خانه هوشمند چیست؟ امکانات و مزایای خانه هوشمند

سیستم خانه هوشمند، که به آن کنترلر مرکزی هم گفته می شود، مهمترین و با ترین دستگاه در منزل های هوشمند است. از این سیستم می قدرت به جهت رئیس دستگاه های خانه‌ی هوشمند به کار گیری نمود. کلیه وسایل می توانند از طرز پروتکل های ارتباطی از قبیل Bluetooth، ZigBee، Wi-Fi و …

  • در سیستم BMS تمام واحدهای یک ساختمان می بایست اساسی نیز هوشمند می شدند.
  • سیستم روشنایی فیلیپس هیو.کیفیت روشنایی لامپ‌های فیلیپس هیو سخن ندارد و اين ربطی به جور سفید یا این که رنگی آنان ندارد.
  • به گویش بی آلایش ، عملگرها یک “حرکت دهنده” هستند و فرمان های صادر شده رو اجرا می کنند.
  • خانه هوشمند مدرن مهم دارا بودن مزایای دوچندان و خصوصیت های برتر به بالا بردن مرحله رفاه در خانواده ها کمک زیادی می کند.
  • برخی دیگر را می‌توان به تیتر یک کیت منزل هوشمند همراههمچنین به تیتر پلت فرم خانه هوشمند – که شامل قطعات مورد نیاز برای شروع یک پروژه اتوماسیون خانگی است، خریداری کرد.

نکته قابل دقت در همین گونه سیستم‌های هوشمند همین است که صرفا رابطه در میان تجهیزات هوشمند به شکل بی سیم انجام می‌پذیرد و رابطه تجهیزات حیاتی مصرف کننده‌ها و فرمان دهنده‌ها به رخ سیمی رخداد می‌افتد. متناسب اهمیت هر خانه و امکانات موردنیاز در آن، از تجهیزات متمایز به جهت هوشمندسازی ساختمان به کار گیری خانه هوشمند می‌شود. همچنین شما می‌توانید در خانه هوشمند برای رویدادها، زمان‌ تعریف کنید. به عنوان نمونه انتخاب کنید چراغ ساعت ۸ شب زمانی شما به خانه می‌رسید به شکل مداد واضح شود. یکی از از اجزای اصلی ساختمان هوشمند، نرم افزاری هست که دیتا های توده آوری شده بوسیله سنسورها را چک می کند.

بی سیم

سامانه اینترنتی آسانه در رابطه اهمیت بقیه سرویسها از قبیل سرورهای پیامکی ، IFTTT ، وب سایت گوگل Assistant و … قابلیت و امکان استعمال از همین سرویسها را به جهت در دست گرفتن وسایل هوشمند نیز میدهد. حساس خوب داشتن یک گوشه و کنار امن و ایمن برای افرادی است که هوشمندانه میزان مرغوب بودن را انتخاب می نمایند ، به دست خواهد آمد. سیستمهای هوشمند به نقل از سایت مجله ای این قابلیت را به شما می‌دهد تا هر چه جایی که هستید امنیت و ایمنی منزل را حس کنید. در عین حال، یک باز‌نگری در مقیاس بزرگ از ۳۷۳٬۰۰۰ مستاجر-۲۰۲۰ NMHC/Kingsley Apartment Resident Preference Report اخذ که به ترتیب ۷۷٪ و ۷۲٪ ساکنان به ترموستات های هوشمند و روشنایی هوشمند ابراز علاقه کرده اند.
دسته‌بندی نشده
نصب یک سیستم هوشمند لوکس و دشوار افزاری می تواند آبادی ها هزار دلار برای صاحبان خانه هزینه کند. در ادامه این مطلب درباره نقشه سیم کشی منزل هوشمند سخن خوا‌هیم کرد. کمپانی پدید آورندگان زندگی هوشمند استیلا يکی از پیشگامان ساخت محصولات و ارائه کنندگان سرویس ها منزل هوشمند در ايران همگام دارای تازه‌ترين فن‌آوری‌های روز دنيا است. طراحی و توليد محصولات استیلا بر مبنا استانداردهای بين‌المللی انجام می‌شود. محصولات و روش حل های ارائه شده توسط کمپانی استیلا مبتنی بر ارتباطات بی‌سيم Wifi و سازگار حیاتی اينترنت است. هنگامی زنگ در به صدا در می‌آید، می‌توانید ازطریق ویدیو ببینید که چه کسی جلوی در منزلتان می باشد و آنگاه تصمیم بگیرید که اذن ورود بدهید یا خیر.

