بالون المپیک در پکن جاه طلبانه ترین قرنطینه ای خواهد بود که کووید تا به حال امتحان کرده است. آیا کار خواهد کرد؟

[ad_1]

تنها دو هفته تا بازی های زمستانی باقی مانده است و بنرها و تزئینات در خارج از سالن های المپیک در پکن برافراشته شده است. اما همچنین صف‌های طولانی نرده‌های فلزی و پست‌های امنیتی وجود دارد که پایتخت چین را از هم جدا می‌کند و به کسی اجازه نمی‌دهد که مجوز رسمی برای کووید نداشته باشد.

پکن پس از دو سال منزوی شدن از جهان، خود را برای ورود هزاران المپیکی، مقامات، روزنامه‌نگاران و کارکنان پشتیبانی خارجی آماده می‌کند – از جمله از کشورهایی که نوع Omicron با سرعت انتقال بالا در آنها موج می‌زند.

اینکه آیا مقامات چینی می‌توانند بازی‌ها را از کووید در امان نگه دارند و از شیوع هر گونه شیوع در پکن جلوگیری کنند، بهترین آزمون استراتژی صفر کووید چین است. اقدامات سختگیرانه پیشگیری و کنترل توسط حزب کمونیست حاکم به عنوان اثبات برتری خودخوانده نظام سیاسی اقتدارگرایانه آن انجام می شود. این استراتژی عفونت و مرگ و میر را پایین نگه می دارد، اما همچنین به میلیون ها نفر آسیب می رساند و چین را از جهان جدا می کند.

و اکنون پکن نیز همین اقدامات را برای المپیک اعمال می کند. برای جلوگیری از گسترش عفونت، بازی‌هایی را که مقامات آن را «سیستم حلقه بسته» نامیده‌اند، خاموش می‌کند – حبابی که کاملاً از بقیه شهر جدا شده است.

قرنطینه شاید بلندپروازانه ترین در نوع خود باشد که تاکنون انجام شده است. NBA زمانی که منطقه قرنطینه ای را در Disney World در اورلاندو، فلوریدا ایجاد کرد، چیزی مشابه را تجربه کرد که برای ایمن نگه داشتن بازیکنان و کارکنان برای مراحل پایانی فصل 2019-2019 طراحی شده بود. اما آنچه پکن تلاش خواهد کرد در سطحی کاملا متفاوت است.

در حالی که “حباب” NBA حدود 350 بازیکن از 22 تیم را در خود جای می دهد، بالون پکن پذیرای حدود 11000 نفر از سراسر جهان است – و آنها از سه منطقه مسابقه در فاصله 111 مایلی (180 کیلومتری) از یکدیگر عبور خواهند کرد.

ایمن سازی حباب به نیروی کار عظیم، برنامه ریزی دقیق، نظارت جامع و اجرای دقیق دولت نیاز دارد – و ورود Omicron آن را چالش برانگیزتر کرده است.

ویروس کرونا قبلاً در جریان ورود اخیر المپیک به پکن، هم در فرودگاه و هم در یک دایره بسته شناسایی شده است.

کمیته بین المللی المپیک (IOC) در بیانیه ای در روز چهارشنبه اعلام کرد که 1.53 درصد از تست های انجام شده در بدو ورود تاکنون مثبت بوده است، در حالی که 0.02 درصد از تست های غربالگری حلقه بسته منظم مثبت بوده است. تعداد کل آزمون ها را در هر دو سناریو نشان نمی دهد.

در بیانیه آمده است: “همه موارد تا کنون ظرف 5 روز پس از ورود هستند و بنابراین به عنوان وارداتی (قبل از ورود به پکن به نتیجه رسیده) ارزیابی می شوند. هیچ عفونتی در چرخه بسته وجود نداشته است.”

