بعد از Omicron چه می آید؟ کارشناسان آمریکایی قضاوت می کنند

[ad_1]

آینده ای بسیار دور را تصور کنید که می توانید این سفر تابستانی به ایتالیا را رزرو کنید یا مجبور نباشید به یاد داشته باشید که ماسک فارغ التحصیلی خود را بردارید. پس از 25 ماه گذشته، فراموش کردن این بیماری همه گیر ممکن است حتی شبیه یک خیال باشد – به هر حال، ویروس کرونا قبلا ما را امیدوار کرده است.

اما کارشناسان بیماری های عفونی می گویند ممکن است پایانی وجود داشته باشد. شاید.

خوب، بیایید بگوییم که فراتر از محدوده 2022 نیست.

دکتر تام فریدون که مدیر مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری‌های ایالات متحده بود، گفت: «فکر می‌کنم اگر این کار را درست انجام دهیم، سال 2022 خواهیم داشت که کووید در آن چندان بر زندگی ما تسلط نخواهد داشت.» اوباما همچنان مدیرعامل است. و رئیس Resolve to Save Lives.

قسمت بعدی این همه گیری چگونه به نظر می رسد و چه زمانی رخ خواهد داد، چیزی است که دکتر ایوان مالدونادو، اپیدمیولوژیست و متخصص بیماری های عفونی در پزشکی استنفورد، و کارشناسان آژانس های فدرال، دانشگاهیان و رهبران بهداشت عمومی محلی تعطیلات را صرف یافتن کردند. بیرون

مالدونادو گفت: “ما واقعاً دقیقاً نمی دانیم.”

مدل‌هایی از بیماری‌ها و درس‌هایی از گذشته‌های همه‌گیر وجود دارد، اما نحوه ظهور نسخه بسیار مسری Omicron به این معنی بود که توپ کریستالی ضرب المثل دانشمندان کمی مبهم شد.

مالدونادو گفت: “هیچ یک از ما انتظار Omicron را نداشتیم.” “خب، نکاتی وجود داشت، اما ما انتظار نداشتیم که دقیقاً همانطور که رخ داد، اتفاق بیفتد.”

Omicron کارهای زیادی انجام داد. بر اساس داده‌های دانشگاه جانز هاپکینز، بیش از یک چهارم از کل موارد همه‌گیری کووید-19 در ایالات متحده در ماه گذشته و در طی جهش Omicron گزارش شده است.

به گفته جانز هاپکینز، تا روز پنج‌شنبه، موارد ابتلا حداقل 10 درصد از 14 ایالت در هفته گذشته کاهش یافته است، اما 26 ایالت حداقل 10 درصد افزایش داشته است.

به نظر می رسد این موج در برخی مناطق که نوع Omicron برای اولین بار در ایالات متحده ظاهر شد، مانند بوستون و نیویورک به اوج خود رسیده است. اما همچنان در سایر نقاط کشور از کنترل خارج شده است.

برای مثال، در جورجیا، رهبران پزشکی متروی آتلانتا گفتند که بیمارستان‌ها همچنان شلوغ هستند.

با تعداد زیادی از کارمندان بیمار، گارد ملی اکنون در حال پر کردن شکاف های مراقبت های بهداشتی در ایالت هایی مانند مینه سوتا است. جان بل ادواردز، فرماندار لوئیزیانا گفت که تعداد “بسیار” موارد کووید-19، بستری شدن در بیمارستان و مرگ و میر منجر به “به اندازه ما در لوئیزیانا” شده است.

با این حال، کارشناسان بیماری های عفونی در آنچه در آفریقای جنوبی اتفاق افتاد امیدواری می بینند.

مالدونادو گفت: «آفریقای جنوبی قناری ما را در معدن زغال سنگ دید، زیرا آنها موفق شدند ابتدا نوع Omicron را دریافت کنند.

دانشمندان آفریقای جنوبی برای اولین بار در نوامبر متوجه این گزینه شدند. در آنجا موارد اوج گرفت و به سرعت از بین رفت. در بریتانیا هم همین کار را کردند. و این، به گفته کارشناسان، در همه جا اتفاق خواهد افتاد.

دکتر جان سوارتزبرگ، متخصص بیماری‌های عفونی و واکسن‌شناسی و استاد افتخاری بالینی در دانشگاه کالیفرنیا، برکلی، می‌گوید: «انتظار دارم در کوتاه‌مدت – شش هفته، چهار تا شش هفته آینده – هنوز بسیار دشوار باشد. دانشکده بهداشت . . اواسط فوریه پیش از اینکه واقعاً شاهد بهبود اوضاع باشیم، خواهد بود.