خانه هوشمند ، اجرای حساس میزان مرغوب بودن در روزگار کوتاه

همچنین در صورتی که دست کودکان به پریز الکتریسیته نرسد می توانند با یک جمله همین فعالیت را انجام بدهند. BMS مخفف کلمه Building Management system است و به سیستم مدیر یکپارچه ساختمان گفته می شود که تمام تجهیزات و تأسیسات را در دست گرفتن و مانیتور می کند. به این معنی که ممکن میباشد به طور نمونه صرفا سیستم روشنایی، سرمایش و گرمایش را ذیل در دست گرفتن قرار دهند و اتوماسیون ساختمان به طور تام شکل نگرفته باشد. گفتنی میباشد در منزل هوشمند یا این که Smart Home، مصرف کننده می تواند تجهیزات را در دست گرفتن و مدیریت می نماید و اتاق کنترل جداگانه ای وجود ندارد، در حالی که در BMS در اختیار گرفتن تجهیزات در اتاق در دست گرفتن ساختمان و به وسیله اپراتور صورت می گیرد. کنترل اتوماتیک روشنایی این قابلیت و امکان را مهیا می آورد که هم زمان حساس صرفه جویی در مصرف انرژی، آسایش و راحتی کاربران هم آماده شود. حیاتی کارگزاشتن سنسورهای حرکتی، حسگرهای حضور افراد، کنترل اتوماتیک پرده های برقی، میزان گیری مصرف انرژی، مانیتورینگ، آلارم و … راهکارهای بی آلایش مفید و بهینه به جهت سیستم های برقی ساختمان به دست می آید.

شال مبل چیست؟ | کاربرد شال مبل در دکوراسیون داخلی و چیدمان منزل

زیرا اساسی استعمال از دستیارهای صوتی مثل سیری می‌توانید غذا را گرم کنید، کولر را پر‌نور کنید و یا اینکه هنگام ورود به منزل یک فنجان قهوه گرم بنوشید و خاطره ترافیک را فراموش کنید. از معایب آن می توان به زمانه کارگزاری سیستم هوشمند اشاره کرد که در زمان ساخت بایستی سیم کشی و زیرساخت های آن انجام شود. برنامه ریزی و سناریو خانه هوشمند به شما همین قابلیت را می‌دهد که یک سری تعاریف را به دلخواه خویش به سیستم دهید که حتی بدون دستور شما آنها را اجرا کند. BMS چیست؟ کارایی سیستم مدیر ساختمان چگونه است؟ و چه مزیت هایی دارد؟…هوشمند سازی مراکز درمانی چیست؟ همین هوشمند سازی چه کمکی به پزشکان و بیماران م… در منزل هوشمند سناریوهای متنوعی وجود دارد که هر یک دارای توجه به مورد قضیه و دستوراتی که به جهت آن ها در لحاظ گرفته شده است، سوای دخالت شخص و به صورت اتومات یک سری از امور را برای ساکنین منزل مهیا می کنند. در اینجا مثال ای از همین سناریوها و نحوه عملکرد آن ها را به شما معرفی می کنیم.

طراحی ساختمان ها

بیایید صادق باشیم، “خانه هوشمند” نه صرفا یک سیستم هوش مصنوعی است که صبح ها در حمام با شما صحبت می نماید (هنگامی که اصلاح می کنید) و هنگام رانندگی به منزل برای شما شام می پزد. آنها در آیتم آن حرف می کنند، روی آن سرمایه گذاری می کنند، آن را توسعه و گسترش می دهند… در همین موضوع، به غول هایی نظیر زیمنس, شرکت جنرال الکتریکو دیگران پیوستند، به لحاظ میرسد که شرکت‌های تماما مشخصاتی نظیر مایکروسافت, گوگل, سیب.

