جان مدن در سن 85 سالگی درگذشت


به گفته لیگ، جان مدن، مربی تالار مشاهیر که تبدیل به فیلمبردار تلویزیونی می‌شد که تماس‌های پرهیاهویش همراه با توضیحات ساده، موسیقی متن هفتگی بازی‌های NFL را برای سه دهه فراهم می‌کرد، صبح روز سه‌شنبه درگذشت. او 85 سال داشت.

NFL گفت که او به طور غیرمنتظره ای درگذشت و علت آن را مشخص نکرد.

مدن بیش از یک دهه به عنوان مربی تیم مرتد اوکلند رایدرز به شهرت رسید و به هفت بازی عنوان قهرمانی AFC رسید و پس از فصل 1976 قهرمان سوپر بول شد. او رکورد فصل عادی 103-32-7 را به نام خود ثبت کرد و نرخ پیروزی 0.759 او بالاترین میزان پیروزی در مسابقات بود. بهترین در میان مربیان NFL با بیش از 100 بازی.

اما این شغل او پس از بازنشستگی به عنوان مربی در سن 42 سالگی بود که مادن را به نام واقعی تبدیل کرد. او یک ملت فوتبال را با استفاده از پخش تلویزیونی در نمایش ها تربیت کرد. میلیون ها نفر را با “بوم” خود سرگرم می کند. و “دوینک!” در طول بازی؛ او یک آدم همه جا حاضر بود که رستوران، فروشگاه سخت افزار و آبجو می فروخت. تبدیل به چهره “Madden NFL Football”، یکی از موفق ترین بازی های ویدئویی ورزشی تمام دوران. و نویسنده یک کتاب پرفروش بود.

مهمتر از همه، او در بیشتر سه دهه خود یک تحلیلگر برجسته ورزشی تلویزیونی بود، بازی می کرد، برنده 16 جایزه امی بی سابقه برای تحلیلگر / شخصیت برجسته ورزشی و پوشش 11 Super Bowls برای چهار شبکه از 1979-2009 بود.

او وقتی به تالار مشاهیر فوتبال حرفه ای انتخاب شد گفت: «مردم همیشه می پرسند مربی، فیلمبردار تلویزیون یا بازیکن بازی های ویدیویی هستید؟ من یک مربی هستم، من همیشه یک مربی بوده ام.

او کار پخش خود را در CBS پس از ترک مربیگری عمدتاً به دلیل ترس از پرواز آغاز کرد. او و پت سامرل به بهترین زوج اعلام کننده روی شبکه تبدیل شدند. مدن پس از انتقال به فاکس در سال 1994 به اعتبار فاکس به عنوان یک شبکه اصلی کمک کرد و به درخواست بازی‌های پربیننده در ABC و NBC ادامه داد تا اینکه پس از پیروزی هیجان‌انگیز 27-23 پیتسبورگ بر آریزونا در Super Bowl در سال 2009 بازنشسته شد.

جری جونز مالک دالاس کابوی در بیانیه‌ای گفت: «من کسی را نمی‌شناسم که تأثیر مهم‌تر از جان مدن در لیگ ملی فوتبال داشته باشد و کسی را نمی‌شناسم که این بازی را بیشتر دوست داشته باشد».

مدن بزرگ و کمی بدون حمایت، با استایلی دوست داشتنی و بی تکلف که در دنیای ورزش با دستمزدهای مارپیچ و ستارگان دیوا، طراوت می بخشید، جایی در قلب آمریکا به دست آورد. او از بازی به بازی دیگر با اتوبوس شخصی خود سوار می شد، زیرا او کلاستروفوبیک بود و پرواز را متوقف کرده بود. مدن برای مدتی یک توردوکن، یک مرغ پر از اردک پر شده با بوقلمون، به بازیکن برجسته بازی شکرگزاری که او نامیده بود، داد.

راجر گودل، کمیسر NFL در بیانیه ای گفت: “هیچ کس بیشتر از مربی فوتبال را دوست نداشت. او فوتبال بود.” او برای من و خیلی های دیگر یک صفحه موسیقی شگفت انگیز بود. هرگز جان مدن دیگری وجود نخواهد داشت و ما برای همیشه مدیون او خواهیم بود به خاطر هر کاری که او انجام داد تا فوتبال و NFL را به آنچه که امروز هست تبدیل کند.”