بسیاری از کارشناسان می گویند اگر این پرش به سرعت فوران کند، ممکن است یک “دوره آرام” وجود داشته باشد.

سوارتزبرگ معتقد است که از ماه مارس تا بهار یا تابستان مانند سال گذشته خواهد بود و تعداد مبتلایان کاهش خواهد یافت. سوارتزبرگ گفت: “احساس خوش بینی وجود خواهد داشت و پس از آن می توانیم کارهای بیشتری در زندگی خود انجام دهیم.” من فکر می کنم می یا ژوئن واقعاً به دنبال ما خواهند بود. من کاملاً خوشبین هستم.

بخشی از خوش بینی او از این واقعیت ناشی می شود که بین تعداد فزاینده افرادی که واکسینه شده و تقویت شده اند و افرادی که در طول پرش Omicron به COVID-19 مبتلا شده اند، جمعیت ایمنی بسیار بیشتری وجود خواهد داشت.

“به طور کلی، سطح ایمنی در جمعیت ما بسیار بالاتر از همه گیری Omicron خواهد بود، و این به ما کمک می کند نه تنها با Omicron و Delta اگر هنوز در گردش هستند، بلکه به ما در انواع گزینه های جدید نیز کمک خواهد کرد. “سوارتزبرگ گفت.” مداخله تا چه حد به در دسترس بودن داروها بستگی دارد.”

این به این دلیل است که احتمالاً ویروس کرونا هرگز به طور کامل ناپدید نخواهد شد.

مالدونادو گفت: “من کاملاً انتظار دارم که نسخه دیگری از ویروس بازگردد.” اینها سناریوهایی هستند که واقعاً برای آنچه در پی خواهد آمد، ابهام ایجاد می کنند.»

گزینه بعدی

گزینه بعدی ممکن است مشابه یا حتی قابل فروش تر از Omicron باشد. این می تواند علائم شدیدتری را در افراد ایجاد کند – یا اصلاً علائمی نداشته باشد.

دکتر جورج رادرفورد، اپیدمیولوژیست در دانشگاه کالیفرنیا، سانفرانسیسکو، می گوید: «معلوم نیست که در آینده چه می شود. او گفت که ویروس می تواند به تدریج مانند انواع آلفا و بتا جهش کند. یا می تواند یک جهش واقعا بزرگ داشته باشد، مانند دلتا و Omicron. “بعدش چیست؟ این مزخرف است.”

برای مثال، ویروس H1N1 زمانی که یکی از بدترین همه گیری های تاریخ در سال 1918 آغاز شد، ویروس جدیدی بود که یک سوم جمعیت جهان را آلوده کرد و 50 میلیون نفر را کشت.

این بیماری همه گیر بالاخره به پایان رسید، اما این ویروس هنوز با ما است.

مالدونادو گفت: «او پدربزرگ و پدربزرگ تمام ویروس‌های H1N1 بود که هر سال می‌بینیم. “آنها از آن زمان جهش های زیادی داشته اند، اما آنها از یک سویه هستند. بنابراین ممکن است که این ویروس چنین کاری انجام داده باشد.”

بر اساس گزارش CDC، ایالات متحده همچنان سالانه به طور متوسط ​​حدود 35000 نفر را بر اثر آنفولانزا از دست می دهد. سوارتزبرگ گفت: “و ما به زندگی خود ادامه می دهیم.” فکر نمی‌کنم او هرگز به آنچه که بود بازگردد.»

مالدونادو می گوید “این بهترین سناریو است.”

مالدونادو گفت که با این سناریوی آنفولانزا مانند، جهان باید بر محافظت از افراد آسیب پذیر در برابر بیماری های جدی تمرکز کند، اطمینان حاصل کند که آنها واکسینه شده اند و به آنتی بادی های مونوکلونال و ضد ویروسی دسترسی دارند. شرکت‌های تولید واکسن باید واکسن‌های نوع خاصی را تولید کنند تا مردم بتوانند هر سال واکسن کووید-۱۹ را دریافت کنند.

این کشور همچنین نیاز به بهبود تست دارد.

سوارتزبرگ گفت: “داروهای خوراکی و داروهای مونوکلونال خوب نیستند مگر اینکه بدانید مبتلا به کووید مثبت هستید.”

سناریوهای بین آنها این است که داروهای ضد ویروسی یا مونوکلونال کافی برای درمان افرادی که بیمار می شوند وجود نداشته باشد، یا اگر تولید کنندگان واکسن نتوانند واکسن های نوع خاص را به اندازه کافی سریع بسازند.