همه‌چیز درباره تعمیر درب پارکینگ| تدریس تعمیر درب کرکره‌ای

ساخت همین خانه‌ی ۱۳۰ میلیون دلاری که کلیدی اسم زانادو 2.0 (Xanadu 2.0) شناخته می‌شود، ۷ سال طول کشید. این اکنون جهت اخذ مشاوره حساس ما تماس بگیرید و از راه‌حل‌های بهینه خانه هوشمند نستک بهره‌مند شوید. ممکن است ارزش اين لامپ‌ها ارزان‌تر باشد و تولیدکنندگان بتوانند مهم هزینه‌ی مقرون به صرفه‌ای همین لامپ‌ها را بسازند خانه هوشمند هیربد و عرضه کنند، ولی به پای محصولات وای‌فای، زد-ویو و زیگبی نمی‌رسند. مدیریت تجهيزات هوشمند با اين شکلک‌ها حتا زمانی تعداد ادوات زياد نيست، کار مفيدی‌ست. به اين ترتيب، می‌توان دارای همين دسته‌بندی‌ها بعدا ادوات تازه‌يی به مجموعه اضافه کرد. مثلاً، سردرگمی کاربر در به یاد‌آوری اینکه کدام کلید مربوط به کدام چراغ است.

اپلیکیشن منزل هوشمند زاگرس:

وینک هاب ۲ از پروتکل‌های منزل هوشمند از گزاره بلوتوث کم‌مصرف ، سیستم‌های اعلام حریق Kidde، سیستم روشنایی هوشمند Lutron، وای‌فای، پروتکل Z-Wave و بخش اعظمی موردها دیگر پشتیبانی می‌کند. همین سیستم برای هوشمندسازی یکپارچه‌ی اسباب آشپزخانه و دیواری بهترین تعیین است. به‌راحتی می‌توان از الکسا خواست موسیقی خاصی را از اسپاتیفای پخش نماید یا چراغ‌ها را خاموش کند. از آنجا که اکوسیستم آمازون یکی از از محبوب‌ترین‌ها در همین صنعت است، بیشتر محصولات هوشمند، از جمله محصولات تولید فیلیپس، سامسونگ، نست و Schlage با الکسا سازگار هستند. الکسا هم اکنون می‌تواند در پارکینگ شما را ببندد، درهای خانه را قفل و دمای اتاق‌ها را طبق میل شما تنظیم کند. بسیاری از دستگاه های خانه هوشمند تویا می توانند از شیوه بدور به شما در گزینه مسائل ایمنی یا این که امنیتی هشدار دهند. اهمیت وجود ندارد که در چه جایی میباشید به جهت نشتی، به جهت گشوده گذاشتن درب گاراژ، برای دود، وقتی که کسی زنگ در شما را به صدا در می آورد، یا این که اگر چیزی را به برق نهاده اید که واقعاً می بایست قبل از خروج از منزل خاموش می شد، هشدار دریافت کنید. بعنوان نمونه فرض نمایید شخص تازه وارد خانه شده هست و برای از بین بردن خستگی، سناریو آرامش را انتخاب می کند. آن‌گاه از این که شخص سوییچ مربوط به نمایش متانت را در تاچ پنل یا تلفن یار لمس نمود، یک موزیک آرام و ملایم پخش می شود، نور اتاق ها به درجه ای مناسب کمتر می یابد و پرده ها بسته می شوند. فقط اهمیت لمس یک کلید کلیه همین عملیات بصورت اتوماتیک و هوشمند انجام می شود. براین‌اساس سیستم‌های هوشمند، روشنایی را بر اساس نور طبیعی افزایش یا این که کمتر می‌دهند که این طریق در کاهش مصرف انرژی تأثیر به سزایی دارد.
مصرف انرژی در یک منزل هوشمند زیاد کاهش از خانه های ساده می باشد و این دستور سبب ساز می شود که هزینه حامل های انرژی به طور چشم گیری کمتر پیدا کند. طبیعتا امکانات رفاهی و آسایشی در خانه های هوشمند بیش از منزل های معمولی است. نحوه ی سیم کشی تجهیزات smart home به پارامترهای متمایز بستگی دارد. به طور کلی سیستم های خانه هوشمند را میتوان به دو جور تقسیم بندی کرد.
در آینده‌ی خانه هوشمند می‌توان انتظار اتصال بهتری بین دستگاه‌های هوشمند را داشت. هاب‌های اتصال شخصی از پاراگراف زیگ‌ بی، Z-Wave، وای‌فای و بلوتوث به‌زودی بر بازار منزل هوشمند چیره خواهند شد. چشم‌ها به دیدن وسایل رباتیک بیشتری عادت خواهد کرد که حساس پیشرفت بشر در هوش مصنوعی، در کنار آشپزی و نظافت، می‌توانند برای افراد مسن و کم‌توان،‌ ملازم و دستیارهای خوبی باشند. از طرفی، سیستم‌های اسپیکر هوشمند نیز حفره‌های امنیتی مختص خویش را دارند. دستگاه‌های دیگر (حتی تلویزیون و رادیو) ممکن می باشد در کارشان مشکل ساخت کند. هکرها نیز می‌توانند کلیدی رخنه به شبکه‌ی وای‌فای در دست گرفتن تنظیمات اسپیکر را به دست بگیرند.

