بتی وایت بازیگر محبوب و پیشگام در سن 99 سالگی درگذشت

[ad_1]

بتی وایت، که جذابیت گستاخانه‌اش، آماده برای هر چیزی، او را بیش از 60 سال مجری تلویزیون کرده است، چه به عنوان مجری دیوانه تلویزیون در شو مری تایلر مور یا یک هم اتاقی کلاهبردار در دختران طلایی، درگذشت. او 99 ساله بود.

مرگ وایت توسط مامور قدیمی جف ویتیس در گفتگوی تلفنی روز جمعه با روزنامه‌نگار پام گولوم تایید شد. وایت در 17 ژانویه 2022 100 ساله می شد.

او فعالیت تلویزیونی خود را در برنامه‌های گفتگوی روزانه آغاز کرد، زمانی که رسانه‌ها هنوز در مراحل ابتدایی بودند و در دوران کابل و استریم به خوبی تحمل کردند. ترکیب شیرینی و تیزبینی او به لیستی از شخصیت های عجیب و غریب در برنامه های کمدی “زندگی با الیزابت” در اوایل دهه 1950 تا رز نیلوند عجیب در “دختران طلایی” در دهه 80 تا “بوستون لگال” جان بخشید. 2004 تا 2008

اما در سال 2010 بود که ستاره سفید مانند هرگز قبل از آن منفجر شد.

در یک آگهی تبلیغاتی Snickers که در جریان Super Bowl امسال پخش شد، او شخصیتی پرانرژی را به تصویر می‌کشد که در طول یک بازی فوتبال درگیر می‌شود.

یکی از دوستانش به تمسخر می گوید: “مایک، تو مثل بتی وایت در آنجا بازی می کنی.” سفید، صاف روی زمین و پوشیده از گل، پاسخ داد: “این چیزی نیست که دوستت گفت!”

بلافاصله، این ویدیوی ویروسی به یک کمپین فیس بوک به نام «بتی وایت برای میزبانی SNL (لطفا؟) روز مادر کمک کرد. ظاهر او هفتمین جایزه امی را برای او به ارمغان آورد.

یک ماه بعد، تلویزیون کابلی سرزمین Hot In Cleveland، اولین فیلمنامه اصلی سریال را با بازی والری برتینلی، جین لیوز و وندی مالیک در نقش سه کهنه سرباز سابق تجارت نمایش به کلیولند نقل مکان کرد تا از شیدایی جوانی برای هالیوود فرار کنند. آنها به خانه ای نقل مکان می کنند که یک بیوه سالخورده لهستانی از او مراقبت می کند، شخصیتی که وایت با بازی وایت که قرار بود در قسمت آزمایشی ظاهر شود.

اما وایت نمایش را دزدید و الکا اوستروفسکی با نمک به یکی از بخش‌های کلیدی سریال تبدیل شد، یک موفقیت فوری. او توسط آسوشیتدپرس به عنوان هنرمند سال انتخاب شد.

وایت درباره این افتخار گفت: «مضحک است. آنها مرا نگرفتند و امیدوارم هرگز نگیرند.

در آن زمان، وایت نه تنها به شیک ترین ستاره اطراف تبدیل شده بود، بلکه به یک الگو برای پیر شدن شاد تبدیل شده بود.

او به AP گفت: «سعی نکنید جوان باشید. “فقط ذهن خود را باز کنید. به چیزها علاقه مند باشید. چیزهای زیادی وجود دارد که من آنقدر زنده نخواهم شد تا بفهمم، اما هنوز در مورد آنها کنجکاو هستم.”

محبوبیت او به حدی بود که حتی تولد وایت به یک رویداد ملی تبدیل شد: در ژانویه 2012، NBC ” جشن تولد 90 سالگی بتی وایت” را به عنوان یک ستاره در ساعات پربیننده پخش کرد. او بعداً در سریال‌هایی مانند «Bones» و «Fireside Chat With Esther» ظاهر می‌شود و در سال 2019 صداپیشگی یکی از اسباب‌بازی‌های «Bitey White» در «داستان اسباب‌بازی 4» را بر عهده داشت.

وایت تا حدی به دلیل توانایی او در بازی فحاشی یا بدجنسی و در عین حال تابش رحمت، جوان ماند. طنز ترسناک “Lake Placid” و کمدی “پیشنهاد” با زبان شور شگفت انگیز شخصیت های آن مشخص شد. و شخصیت او، کاترین پایپر، مردی را با ماهیتابه در بوستون قانونی کشت.