بدترین سناریو این است که یک گزینه از حفاظت واکسن ها و درمان ها فرار کند.

مالدونادو گفت: «فکر می‌کنم احتمال وقوع آن کمتر است.

دکتر آنتونی فائوچی، مدیر موسسه ملی آلرژی و بیماری‌های عفونی، گفت امیدوار است این سناریو محقق نشود. نمی توانم آماری از احتمال وقوع این اتفاق به شما بدهم، اما باید برای آن آماده باشیم.

بنابراین ما به بهترین ها امیدواریم و برای بدترین ها آماده می شویم.»

“ماجراجویی خود را انتخاب کنید” خارج از همه گیری

دکتر پاناژیس گالیاتزاتوس می‌گوید که ایالات متحده در حال حاضر ابزارهایی برای محدود کردن گزینه‌های جدید و پایان سریع همه‌گیری دارد.

من فکر نمی‌کنم که ما به اکتشافات علمی بیشتری نیاز داشته باشیم، ما می‌دانیم چگونه کووید سنگین را متوقف کنیم: واکسن‌ها. گالیاتزاتوس، استادیار پزشکی و متخصص ریه و پزشکی انتقادی در پزشکی جان هاپکینز گفت.

ماسک‌های صورت و آزمایش‌ها نیز کمک می‌کنند.

گالیاتساتوس هر سال صدها مصاحبه با گروه‌های اجتماعی انجام می‌دهد تا افراد بیشتری را تشویق کند تا واکسینه شوند. او معتقد است که دانشمند باید این کار را ادامه دهد.

گالیاتزاتوس گفت: «ما سلاح داریم که کووید را به چیزی جز سرماخوردگی بد تبدیل کنیم. ما علم داریم. تنها چیزی که مردم نیاز دارند دسترسی به مداخلات است و ما باید اعتماد خود را دوباره به دست آوریم.»

به گفته CDC، تنها حدود یک چهارم از جمعیت ایالات متحده به طور کامل واکسینه شده و تقویت شده است. هرچه افراد بیشتری واکسینه نشده باشند، بیشتر در بیمارستان بستری می شوند. هرچه موارد بیشتر باشد، فرصت های بیشتری برای گزینه های خطرناک جدید بیشتر می شود.

گالیاتزاتوس گفت: “به همین دلیل است که مانند “ماجراجویی خود را انتخاب کنید” است. و من گونه‌ای را انتخاب می‌کنم که روحیه بهتری به ما می‌دهد، که به سراغ مردم برویم و افراد بیشتری را واکسینه کنیم، و می‌توانیم به این همه‌گیری پایان دهیم و یاد بگیریم که با آن سازگار شویم.»[ad_2]

