بایدن تقریباً به شکست در آرا، لوایح انتخاباتی اعتراف کرد

[ad_1]

واشنگتن – جو بایدن، رئیس جمهور آمریکا روز پنجشنبه گفت مطمئن نیست که انتخابات مهم و حق رای دموکرات ها می تواند توسط کنگره در سال جاری تایید شود. او پس از آن در کاپیتول سخنرانی می کرد که یکی از اعضای اصلی دموکرات، سناتور کرستن سینما از آریزونا، به طرز چشمگیری مخالفت خود را با تغییر قوانین سنا برای تصویب این لایحه توسط یک نماینده جمهوریخواه اعلام کرد.

بایدن به کاپیتول آمده بود تا سناتورهای دموکرات را به یک جلسه پشت درهای بسته سوق دهد، اما وقتی حاضر شد خوشبین نبود. او متعهد شد که به مبارزه برای قانون گذاری جامع ادامه دهد، که مدافعان می گویند برای حفاظت از انتخابات حیاتی است.

بایدن گفت: «پاسخ صادقانه به خدا این است که نمی‌دانم آیا می‌توانیم این کار را انجام دهیم یا خیر. او با صدای بلند به خبرنگاران گفت: “تا زمانی که در کاخ سفید هستم، تا زمانی که نامزد هستم، می جنگم.”

سینما دقایقی قبل شانس تصویب این لایحه را خنثی کرد و درست قبل از ورود بایدن به کاپیتول هیل اعلام کرد که نمی تواند از تغییر قوانین نزدیک بینی حمایت کند.

او در سخنانی در مجلس سنا گفت: پاسخ به تفرقه در سنا و کشور این است که قوانین فیلیباستر را تغییر ندهیم تا یک حزب، حتی حزب خودش، لوایح بحث برانگیز را تصویب کند. او گفت: «ما باید با خود بیماری، بیماری تفرقه مقابله کنیم تا از دموکراسی خود محافظت کنیم.

لحظه ای که پس از بازدید بلندپایه از کنگره، بایدن را دوباره دست خالی می گذارد. حملات قبلی کمک چندانی به پیشرفت اولویت اصلی دیگر او، قانون بهبودی بهتر، در ابتکارات اجتماعی و تغییرات آب و هوایی کرده است. در عوض، بایدن با دستور کار کنگره خود به کاخ سفید بازگشت.

بایدن بیش از یک ساعت را با دموکرات‌های مشکل‌دار سنا، از جمله جو مانچین، نماینده ویرجینیای غربی، که مخالف تغییر قوانین سنا است، تنها گذرانده است.

مانچین بعداً در بیانیه ای گفت: «توقف فیلیباستر یک راه آسان برای خروج خواهد بود. من نمی توانم از چنین مسیر خطرناکی برای این ملت حمایت کنم.»

هر دو سناتور پنجشنبه شب برای یک ساعت بیشتر به کاخ سفید رفتند که بعداً کاخ سفید آن را به عنوان یک “تبادل نظری آزاد و محترمانه” توصیف کرد.

پس از در دست گرفتن کنترل کنگره و کاخ سفید در سال گذشته، دموکرات ها متعهد شده اند که با موجی از قوانین جدید ایالتی الهام گرفته از اتهامات نادرست دونالد ترامپ، رئیس جمهور سابق آمریکا در مورد انتخابات دزدیده شده که رأی گیری را دشوار کرده است، مقابله کنند. اما تلاش‌های آن‌ها در سنا با اختلاف کم به بن بست خورده است و 60 رای از 100 رای لازم برای غلبه بر یک حزب جمهوری‌خواه را ندارد.

برای هفته‌ها، سینما و مانچین برای حمایت از تغییراتی در قوانینی که به حزب اجازه می‌دهد با اکثریت ساده قوانینی را تصویب کند، تحت فشار شدیدی قرار گرفته‌اند، اقدامی که هر دو مدت‌ها با آن مخالف بودند.

میچ مک کانل، رهبر اقلیت سنا، رئیس‌جمهور آمریکا، سخنرانی سینما را اقدام مهمی از «شجاعت سیاسی» خواند که می‌تواند «سنا را به عنوان یک نهاد نجات دهد». همکاران خود او چندان خیرخواه نبودند.