اما او به سختی در نمایش تایلر مور در سال 1973 توسط سو آن آن به عنوان “خانه دار شاد” انتخاب شد. او و همسرش، آلن لودون، دوستان نزدیک مور و همسر آن زمان مور، تهیه کننده گرانت تینکر بودند. این ترس وجود داشت که اگر وایت در نمایش شکست بخورد، که قبلاً موفقیت بزرگی بود، برای هر چهار نفر ناراحت کننده باشد. اما اتل وینانت، مدیر بازیگری CBS، وایت را انتخابی منطقی خواند. نقش سو آن (که به صورت طنز مارتا استوارت را به تصویر می کشد) که در ابتدا به عنوان یک اجرا برنامه ریزی شده بود، تا زمانی که مور در سال 1977 سریال را پایان داد، ادامه یافت.

وایت یک بار گفت: “در حالی که او در برنامه آشپزی خود خیس است، سو واقعا یک پیرانا است.” نقش او دو جایزه امی را به عنوان بازیگر نقش مکمل زن در یک سریال کمدی به ارمغان آورد.

در سال 1985، وایت در NBC با Bea Arthur، Rue McClanahan و Estelle Getty در The Golden Girls بازی کرد. گروه بازیگران زن بالغ او که نقش زنان بازنشسته مجرد در میامی را بازی می‌کردند، قمار را در صنعت متمرکز بر جوانان ارائه کردند. اما معلوم شد که موفقیت خوبی بود و تا سال 1992 ادامه داشت.

وایت نقش رز را بازی می کند، بیوه ای ملایم و مبهم که اکثر موقعیت ها را اشتباه تفسیر می کند. او با داستان‌های غیرعادی دوران کودکی در سنت اولاف، مینه‌سوتا، نسخه‌ای غیرمعمول از دریاچه وابگون، هم اتاقی‌هایش را دیوانه کرد.

این نقش امی دیگری برای او به ارمغان آورد و او آن را در قصر طلایی اسپینوف کوتاه مدت تکرار کرد.

پس از مرگ همکارش آرتور در سال 2009، وایت به Entertainment Tonight گفت: “او به من نشان داد که چگونه در یک بازی کمدی بسیار شجاع باشم. دلم برای این شجاعت تنگ خواهد شد.”

از دیگر مجموعه‌های تلویزیونی وایت می‌توان به «خانواده مادر» مانند «مادر متخاصم» ویکی لارنس اشاره کرد. “فقط مردان”، یک نمایش بازی که در آن زنان سعی می کردند پاسخ سؤالات مربوط به افراد مشهور مرد را پیش بینی کنند. و “Ladies Man” در نقش مادر باحال آلفرد مولینا.

“Just Men” جایزه امی روزانه را برای او به ارمغان آورد، در حالی که او چهارمین امی خود را در بهترین زمان در سال 1996 برای حضور مهمان در نمایش جان لاراکت دریافت کرد.

او همچنین در بسیاری از مینی‌سریال‌ها و فیلم‌های تلویزیونی ظاهر شد و اولین فیلم خود را به عنوان یک سناتور زن ایالات متحده در درام Otto Preminger در سال 1962 Capitol Hill، Advice and Consent انجام داد.

وایت کار تلویزیونی خود را به عنوان دستیار با 50 دلار در هفته برای یک شخصیت تلویزیونی محلی از لس آنجلس در سال 1949 آغاز کرد. او برای یک برنامه روزانه محلی با بازی آل جارویس، معروف ترین دیسک جوکی در لس آنجلس، استخدام شد.

سپس به او توصیه شد که در مورد سن خود شروع به دروغ گفتن کند.

او در سال 2011 به آسوشیتدپرس گفت: “ما در این کشور بسیار حساس به سن هستیم.” به همین دلیل به من گفتند: «حالا چهار سال را بردار. در این راه برکت خواهید داشت.

“من در سال 1922 به دنیا آمدم. بنابراین فکر کردم، “همیشه باید به یاد داشته باشم که در سال 1926 به دنیا آمدم.” اما پس از آن من باید محاسبات را انجام دهم. بالاخره تصمیم گرفتم فکر کنم.”