دستیار صوتی موزیلا در رقابتی تنگاتنگ دارای گوگل

و همینطور میتوانید در را به بر روی کسی که پشت در منزلتان می باشد گشوده کنید. برای هوشمند کردن روشنایی ساختمان خود، در ساختمان هایی که کابل کشی برق آنان انجام شده است( بصورت سنتی)، می توان از ماژول های مبدل به کار گیری کرد، و یا سوییچ های تاچ را جایگزین سوییچ های برق سنتی کرد. در ساختمان های پهناور نظیر مغازه ها، رستوران ها و … که کابل‌های روشنایی باطن تابلوی الکتریسیته آمده اند، می توان اساسی قرار دادن ماژول های رله ای باطن تابلو برق به در دست گرفتن همه خطوط روشنایی پرداخت.

آیا پریزهای هوشمند از دستیار صوتی پشتیبانی می کند؟

مواردی که در بازار به فروش می‏رود مثلا ساعت پنج تا شش هر بعدازظهر چراغ را پر‌نور می‏کند که طبیعتا امنیت کمتری دارد، البته مطابق این سیستم اتوماسیون چراغ‏ها به رخ رندوم خاموش و واضح می‏شوند. یکی از دیگر از ویژگی‏ های این سیستم این میباشد که دوربین‏های تعبیه ‏شده در آن، به محض این‌که تحرکی در منزل ببینند تا چهار یا این که پنج ثانیه حساس میزان مرغوب بودن اچ‏دی فیلم می‏گیرند. بنابراین، هنگامی شما خارج میباشید هیچ حرکتی در خانه از چشمان شما بدور نمی ‏ماند. خانه‌های هوشمند می‌توانند به یاری قابلیت‌های دسترس‌پذیری مثل سیستم‌های فرمان صوتی برای قفل کردن درهای خروجی، تهیه و تنظیم روشنایی اتاق‌ها یا این که حتی فعالیت اهمیت کامپیوتر، راحتی و آسایش بیشتری را برای سالمندان و افراد کم‌توان مهیا کنند. همان‌طور که گفته شد، خانه‌های هوشمند شامل سیستم‌های امنیتی پیشرفته‌ای میباشند که به کمک دوربین‌های مداربسته، حسگرهای حرکتی و اتصال به ایستگاه پلیس محلی یا کمپانی امنیتی خصوصی، امنیت بیشتری را به جهت ساکنان خانه فراهم می‌کنند.

دانلود رایگان مقالات

دیدگاهتان را بنویسید

hacklink al hd film izle php shell indir siber güvenlik türkçe anime izle Fethiye Escort android rat duşakabin fiyatları fud crypter hack forum bayan escort - vip elit escort lyft accident lawyer türktelekom mobil ödeme bozdurmahtml nullednulled themesbuy stripe accountNovagraBMW Oil ChangeAyırma Büyüsü