سناتور آنگوس کینگ، مستقل از مین که زمانی با تغییر قوانین سنا مخالف بود، گفت: “او معتقد است که خطر تغییر فلیباستر بیشتر از خطر آنچه در ایالات متحده اتفاق می افتد است. من واقعا امیدوارم حق با او باشد. می ترسم اشتباه کرده باشد.”

بسته دموکرات قوانین رای دادن و اخلاقیات منجر به بزرگترین بازنگری تاریخ در انتخابات ایالات متحده در یک نسل خواهد شد، موانع رای گیری که به نام امنیت انتخابات معرفی شده اند، کاهش نفوذ پول کلان در سیاست و محدود کردن نفوذ احزاب در انتخابات حوزه های کنگره این بسته استانداردهای ملی انتخاباتی را ایجاد می کند که فراتر از قوانین حزب جمهوری خواه در سطح ایالتی است. همچنین توانایی وزارت دادگستری برای نظارت بر قوانین انتخابات در کشورهای دارای سابقه تبعیض را باز می گرداند.

سفر بایدن به کاپیتول، جایی که او برای دهه‌ها به عنوان سناتور دلاور خدمت کرد، بخشی از تلاش یک هفته‌ای برای تغییر قوانین مسدود شده بود. او روز سه‌شنبه در آتلانتا یک سخنرانی آتشین ایراد کرد و مخالفان قانون را به شخصیت‌های تاریخی نژادپرست تشبیه کرد و به قانون‌گذاران گفت که آنها «توسط تاریخ قضاوت خواهند شد».

جمهوری خواهان تقریباً در مخالفت با این قانون به اتفاق آرا هستند و آن را یک تجاوز فدرال می دانند که توانایی ایالت ها برای برگزاری انتخابات خود را مختل می کند. و آنها گفتند دموکرات‌ها با تغییراتی که ترامپ در زمان ریاست‌جمهوری به دنبال آن بود، مخالف بودند.

اما برای دموکرات ها و بایدن، قانونگذاری به عنوان یک الزام سیاسی در نظر گرفته می شود. عدم پذیرش آن وعده اصلی مبارزات انتخاباتی به رای دهندگان سیاه پوست را که به دموکرات ها کمک کردند تا کنترل کاخ سفید و کنگره را رها کنند، زیر پا خواهد گذاشت و درست قبل از انتخابات میان دوره ای، زمانی که اکثریت ضعیف دموکرات ها در خط خواهند بود، رخ خواهد داد.

سناتورها گفتند که بایدن و سناتورها در این دیدار پشت درهای بسته گفتگوی پر جنب و جوشی انجام دادند و رئیس جمهور از سال های حضور خود در سالن استفاده کرد. او سوالات و نظراتی از جمله از مانچین ارسال کرد که از تغییر قوانین سنا ابراز بی میلی کرد. به گفته سناتور تیم کین، D-Va، پیام بایدن به سناتورها: “این فرصتی است برای انجام کاری که در زمانی که بسیار ضروری است برای بسیاری از مردم مفید باشد.”

دموکرات‌ها همچنان قول می‌دهند که مخالفت عمومی با این لایحه را در سالن سنا وادار کنند، که می‌تواند برای روزها طول بکشد و بازتاب نبردهای حقوق مدنی یک نسل پیش باشد که به برخی از معروف‌ترین فیلی‌باسترها در تاریخ سنا منجر شد.

چاک شومر، رهبر اکثریت سنا، ابتدا روز دوشنبه مارتین لوتر کینگ را به عنوان آخرین مهلتی برای تصویب قانون برای رای گیری یا بررسی بازنگری قوانین فیلیباستر تعیین کرده بود. اما پس از اینکه تست کووید-19 یک سناتور دموکرات مثبت شد و با امتناع از رای دادن به انزوا رفت، سومر هفته تعطیلات برنامه ریزی شده سنا را لغو کرد و گفت که بحث از روز سه شنبه آغاز خواهد شد.