طبق برنامه رسمی بازی های زمستانی پکن، تا روز جمعه، بیش از 2000 شرکت کننده از جمله ورزشکاران، مقامات، اعضای کمیته بین المللی المپیک و رسانه ها وارد پکن شده اند. هزاران داوطلب و کارمند چینی در حال حاضر روزها، اگر نگوییم هفته ها، در چرخه بسته سپری کرده اند.

در اینجا نحوه عملکرد بالون توضیح داده شده است.

جدایی

شرکت‌کنندگان از لحظه فرود تا زمان برخاستن، محدود به «چرخه بسته» خواهند بود. آنها در طول اقامت خود بدون هیچ گونه تماسی با مردم چین رقابت می کنند، کار می کنند، می خورند و می خوابند.

“چرخه بسته” شامل مجموعه ای از استادیوم ها، مراکز کنفرانس و بیش از 70 هتل است که در مرکز پکن حصارکشی شده و توسط پلیس به شدت محافظت می شود. حتی دارای سیستم حمل و نقل خود با 4000 وسیله نقلیه است که برای جابجایی شرکت کنندگان از مکانی به مکان دیگر طراحی شده است.

به جای یک بالون غول پیکر المپیک، سیستم توسط شبکه ای از مینی حباب های به هم پیوسته تشکیل شده است. آنها در سه منطقه متمرکز هستند: مرکز شهر پکن، جایی که مسابقات یخ و مراسم افتتاحیه و اختتامیه برگزار می شود. حومه یانکینگ، مکانی برای اسکی آلپاین و اسکیت. و Zhangjiakou، شهری در همسایگی استان هبی که میزبان اسکی نوردیک و بیشتر مسابقات اسکی آزاد و اسنوبرد خواهد بود.

این سه منطقه توسط قطار سریع السیر و بزرگراه ها به هم متصل شده اند. برای حفظ جدایی، حتی واگن ها از هم جدا می شوند و اتوبوس های حلقه بسته خطوط مشخص شده را دریافت می کنند. رانندگانی که در بازی های المپیک شرکت نکنند که در این خطوط عبور کنند جریمه خواهند شد.

به دلیل طولانی بودن مدتی که مقامات چینی از سوراخ کردن بالون اجتناب می کنند، به ساکنان هشدار داده شده است که در صورت تصادف یک وسیله نقلیه المپیک برای ارائه کمک عجله نکنند.

مقامات راهنمایی و رانندگی پکن در بیانیه‌ای در شبکه‌های اجتماعی در اوایل این ماه گفتند: «در صورت تصادف با وسایل نقلیه ویژه بازی‌های المپیک زمستانی، لطفاً به رعایت فاصله ایمن توجه کنید». با وسایل نقلیه یا پرسنل موجود در آنها تماس نگیرید و منتظر باشید تا افراد متخصص در محل حاضر شوند.

ورزشکاران، کارکنان و داوطلبان در دایره بسته نیز از تماشاگرانی که وسایل نقلیه و ورودی مخصوص به خود را دارند، جدا خواهند شد. برگزارکنندگان این هفته در پکن اعلام کردند که بلیت‌های بازی‌ها در واکنش به همه‌گیری جهانی به عموم مردم فروخته نمی‌شود، بلکه توسط مقامات توزیع می‌شود.

پریدن در بالون

با توجه به عزم چین برای محافظت از همه موارد کووید، رسیدن به حباب در حال حاضر یک چالش است.

هر فردی که وارد بالون می شود باید به طور کامل واکسینه شود یا در بدو ورود به پکن با یک قرنطینه 21 روزه اضافی روبرو شود و قبل از ورود به بالون مواجه شود.

سفر 14 روز قبل از حرکت آغاز می شود. شرکت کنندگان موظفند برای جلوگیری از آلوده شدن به کووید، تعاملات خود را با دیگران محدود کنند. آنها همچنین باید از یک اپلیکیشن برای افزایش دمای بدن خود استفاده کنند و هر روز به سؤالات مربوط به سلامتی خود پاسخ دهند.