معلوم شد که رنگ سفید برای محیط جدید طبیعی است. او روشن، زیبا و زیبا بود، با گودی و لبخندی چروکیده روی صورتش. لس آنجلس تایمز در سال 1951 عنوان کرد: “بتی وایت به عنوان شلوغ ترین زن تلویزیون مورد ستایش قرار می گیرد.”

او در سال 1975 به یاد می آورد: “من این نمایش را 5 و نیم ساعت در روز، شش روز در هفته، به مدت 4 سال و نیم انجام دادم.” ادی آلبرت بازیگر جایگزین جارویس شد و زمانی که او برای فیلم “رومنی” به اروپا رفت. تعطیلات»، او نمایش را رهبری کرد.

طرحی که او با جارویس انجام داد به سریال سندیکایی «زندگی با الیزابت» تبدیل شد که اولین امی او را به دست آورد. او برای مدتی در طول روز برای The Betty White Show مصاحبه می‌کرد، شب‌ها از سریال فیلمبرداری می‌کرد و اغلب در برنامه‌های گفتگوی آخر شب ظاهر می‌شد. او همچنین در تبلیغات بازرگانی ظاهر می شود و هر سال در مورد رژه رز پاسادنا می گوید.

او با زبان ماهرانه و پاسخ‌های سریع خود، که در سال‌های جارویس پرورش یافته بود، مهمان خوش‌آمد در برنامه‌های «من راز دارم»، «حقیقت را بگویم»، «خط من چیست» و دیگر نمایش‌های بازی بود – تا آخر. به Password برای یک میلیون دلار ”از سال 2008، که بازی را احیا کرد، زمانی که لودن میزبانی آن را بر عهده داشت، زمانی که او یک شرکت کننده با رمز عبور اصلی خود بود با او آشنا شد.

این در سال 1961 بود، و سال بعد، در حالی که در طول فصل خارج از تلویزیون به تماشای تئاتر تابستانی می رفت، در کمدی “انتخاب نقد” با لودن – که در آن زمان بیوه بود و سه فرزند داشت – بازی کرد.

وایت، که ادعا می‌کرد از ازدواجش در سال‌های 1947-1949 “از لحاظ نظامی دلبسته نیست”، عزمش ضعیف شد.

او در سال 1963 به یک خبرنگار گفت: “من همیشه در برنامه The Tonight Show و در هر جای دیگری گفته بودم که دیگر هرگز ازدواج نخواهم کرد.” اما آلن از من بیشتر بود. شروع شد و حتی بچه ها هم درگیر شدند. و من تسلیم شدم – داوطلبانه.”

این ازدواج از سال 1963 تا زمان مرگ او بر اثر سرطان در سال 1981 ادامه داشت.

بیرون از پرده، وایت به طور خستگی ناپذیری برای جمع آوری پول برای اهداف حیوانات مانند بنیاد حیوانات موریس و باغ وحش لس آنجلس تلاش کرد. در سال‌های 1970-1971، او یک برنامه تلویزیونی به نام The Pet Set را نوشت، تهیه کرد و میزبانی کرد که در آن افراد مشهور سگ‌ها و گربه‌های خود را می‌آوردند. او در سال 1983 کتابی با عنوان عشق به حیوانات خانگی بتی وایت: چگونه حیوانات خانگی از ما مراقبت می کنند نوشت و در سال 2011 بتی و دوستان: زندگی من در باغ وحش را منتشر کرد.

ارادت او به حیوانات خانگی به حدی بود که او نقش خود را در فیلم موفق سال 1997 به همان اندازه که خوب می شود رد کرد. او به صحنه ای که در آن جک نیکلسون یک سگ کوچک را در چاه لباسشویی قرار می دهد اعتراض کرد.

وایت در کتاب سال 2011 خود با عنوان “اگر از من بپرسی (و البته نخواهی”) ریشه های عشق خود به سگ ها را توضیح داد. در دوران رکود، پدرش ایستگاه های رادیویی را برای فروش ساخت تا پول بیشتری به دست آورد. اما از آنجایی که تعداد کمی از مردم پول خرید رادیو را داشتند، او با کمال میل آنها را با سگ هایی معاوضه کرد که در کلبه های حیاط خلوت نگهداری می شدند و گاهی اوقات تعداد آنها به 15 می رسید و کودکی شاد وایت را شادتر می کرد.