دموکرات ها نیز استراتژی قانونگذاری خود را تغییر دادند و سعی کردند بر مانچین و سینما فشار بیاورند. بر اساس رویکرد جدید آنها که از میانبرهای رویه ای استفاده می کند، آنها می توانند بدون مسدود شدن توسط فیلیباستر در مورد لایحه بحث کنند، دستاوردی پس از آن که جمهوری خواهان در ماه های اخیر چهار بار از فیلیباستر برای پایان دادن به بحث استفاده کردند.

این مکانیسم به شرح زیر عمل می کند: مجلس یک لایحه نامرتبط را اصلاح و تصویب کرد که قبلاً توسط هر دو مجلس کنگره تأیید شده است و پیشنهادات رأی گیری دموکرات ها را در یک لایحه ترکیب می کند. از آنجایی که این لایحه قبلاً هر دو مجلس را تصویب کرده است، می‌توان آن را برای بحث در سنا با اکثریت ساده فراخواند، اگرچه جمهوری‌خواهان سنا همچنان می‌توانند از رای نهایی برای تصویب این مصوبه جلوگیری کنند.

سومر اواخر روز پنجشنبه گفت: «اعضای این اتاق برای بحث و رأی گیری انتخاب شده اند، به ویژه در مورد موضوعی که برای قلب تپنده دموکراسی مانند این حیاتی است».

رافائل وارناک، سناتور دموکرات، حکمت انگیزه انعکاسی مانچین و سینما برای دو حزب را زیر سوال برده است.

وارناک، اولین سناتور سیاه پوست جورجیا گفت: «این نمی تواند تنها چیز مهم باشد. “بردگی دو حزبی بود. جداسازی جیم کرو دو حزبی بود. انکار حق رای زنان دو حزبی بود.”

——

کالین لانگ و مایکل بالسامو نویسندگان آسوشیتدپرس در این گزارش مشارکت داشتند.[ad_2]