محققان امنیت سایبری هشدار داده‌اند که این اپلیکیشن دارای آسیب‌پذیری‌های امنیتی است که کاربران را در معرض نقض داده‌ها قرار می‌دهد. مقامات چینی نگرانی‌ها را رد کرده‌اند، اما ایالات متحده و سایر کشورها به ورزشکاران توصیه کرده‌اند در بازی‌ها از گوشی‌های یکبار مصرف استفاده کنند.

قبل از ترک، مسافران بازی ها باید دو تست کووید را انجام دهند. از آنجایی که تعداد کمی از پروازهای بین المللی مجاز به فرود در پکن هستند، اکثر شرکت کنندگان باید پروازهای چارتر ویژه ای داشته باشند. پس از ورود، کارگران با لباس های محافظ از آنها استقبال می کنند و قبل از اینکه با اتوبوس های خاص با همراهی پلیس به هتل خود منتقل شوند، آزمایش دیگری را پشت سر می گذارند.

داخلش چیه؟

پس از ورود به حباب، شرکت کنندگان تحت یک سری اقدامات پیشگیری و کنترل دقیق قرار خواهند گرفت. آنها هر روز برای کووید آزمایش خواهند شد و باید همیشه از ماسک صورت استفاده کنند.

خطر ابتلا به کووید بسیار زیاد است. شرکت کنندگان با نمونه مثبت بلافاصله از بازی ها حذف خواهند شد. کسانی که علائم داشته باشند برای درمان به بیمارستان خاصی اعزام می شوند و موارد بدون علامت به ایزوله منتقل می شوند. تا زمانی که همه علائم ناپدید نشوند و آزمایش دو بار متوالی منفی شود، اجازه بازگشت به بالون را نخواهند داشت – به این معنی که تقریباً به طور قطع رویداد خود را از دست خواهند داد.

آزمایش‌های PCR برای بازی‌های زمستانی پکن نیز سخت‌گیرانه‌تر از آزمایش‌هایی است که در سایر رویدادهای ورزشی مانند NBA و NHL استفاده می‌شود، به این معنی که می‌توانند نتایج مثبتی در بارهای ویروسی کمتر داشته باشند.

یک تست مثبت می تواند روی هم تیمی ها و همکاران فرد تاثیر بگذارد. هر فردی که بیش از 15 دقیقه در معرض تماس بدون ماسک قرار گرفته باشد به ازای هر فرد آلوده تماس نزدیک تلقی می شود و دو بار در روز مورد آزمایش قرار می گیرد.

مقامات چینی دقیقاً نشان نداده اند که چه تعداد کارگر در “سیستم حلقه بسته” خواهند بود. هزاران داوطلب و کارمند چینی از جمله سازمان دهندگان، کارکنان بهداشتی، رانندگان، نظافتچی ها و آشپزها در حال حاضر در حباب هستند. اولین گروه از داوطلبان – 16 دانشجو از دانشگاه پکن – در 3 ژانویه وارد “چرخه بسته” شدند تا قبل از رسیدن اولین پرواز المپیک در فرودگاه بین المللی پایتخت پکن کار کنند.

کارکنان و داوطلبان چینی باید در طول رویداد بمانند – به این معنی که تعطیلات سال نو قمری را از دست خواهند داد. این بزرگترین جشنواره در چین و مهم ترین زمان برای گردهمایی های خانوادگی است که برخی آن را به کریسمس، شکرگزاری و سال نو تشبیه می کنند. برای خارج شدن از بالون، آنها همچنین باید 21 روز قرنطینه سخت را در یک مرکز خاص بگذرانند.

سازمان‌دهندگان چینی فناوری‌های نوآورانه‌ای را که در داخل بالون برای محافظت از کووید به کار گرفته شده است، برجسته کرده‌اند.

