf.ir/
https://pvnews.ir/
https://rejawnews.ir/
https://sahab-co.ir/
https://samanbarg.ir/
https://semanews.ir/
https://shirinonews.ir/
https://soheilesonghor.ir/
https://tacity.ir/
https://taktanews.ir/
https://tarabaranmag.ir/
https://telegram-persian.ir/
https://tfcenter.ir/
https://trika.ir/
https://velninews.ir/
https://vidnaz.ir/
https://wajnews.ir/
https://your-news.ir/
https://zangannews.ir/
https://2016downloadnew.ir/
https://paxsolomusic.ir/
https://daryamedia.ir/
https://andikakhabar.ir/
https://seo-pbn.ir/
https://ghezelwich.ir
https://panaztebtabriz.ir
https://shayna-net.ir
https://kanooneslamshahr.ir
https://raynuts.ir
https://honare2.ir
https://itsama.ir
https://flingpet.ir
https://foreverpro.ir
https://fraeesi.ir
https://gkhabar.ir
https://18amlak.ir
https://pooyesh-khabar.ir
https://matsef.ir
https://photo-land.ir
https://tabarestan118.ir
https://disachain.ir
https://chikaapp.ir
https://mahestan18.ir
https://radyaabkala.ir
https://c-civil.ir
https://saeeed.ir
https://copytops.ir
https://modirsearch.ir
https://shz1music.ir
https://m-khosravi.ir
https://iranhayashi.ir
https://iranian-dress.ir
https://gigblog.ir
https://basitcg.ir
https://mashhadhekmat.ir
https://rahetamin.ir
https://radolyamani.ir
https://bnemati.ir
https://face-wood.ir
https://tourvare.ir
https://centertasisat.ir
https://bidarirafsanjan.ir
https://namahaa.ir
https://30pp.ir
https://script-tabadol-link.ir
https://simayesarbedar.ir
https://pakdashtiha.ir
https://rentacars.ir
https://2019movies.ir
https://ekar24.ir
https://saber-ramezani.ir
https://teb-saharsina.ir

دانلود رایگان مقالات

hacklink al hd film izle php shell indir siber güvenlik türkçe anime izle Fethiye Escort Fethiye Escort Marmaris Escort fud crypter istanbul duşakabin buy instagram followersowtürktelekom mobil ödeme bozdurmacialis fiyat