https://20khababr.ir
https://afkharebartar.ir
https://akhabarebartar.ir
https://andnews.ir
https://avatefepak.ir
https://baranmajale.ir
https://behtaringam.ir
https://daltek.ir
https://elmitarin.ir
https://fardayeashena.ir
https://forbos.ir
https://foxirani.ir
https://gisoon.ir
https://hodhodirani.ir
https://iranisard.ir
https://kahkashani.ir
https://lasttimes.ir
https://lilaki.ir
https://livejame.ir
https://magirani.ir
https://majaleiranian.ir
https://mervina.ir
https://mineralnews.ir
https://modirezard.ir
https://momon.ir
https://moniseh.ir
https://nationaliran.ir
https://netcrafti.ir
https://news-single.ir
https://newsexpress.ir
https://newslife.ir
https://newsspot.ir
https://newsteen.ir
https://nikmag.ir
https://officemag.ir
https://okaziyon.ir
https://one-news.ir
https://pandamag.ir
https://parsroids.ir
https://patris-fun.ir
https://senatornews.ir
https://seratmag.ir
https://sibala.ir
https://sohanian.ir
https://sosokan.ir
https://tazekhabari.ir
https://technoirani.ir
https://timesirani.ir
https://yamorani.ir
https://yandexkhabari.ir
https://abdoosnews.ir
https://zehnenoandinsh.ir
https://abestanews.ir
https://abtinnews.ir
https://akhbarebartaaar.ir
https://akhbaremaaaa.ir
https://akhbareshomaaa.ir
https://akhshijnews.ir
https://atrinnews.ir
https://atroticnews.ir
https://atshnews.ir
https://bashariatemrooz.ir
https://dastesalamatt.ir
https://dostemansalam.ir
https://elementorsite.ir
https://emrooztafahom.ir
https://ensanedirooooooz.ir
https://etelaresankhabar.ir
https://examplenews.ir
https://fardaalefba.ir
https://gisooyekhabar.ir
https://halohekayatha.ir
https://hashtadonoh.ir
https://hekayatfardayeemaaa.ir
https://honarmandkhabar.ir
https://istgaheshomareyek.ir
https://ketabkhoooon.ir
https://kimyagaaaar.ir
https://markazeakhbar.ir
https://masternewss.ir
https://mohamadrezasite.ir
https://morvarideasia.ir
https://mramins.ir
https://naserinews.ir
https://nasermr.ir
https://newsamins.ir
https://newsatropat.ir
https://newscenterals.ir
https://newsmineral.ir
https://newsouls.ir
https://newspishgamannn.ir
https://newssalam.ir
https://newsshans.ir
https://newsworlds.ir
https://parinews.ir
https://patris-music.ir
https://poshtibannews.ir
https://powernewss.ir
https://recordejadid.ir
https://salamnewws.ir
https://23ncfst.ir/
https://amiran-carpet.ir/
https://armanenergytec.ir/
https://blogenews.ir/
https://blogkhoon.ir/
https://bvfars.ir/
https://charsounews.ir/
https://chsnews.ir/
https://dezfil.ir/
https://dmwebmaster.ir/
https://dota2news.ir/
https://erfanhd.ir/
https://etminan110.ir/
https://faratarazkhabar.ir/
https://farsgardi20.ir/
https://footynews.ir/
https://goto98.ir/
https://ilyarkhabar.ir/
https://ir2khabar.ir/
https://iranalmanac.ir/
https://irandaryafest.ir/
https://khabarehaft.ir/
https://khabarontime.ir/
https://lolsms.ir/
https://maadgig.ir/
https://masoudtb.ir/
https://mp3news.ir/
https://music-ha.ir/
https://nakhlestankhabar.ir/
https://newcharge.ir/
https://news-links.ir/
https://news180.ir/
https://pimn.ir/
https://prmf.ir/
https://pvnews.ir/
https://rejawnews.ir/
https://sahab-co.ir/
https://samanbarg.ir/
https://semanews.ir/
https://shirinonews.ir/
https://soheilesonghor.ir/
https://tacity.ir/
https://taktanews.ir/
https://tarabaranmag.ir/
https://telegram-persian.ir/
https://tfcenter.ir/
https://trika.ir/
https://velninews.ir/
https://vidnaz.ir/
https://wajnews.ir/
https://your-news.ir/
https://zangannews.ir/
https://2016downloadnew.ir/
https://paxsolomusic.ir/
https://daryamedia.ir/
https://andikakhabar.ir/
https://seo-pbn.ir/
https://ghezelwich.ir
https://panaztebtabriz.ir
https://shayna-net.ir
https://kanooneslamshahr.ir
https://raynuts.ir
https://honare2.ir
https://itsama.ir
https://flingpet.ir
https://foreverpro.ir
https://fraeesi.ir
https://gkhabar.ir
https://18amlak.ir
https://pooyesh-khabar.ir
https://matsef.ir
https://photo-land.ir
https://tabarestan118.ir
https://disachain.ir
https://chikaapp.ir
https://mahestan18.ir
https://radyaabkala.ir
https://c-civil.ir
https://saeeed.ir
https://copytops.ir
https://modirsearch.ir
https://shz1music.ir
https://m-khosravi.ir
https://iranhayashi.ir
https://iranian-dress.ir
https://gigblog.ir
https://basitcg.ir
https://mashhadhekmat.ir
https://rahetamin.ir
https://radolyamani.ir
https://bnemati.ir
https://face-wood.ir
https://tourvare.ir
https://centertasisat.ir
https://bidarirafsanjan.ir
https://namahaa.ir
https://30pp.ir
https://script-tabadol-link.ir
https://simayesarbedar.ir
https://pakdashtiha.ir
https://rentacars.ir
https://2019movies.ir
https://ekar24.ir
https://saber-ramezani.ir
https://teb-saharsina.ir

دانلود رایگان مقالات

hacklink al hd film izle php shell indir siber güvenlik android rat duşakabin fiyatları hack forum fethiye escort bayan escort - vip elit escort türktelekom mobil ödeme bozdurmahtml nullednulled themesbuy stripe accountKartal Escortinstagram gizli hesap görmeMobil Ödeme Bozdurmarekorbetgenco bahis