در استادیوم هاکی روی یخ، کارمندان از دماسنج های تمام روز زیر بغل خود استفاده می کنند که اگر دمای فردی از 37.3 درجه بیشتر شود، هشدار می دهد. در یک “اتاق ناهار خوری هوشمند” در مرکز رسانه اصلی، ربات ها ظروف و کوکتل های چینی و غربی را پشت پرده های شیشه ای آماده می کنند، در حالی که ظروف از سقف توسط روبات های خودکار تحویل داده می شوند.

آیا کار خواهد کرد؟

IOC پیشنهاد کرد که تشخیص زودهنگام موارد Covid-19 در میان ورودی‌ها نشانه‌ای از کارکرد «سیستم حلقه بسته» است.

در بیانیه آمده است: «همه داده‌های تا به امروز نشان می‌دهند که آزمایش روزانه PCR، همراه با سیاست‌های جداسازی فعلی و تماس نزدیک، به این معنی است که چرخه بسته بسیار ایمن و عاری از عوامل عفونی است».

یانگونگ هوانگ، دستیار ارشد بهداشت جهانی در شورای روابط خارجی، گفت که دیدن موارد در حباب المپیک تعجب آور و حتی اجتناب ناپذیر نیست.

هوانگ گفت: “با توجه به سرعت بالای انتقال نسخه جدید، مطمئن هستم که برخی از عفونت ها در بازی ها وجود خواهد داشت.” سوال این است که آیا این حملات به طغیان در بالون تبدیل می‌شوند یا بدتر از آن، از بالون بیرون می‌ریزند و باعث شیوع در داخل و خارج شهر می‌شوند.

هوانگ افزود که او “خوشبین محتاطانه” است که استراتژی چین برای صفر کردن کووید می تواند موفق شود و به “اقدامات سختگیرانه بی سابقه” اشاره کرد.

اوایل این ماه، نوع Omicron در جامعه پکن رونمایی شد که مقامات را بر آن داشت تا به سرعت یک ساختمان اداری و یک مجتمع مسکونی را مسدود کنند. از آن زمان تاکنون چندین مورد دلتا گزارش شده است.

مقامات نسبت به “فشار مضاعف از سوی پرونده های داخلی و وارداتی” هشدار دادند، اما ابراز اطمینان کردند.

هوانگ چون، یکی از مقامات کمیته سازماندهی پکن، هفته گذشته در یک کنفرانس خبری گفت: “وضعیت عمومی همچنان تحت کنترل است.” وی افزود: هیچ برنامه ای برای بستن شهر یا تغییر قوانین برای محدود کردن ویروس کرونا برای بازی های المپیک زمستانی وجود ندارد.

[ad_2]