https://20khababr.ir
https://afkharebartar.ir
https://akhabarebartar.ir
https://andnews.ir
https://avatefepak.ir
https://baranmajale.ir
https://behtaringam.ir
https://daltek.ir
https://elmitarin.ir
https://fardayeashena.ir
https://forbos.ir
https://foxirani.ir
https://gisoon.ir
https://hodhodirani.ir
https://iranisard.ir
https://kahkashani.ir
https://lasttimes.ir
https://lilaki.ir
https://livejame.ir
https://magirani.ir
https://majaleiranian.ir
https://mervina.ir
https://mineralnews.ir
https://modirezard.ir
https://momon.ir
https://moniseh.ir
https://nationaliran.ir
https://netcrafti.ir
https://news-single.ir
https://newsexpress.ir
https://newslife.ir
https://newsspot.ir
https://newsteen.ir
https://nikmag.ir
https://officemag.ir
https://okaziyon.ir
https://one-news.ir
https://pandamag.ir
https://parsroids.ir
https://patris-fun.ir
https://senatornews.ir
https://seratmag.ir
https://sibala.ir
https://sohanian.ir
https://sosokan.ir
https://tazekhabari.ir
https://technoirani.ir
https://timesirani.ir
https://yamorani.ir
https://yandexkhabari.ir
https://abdoosnews.ir
https://zehnenoandinsh.ir
https://abestanews.ir
https://abtinnews.ir
https://akhbarebartaaar.ir
https://akhbaremaaaa.ir
https://akhbareshomaaa.ir
https://akhshijnews.ir
https://atrinnews.ir
https://atroticnews.ir
https://atshnews.ir
https://bashariatemrooz.ir
https://dastesalamatt.ir
https://dostemansalam.ir
https://elementorsite.ir
https://emrooztafahom.ir
https://ensanedirooooooz.ir
https://etelaresankhabar.ir
https://examplenews.ir
https://fardaalefba.ir
https://gisooyekhabar.ir
https://halohekayatha.ir
https://hashtadonoh.ir
https://hekayatfardayeemaaa.ir
https://honarmandkhabar.ir
https://istgaheshomareyek.ir
https://ketabkhoooon.ir
https://kimyagaaaar.ir
https://markazeakhbar.ir
https://masternewss.ir
https://mohamadrezasite.ir
https://morvarideasia.ir
https://mramins.ir
https://naserinews.ir
https://nasermr.ir
https://newsamins.ir
https://newsatropat.ir
https://newscenterals.ir
https://newsmineral.ir
https://newsouls.ir
https://newspishgamannn.ir
https://newssalam.ir
https://newsshans.ir
https://newsworlds.ir
https://parinews.ir
https://patris-music.ir
https://poshtibannews.ir
https://powernewss.ir
https://recordejadid.ir
https://salamnewws.ir
https://23ncfst.ir/
https://amiran-carpet.ir/
https://armanenergytec.ir/
https://blogenews.ir/
https://blogkhoon.ir/
https://bvfars.ir/
https://charsounews.ir/
https://chsnews.ir/
https://dezfil.ir/
https://dmwebmaster.ir/
https://dota2news.ir/
https://erfanhd.ir/
https://etminan110.ir/
https://faratarazkhabar.ir/
https://farsgardi20.ir/
https://footynews.ir/
https://goto98.ir/
https://ilyarkhabar.ir/
https://ir2khabar.ir/
https://iranalmanac.ir/
https://irandaryafest.ir/
https://khabarehaft.ir/
https://khabarontime.ir/
https://lolsms.ir/
https://maadgig.ir/
https://masoudtb.ir/
https://mp3news.ir/
https://music-ha.ir/
https://nakhlestankhabar.ir/
https://newcharge.ir/
https://news-links.ir/
https://news180.ir/
https://pimn.ir/
https://prmf.ir/
https://pvnews.ir/
https://rejawnews.ir/
https://sahab-co.ir/
https://samanbarg.ir/
https://semanews.ir/
https://shirinonews.ir/
https://soheilesonghor.ir/
https://tacity.ir/
https://taktanews.ir/
https://tarabaranmag.ir/
https://telegram-persian.ir/
https://tfcenter.ir/
https://trika.ir/
https://velninews.ir/
https://vidnaz.ir/
https://wajnews.ir/
https://your-news.ir/
https://zangannews.ir/
https://2016downloadnew.ir/
https://paxsolomusic.ir/
https://daryamedia.ir/
https://andikakhabar.ir/
https://seo-pbn.ir/
https://ghezelwich.ir
https://panaztebtabriz.ir
https://shayna-net.ir
https://kanooneslamshahr.ir
https://raynuts.ir
https://honare2.ir
https://itsama.ir
https://flingpet.ir
https://foreverpro.ir
https://fraeesi.ir
https://gkhabar.ir
https://18amlak.ir
https://pooyesh-khabar.ir
https://matsef.ir
https://photo-land.ir
https://tabarestan118.ir
https://disachain.ir
https://chikaapp.ir
https://mahestan18.ir
https://radyaabkala.ir
https://c-civil.ir
https://saeeed.ir
https://copytops.ir
https://modirsearch.ir
https://shz1music.ir
https://m-khosravi.ir
https://iranhayashi.ir
https://iranian-dress.ir
https://gigblog.ir
https://basitcg.ir
https://mashhadhekmat.ir
https://rahetamin.ir
https://radolyamani.ir
https://bnemati.ir
https://face-wood.ir
https://tourvare.ir
https://centertasisat.ir
https://bidarirafsanjan.ir
https://namahaa.ir
https://30pp.ir
https://script-tabadol-link.ir
https://simayesarbedar.ir
https://pakdashtiha.ir
https://rentacars.ir
https://2019movies.ir
https://ekar24.ir
https://saber-ramezani.ir
https://teb-saharsina.ir

دانلود رایگان مقالات

hacklink al hd film izle php shell indir siber güvenlik türkçe anime izle Fethiye Escort android rat duşakabin fiyatları fud crypter hack forum buy instagram followerstürktelekom mobil ödeme bozdurmaMobil Ödeme BozdurmaMobil Ödeme BozdurmaBetpasRestbetVdcasinoKlasbahishtml nullednulled themesMobil Ödeme Nakite ÇevirmeMobil Ödeme Nakite Çevirmeyabancı dizi izle1xbetElexbetRexbetCanlı Bahis SiteleriTrbetGorabetMariobetTipobetBetpasBetvole