هنگامی که او سرانجام از غرفه پخش بازنشسته شد و از یکشنبه شب فوتبال NBC خارج شد، همکارانش اشتیاق مادن به این ورزش، تمرینات و توانایی او در توضیح این بازی اغلب پیچیده را با عبارات زمینی تحسین کردند.

المیکلز، شریک پخش هفت ساله مدن در شبکه های ABC و NBC، گفت که کار با او “مثل بخت آزمایی بود”.

او خیلی بیشتر از فوتبال بود – یک ناظر دقیق همه چیز اطرافش و مردی که می توانست یک مکالمه هوشمندانه در مورد صدها و صدها موضوع را رهبری کند. مایکلز می‌گوید: «اصطلاح «مرد رنسانس» این روزها کمی بیش از حد گشاد است، اما جان تا حد ممکن به او نزدیک بود.

برای هر کسی که صدای مدن “بوم” را شنیده است. همانطور که او بازی را شکست، عشق او به بازی آشکار بود.

مدن در «هی، یک لحظه صبر کن» نوشت: «برای من تلویزیون واقعاً ادامه مربیگری است. (من کتاب نوشتم!)».

“دانش من از فوتبال ناشی از مربیگری است. و در تلویزیون، تمام تلاش من این است که بخشی از این دانش را به مخاطب منتقل کنم.”

مدن در شهر دالی، کالیفرنیا بزرگ شد. او در سال های 1957-1958 در هر دو خط حمله و دفاع برای کال پولی بازی کرد و مدرک لیسانس و فوق لیسانس خود را از مدرسه دریافت کرد.

مدن در تمام کنفرانس ها برای تیم انتخاب شد و توسط فیلادلفیا ایگلز انتخاب شد، اما آسیب دیدگی زانو به امید او برای حرفه ای پایان داد. در عوض، مدن مربیگری را ابتدا در کالج هنکاک جونیور و سپس به عنوان هماهنگ کننده دفاعی در سن دیگو به عهده گرفت.

آل دیویس او را در سال 1967 به عنوان مربی خط میانی به رایدرز آورد و اوکلند در اولین سال حضور حرفه ای خود به سوپربول رفت. او پس از فصل 1968 در 32 سالگی جایگزین جان راوخ به عنوان سرمربی شد و یک چرخه 10 ساله قابل توجه را آغاز کرد.

مدن با رفتار خودنمایی و ظاهر ژولیده خود، مربی مناسبی برای مجموعه افراد طرد شده و نامناسبی بود که این تیم های Raiders را تشکیل می دادند.

“گاهی اوقات پسرها در مواردی که هیچ تفاوتی نداشت نظم می گرفتند. من در پرش آفساید نظم داشتم. یک بار مدن گفت: من از آن متنفر بودم. “در وضعیت بدی و از دست دادن چنگال ها، این چیزها. من نبودم، “موهای شما باید شانه شود.”

مهاجمان پاسخ دادند.

کن استابلر یک بار گفت: “من همیشه فکر می کردم که نقطه قوت او سبک مربیگری اش است.” جان فقط توانایی زیادی داشت که به ما اجازه می‌داد همان چیزی باشیم که می‌خواستیم، در داخل و خارج از زمین… چگونه او را به خاطر این‌گونه بودن جبران می‌کنید؟ شما برای او برنده می‌شوید.”

و پسر، آیا تا به حال بوده اند؟ سال ها تنها مشکل بازی های پلی آف بود.

مدن در اولین فصل خود 12-1-1 را انجام داد و در مسابقه قهرمانی AFL با نتیجه 17-7 به کانزاس سیتی شکست خورد. این الگو در دوران تصدی او نیز تکرار شد. رایدرز در هفت فصل از هشت فصل اول خود عنوان بخش را به دست آورد، اما در آن دوره در مسابقات عنوان کنفرانس با نتیجه 1-6 پیروز شد.

با این حال، Madden’s Raiders در برخی از خاطره انگیزترین بازی های ورزشی دهه 1970 بازی کرد، بازی هایی که به تغییر قوانین NFL کمک کردند. Holy Roller در سال 1978 وجود داشت، زمانی که استابلر عمداً به جلو چرخید تا در بازی آخر اخراج شود. قبل از اینکه دیو کاسپر آن را برای تاچ داون برنده مقابل سن دیگو بازیابی کند، توپ غلتید و به منطقه انتهایی برخورد کرد.