آیا موجوداتی هستند که او دوست ندارد؟

وایت به AP گفت: «نه. “همه چیز با پا در هر گوشه”.

بعد مارها چطور؟

“اوه، من عاشق مارها هستم!”

او در خانواده بتی ماریون وایت در اوک پارک، ایلینویز به دنیا آمد و زمانی که او کودک بود خانواده به لس آنجلس نقل مکان کردند.

او در سال 2015 به آسوشیتدپرس گفت: “من تک فرزند هستم و یک مادر و پدری داشتم که هرگز خط مستقیم نمی کشیدند: آنها فقط فکر می کردند خنده دار است.” ما دور میز صبحانه نشستیم و سپس شروع کردیم به لگد زدن به او. پدرم فروشنده بود و با شوخی به خانه آمد. او گفت: «عزیزم، می‌توانی این را به مدرسه ببری. اما من این را نمی پذیرم. زمان فوق العاده ای داشتیم “

جاه طلبی اولیه او نویسنده شدن بود و نمایشنامه اش را برای فارغ التحصیلی از دبیرستان نوشت و نقش اصلی را به خود داد.

در دبیرستان بورلی هیلز، جاه طلبی او به بازیگری تبدیل شد و در چندین نمایش مدرسه ظاهر شد. پدر و مادرش امیدوار بودند که او به دانشگاه برود، اما در عوض او در یک تئاتر کوچک نقش‌هایی را ایفا کرد و نقش‌های کوچکی را در درام‌های رادیویی بازی کرد.

او در سال 2011 توضیح داد که چگونه حتی در سن هشت سالگی سرعت دیوانه وار خود را حفظ کرده است، توضیح داد که فقط به چهار ساعت خواب در هر شب نیاز دارد.

و وقتی از او پرسیده شد که چگونه توانسته است در طول ده سال زندگی حرفه‌ای‌اش محبوب جهانی شود، او با لبخندی فرورفته گفت: «من فقط وظیفه شناختن مردم را برای خودم گذاشتم تا بتوانم از آن لذت ببرم. خیلی ساده است».[ad_2]

https://20khababr.ir
https://afkharebartar.ir
https://akhabarebartar.ir
https://andnews.ir
https://avatefepak.ir
https://baranmajale.ir
https://behtaringam.ir
https://daltek.ir
https://elmitarin.ir
https://fardayeashena.ir
https://forbos.ir
https://foxirani.ir
https://gisoon.ir
https://hodhodirani.ir
https://iranisard.ir
https://kahkashani.ir
https://lasttimes.ir
https://lilaki.ir
https://livejame.ir
https://magirani.ir
https://majaleiranian.ir
https://mervina.ir
https://mineralnews.ir
https://modirezard.ir
https://momon.ir
https://moniseh.ir
https://nationaliran.ir
https://netcrafti.ir
https://news-single.ir
https://newsexpress.ir
https://newslife.ir
https://newsspot.ir
https://newsteen.ir
https://nikmag.ir
https://officemag.ir
https://okaziyon.ir
https://one-news.ir
https://pandamag.ir
https://parsroids.ir
https://patris-fun.ir
https://senatornews.ir
https://seratmag.ir
https://sibala.ir
https://sohanian.ir
https://sosokan.ir
https://tazekhabari.ir
https://technoirani.ir
https://timesirani.ir
https://yamorani.ir
https://yandexkhabari.ir
https://abdoosnews.ir
https://zehnenoandinsh.ir
https://abestanews.ir
https://abtinnews.ir
https://akhbarebartaaar.ir
https://akhbaremaaaa.ir
https://akhbareshomaaa.ir
https://akhshijnews.ir
https://atrinnews.ir
https://atroticnews.ir
https://atshnews.ir
https://bashariatemrooz.ir
https://dastesalamatt.ir
https://dostemansalam.ir
https://elementorsite.ir
https://emrooztafahom.ir
https://ensanedirooooooz.ir
https://etelaresankhabar.ir
https://examplenews.ir
https://fardaalefba.ir
https://gisooyekhabar.ir
https://halohekayatha.ir
https://hashtadonoh.ir
https://hekayatfardayeemaaa.ir
https://honarmandkhabar.ir
https://istgaheshomareyek.ir
https://ketabkhoooon.ir
https://kimyagaaaar.ir
https://markazeakhbar.ir
https://masternewss.ir
https://mohamadrezasite.ir
https://morvarideasia.ir
https://mramins.ir
https://naserinews.ir
https://nasermr.ir
https://newsamins.ir
https://newsatropat.ir
https://newscenterals.ir
https://newsmineral.ir
https://newsouls.ir
https://newspishgamannn.ir
https://newssalam.ir
https://newsshans.ir
https://newsworlds.ir
https://parinews.ir
https://patris-music.ir
https://poshtibannews.ir
https://powernewss.ir
https://recordejadid.ir
https://salamnewws.ir
https://23ncfst.ir/
https://amiran-carpet.ir/
https://armanenergytec.ir/
https://blogenews.ir/
https://blogkhoon.ir/
https://bvfars.ir/
https://charsounews.ir/
https://chsnews.ir/
https://dezfil.ir/
https://dmwebmaster.ir/
https://dota2news.ir/
https://erfanhd.ir/
https://etminan110.ir/
https://faratarazkhabar.ir/
https://farsgardi20.ir/
https://footynews.ir/
https://goto98.ir/
https://ilyarkhabar.ir/
https://ir2khabar.ir/
https://iranalmanac.ir/
https://irandaryafest.ir/
https://khabarehaft.ir/
https://khabarontime.ir/
https://lolsms.ir/
https://maadgig.ir/
https://masoudtb.ir/
https://mp3news.ir/
https://music-ha.ir/
https://nakhlestankhabar.ir/
https://newcharge.ir/
https://news-links.ir/
https://news180.ir/
https://pimn.ir/
https://prmf.ir/
https://pvnews.ir/
https://rejawnews.ir/
https://sahab-co.ir/
https://samanbarg.ir/
https://semanews.ir/
https://shirinonews.ir/
https://soheilesonghor.ir/
https://tacity.ir/
https://taktanews.ir/
https://tarabaranmag.ir/
https://telegram-persian.ir/
https://tfcenter.ir/
https://trika.ir/
https://velninews.ir/
https://vidnaz.ir/
https://wajnews.ir/
https://your-news.ir/
https://zangannews.ir/
https://2016downloadnew.ir/
https://paxsolomusic.ir/
https://daryamedia.ir/
https://andikakhabar.ir/
https://seo-pbn.ir/
https://ghezelwich.ir
https://panaztebtabriz.ir
https://shayna-net.ir
https://kanooneslamshahr.ir
https://raynuts.ir
https://honare2.ir
https://itsama.ir
https://flingpet.ir
https://foreverpro.ir
https://fraeesi.ir
https://gkhabar.ir
https://18amlak.ir
https://pooyesh-khabar.ir
https://matsef.ir
https://photo-land.ir
https://tabarestan118.ir
https://disachain.ir
https://chikaapp.ir
https://mahestan18.ir
https://radyaabkala.ir
https://c-civil.ir
https://saeeed.ir
https://copytops.ir
https://modirsearch.ir
https://shz1music.ir
https://m-khosravi.ir
https://iranhayashi.ir
https://iranian-dress.ir
https://gigblog.ir
https://basitcg.ir
https://mashhadhekmat.ir
https://rahetamin.ir
https://radolyamani.ir
https://bnemati.ir
https://face-wood.ir
https://tourvare.ir
https://centertasisat.ir
https://bidarirafsanjan.ir
https://namahaa.ir
https://30pp.ir
https://script-tabadol-link.ir
https://simayesarbedar.ir
https://pakdashtiha.ir
https://rentacars.ir
https://2019movies.ir
https://ekar24.ir
https://saber-ramezani.ir
https://teb-saharsina.ir

دانلود رایگان مقالات

hacklink al hd film izle php shell indir siber güvenlik türkçe anime izle Fethiye Escort android rat duşakabin fiyatları fud crypter hack forum buy instagram followerstürktelekom mobil ödeme bozdurmaMobil Ödeme BozdurmaMobil Ödeme BozdurmaBetpasRestbetVdcasinoKlasbahishtml nullednulled themesMobil Ödeme Nakite ÇevirmeMobil Ödeme Nakite Çevirmeyabancı dizi izle1xbetElexbetRexbetCanlı Bahis SiteleriTrbetGorabetMariobetTipobetBetpasBetvole