معروف ترین این بازی ها در برابر رایدرز در پلی آف 1972 در پیتسبورگ بود. در حالی که Raiders 7-6 جلو افتاد و 22 ثانیه مانده بود، Steelers یک چهارم و 10 سال از 40 سالگی کفش های خود را در اختیار داشت و برای TD دوید.

در آن روزها، پاسی که مستقیماً از بازیکن هجومی به یکی از هم تیمی هایش می خورد، غیرقانونی بود و بحث در مورد اینکه کدام بازیکن ضربه می زند، تا امروز ادامه دارد. صید البته «پذیرایی بی عیب و نقص» نام داشت.

اوکلند سرانجام در سال 1976 با یک تیم پرمشغله که یک تثبیت کننده به عنوان یک کوارتربک داشت تمرین کرد. فرد بیلتنیکوف و کلیف برانچ روی گیرنده. انتهای باریک دیو کاسپر. مهاجمان تالار مشاهیر ژان آپشاو و آرت شل. و دفاع، از جمله ویلی براون، تد هندریکس، تاتوم، جان ماتوشک، اوتیس سیسترونک و جورج اتکینسون.

رایدرها 13-1 کردند و در هفته 4 در نیوانگلند فقط یک ضربه را از دست دادند. آنها با پیروزی 24-21 در اولین بازی پلی آف خود به پاتریوتز بازگشتند و با پیروزی 24-7 مقابل استیلرز منفور بر چالش قهرمانی AFC فائق آمدند. ، که بر اثر جراحات فلج شده بودند.

اوکلند با 32-14 بازی از سوپربول مقابل مینه سوتا همه چیز را برد.

شل گفت: «بازیکنان دوست داشتند برای او بازی کنند. او ما را در اردو سرگرم کرد و در فصل عادی برای ما سرگرم کننده بود. تنها چیزی که او می خواست این بود که به موقع حاضر شود و زمانی که زمان بازی فرا رسید مثل جهنم بازی کند.”

مدن فصل بعد با یک زخم دست و پنجه نرم کرد که رایدرز دوباره در مسابقه قهرمانی AFC شکست خورد. او پس از فصل 7-1978 در سن 42 سالگی از مربیگری بازنشسته شد.

بازماندگان شامل همسرش ویرجینیا و دو پسر جوزف و مایکل هستند. شصت و دومین سالگرد ازدواج جان و ویرجینیا مدن دو روز قبل از مرگ او بود.


https://20khababr.ir
https://afkharebartar.ir
https://akhabarebartar.ir
https://andnews.ir
https://avatefepak.ir
https://baranmajale.ir
https://behtaringam.ir
https://daltek.ir
https://elmitarin.ir
https://fardayeashena.ir
https://forbos.ir
https://foxirani.ir
https://gisoon.ir
https://hodhodirani.ir
https://iranisard.ir
https://kahkashani.ir
https://lasttimes.ir
https://lilaki.ir
https://livejame.ir
https://magirani.ir
https://majaleiranian.ir
https://mervina.ir
https://mineralnews.ir
https://modirezard.ir
https://momon.ir
https://moniseh.ir
https://nationaliran.ir
https://netcrafti.ir
https://news-single.ir
https://newsexpress.ir
https://newslife.ir
https://newsspot.ir
https://newsteen.ir
https://nikmag.ir
https://officemag.ir
https://okaziyon.ir
https://one-news.ir
https://pandamag.ir
https://parsroids.ir
https://patris-fun.ir
https://senatornews.ir
https://seratmag.ir
https://sibala.ir
https://sohanian.ir
https://sosokan.ir
https://tazekhabari.ir
https://technoirani.ir
https://timesirani.ir
https://yamorani.ir
https://yandexkhabari.ir
https://abdoosnews.ir
https://zehnenoandinsh.ir
https://abestanews.ir
https://abtinnews.ir
https://akhbarebartaaar.ir
https://akhbaremaaaa.ir
https://akhbareshomaaa.ir
https://akhshijnews.ir
https://atrinnews.ir
https://atroticnews.ir
https://atshnews.ir
https://bashariatemrooz.ir
https://dastesalamatt.ir
https://dostemansalam.ir
https://elementorsite.ir
https://emrooztafahom.ir
https://ensanedirooooooz.ir
https://etelaresankhabar.ir
https://examplenews.ir
https://fardaalefba.ir
https://gisooyekhabar.ir
https://halohekayatha.ir
https://hashtadonoh.ir
https://hekayatfardayeemaaa.ir
https://honarmandkhabar.ir
https://istgaheshomareyek.ir
https://ketabkhoooon.ir
https://kimyagaaaar.ir
https://markazeakhbar.ir
https://masternewss.ir
https://mohamadrezasite.ir
https://morvarideasia.ir
https://mramins.ir
https://naserinews.ir
https://nasermr.ir
https://newsamins.ir
https://newsatropat.ir
https://newscenterals.ir
https://newsmineral.ir
https://newsouls.ir
https://newspishgamannn.ir
https://newssalam.ir
https://newsshans.ir
https://newsworlds.ir
https://parinews.ir
https://patris-music.ir
https://poshtibannews.ir
https://powernewss.ir
https://recordejadid.ir
https://salamnewws.ir
https://23ncfst.ir/
https://amiran-carpet.ir/
https://armanenergytec.ir/
https://blogenews.ir/
https://blogkhoon.ir/
https://bvfars.ir/
https://charsounews.ir/
https://chsnews.ir/
https://dezfil.ir/
https://dmwebmaster.ir/
https://dota2news.ir/
https://erfanhd.ir/
https://etminan110.ir/
https://faratarazkhabar.ir/
https://farsgardi20.ir/
https://footynews.ir/
https://goto98.ir/
https://ilyarkhabar.ir/
https://ir2khabar.ir/
https://iranalmanac.ir/
https://irandaryafest.ir/
https://khabarehaft.ir/
https://khabarontime.ir/
https://lolsms.ir/
https://maadgig.ir/
https://masoudtb.ir/
https://mp3news.ir/
https://music-ha.ir/
https://nakhlestankhabar.ir/
https://newcharge.ir/
https://news-links.ir/
https://news180.ir/
https://pimn.ir/
https://prmf.ir/
https://pvnews.ir/
https://rejawnews.ir/
https://sahab-co.ir/
https://samanbarg.ir/
https://semanews.ir/
https://shirinonews.ir/
https://soheilesonghor.ir/
https://tacity.ir/
https://taktanews.ir/
https://tarabaranmag.ir/
https://telegram-persian.ir/
https://tfcenter.ir/
https://trika.ir/
https://velninews.ir/
https://vidnaz.ir/
https://wajnews.ir/
https://your-news.ir/
https://zangannews.ir/
https://2016downloadnew.ir/
https://paxsolomusic.ir/
https://daryamedia.ir/
https://andikakhabar.ir/
https://seo-pbn.ir/
https://ghezelwich.ir
https://panaztebtabriz.ir
https://shayna-net.ir
https://kanooneslamshahr.ir
https://raynuts.ir
https://honare2.ir
https://itsama.ir
https://flingpet.ir
https://foreverpro.ir
https://fraeesi.ir
https://gkhabar.ir
https://18amlak.ir
https://pooyesh-khabar.ir
https://matsef.ir
https://photo-land.ir
https://tabarestan118.ir
https://disachain.ir
https://chikaapp.ir
https://mahestan18.ir
https://radyaabkala.ir
https://c-civil.ir
https://saeeed.ir
https://copytops.ir
https://modirsearch.ir
https://shz1music.ir
https://m-khosravi.ir
https://iranhayashi.ir
https://iranian-dress.ir
https://gigblog.ir
https://basitcg.ir
https://mashhadhekmat.ir
https://rahetamin.ir
https://radolyamani.ir
https://bnemati.ir
https://face-wood.ir
https://tourvare.ir
https://centertasisat.ir
https://bidarirafsanjan.ir
https://namahaa.ir
https://30pp.ir
https://script-tabadol-link.ir
https://simayesarbedar.ir
https://pakdashtiha.ir
https://rentacars.ir
https://2019movies.ir
https://ekar24.ir
https://saber-ramezani.ir
https://teb-saharsina.ir

دانلود رایگان مقالات