https://20khababr.ir
https://afkharebartar.ir
https://akhabarebartar.ir
https://andnews.ir
https://avatefepak.ir
https://baranmajale.ir
https://behtaringam.ir
https://daltek.ir
https://elmitarin.ir
https://fardayeashena.ir
https://forbos.ir
https://foxirani.ir
https://gisoon.ir
https://hodhodirani.ir
https://iranisard.ir
https://kahkashani.ir
https://lasttimes.ir
https://lilaki.ir
https://livejame.ir
https://magirani.ir
https://majaleiranian.ir
https://mervina.ir
https://mineralnews.ir
https://modirezard.ir
https://momon.ir
https://moniseh.ir
https://nationaliran.ir
https://netcrafti.ir
https://news-single.ir
https://newsexpress.ir
https://newslife.ir
https://newsspot.ir
https://newsteen.ir
https://nikmag.ir
https://officemag.ir
https://okaziyon.ir
https://one-news.ir
https://pandamag.ir
https://parsroids.ir
https://patris-fun.ir
https://senatornews.ir
https://seratmag.ir
https://sibala.ir
https://sohanian.ir
https://sosokan.ir
https://tazekhabari.ir
https://technoirani.ir
https://timesirani.ir
https://yamorani.ir
https://yandexkhabari.ir
https://abdoosnews.ir
https://zehnenoandinsh.ir
https://abestanews.ir
https://abtinnews.ir
https://akhbarebartaaar.ir
https://akhbaremaaaa.ir
https://akhbareshomaaa.ir
https://akhshijnews.ir
https://atrinnews.ir
https://atroticnews.ir
https://atshnews.ir
https://bashariatemrooz.ir
https://dastesalamatt.ir
https://dostemansalam.ir
https://elementorsite.ir
https://emrooztafahom.ir
https://ensanedirooooooz.ir
https://etelaresankhabar.ir
https://examplenews.ir
https://fardaalefba.ir
https://gisooyekhabar.ir
https://halohekayatha.ir
https://hashtadonoh.ir
https://hekayatfardayeemaaa.ir
https://honarmandkhabar.ir
https://istgaheshomareyek.ir
https://ketabkhoooon.ir
https://kimyagaaaar.ir
https://markazeakhbar.ir
https://masternewss.ir
https://mohamadrezasite.ir
https://morvarideasia.ir
https://mramins.ir
https://naserinews.ir
https://nasermr.ir
https://newsamins.ir
https://newsatropat.ir
https://newscenterals.ir
https://newsmineral.ir
https://newsouls.ir
https://newspishgamannn.ir
https://newssalam.ir
https://newsshans.ir
https://newsworlds.ir
https://parinews.ir
https://patris-music.ir
https://poshtibannews.ir
https://powernewss.ir
https://recordejadid.ir
https://salamnewws.ir
https://23ncfst.ir/
https://amiran-carpet.ir/
https://armanenergytec.ir/
https://blogenews.ir/
https://blogkhoon.ir/
https://bvfars.ir/
https://charsounews.ir/
https://chsnews.ir/
https://dezfil.ir/
https://dmwebmaster.ir/
https://dota2news.ir/
https://erfanhd.ir/
https://etminan110.ir/
https://faratarazkhabar.ir/
https://farsgardi20.ir/
https://footynews.ir/
https://goto98.ir/
https://ilyarkhabar.ir/
https://ir2khabar.ir/
https://iranalmanac.ir/
https://irandaryafest.ir/
https://khabarehaft.ir/
https://khabarontime.ir/
https://lolsms.ir/
https://maadgig.ir/
https://masoudtb.ir/
https://mp3news.ir/
https://music-ha.ir/
https://nakhlestankhabar.ir/
https://newcharge.ir/
https://news-links.ir/
https://news180.ir/
https://pimn.ir/
https://prmf.ir/
https://pvnews.ir/
https://rejawnews.ir/
https://sahab-co.ir/
https://samanbarg.ir/
https://semanews.ir/
https://shirinonews.ir/
https://soheilesonghor.ir/
https://tacity.ir/
https://taktanews.ir/
https://tarabaranmag.ir/
https://telegram-persian.ir/
https://tfcenter.ir/
https://trika.ir/
https://velninews.ir/
https://vidnaz.ir/
https://wajnews.ir/
https://your-news.ir/
https://zangannews.ir/
https://2016downloadnew.ir/
https://paxsolomusic.ir/
https://daryamedia.ir/
https://andikakhabar.ir/
https://seo-pbn.ir/
https://ghezelwich.ir
https://panaztebtabriz.ir
https://shayna-net.ir
https://kanooneslamshahr.ir
https://raynuts.ir
https://honare2.ir
https://itsama.ir
https://flingpet.ir
https://foreverpro.ir
https://fraeesi.ir
https://gkhabar.ir
https://18amlak.ir
https://pooyesh-khabar.ir
https://matsef.ir
https://photo-land.ir
https://tabarestan118.ir
https://disachain.ir
https://chikaapp.ir
https://mahestan18.ir
https://radyaabkala.ir
https://c-civil.ir
https://saeeed.ir
https://copytops.ir
https://modirsearch.ir
https://shz1music.ir
https://m-khosravi.ir
https://iranhayashi.ir
https://iranian-dress.ir
https://gigblog.ir
https://basitcg.ir
https://mashhadhekmat.ir
https://rahetamin.ir
https://radolyamani.ir
https://bnemati.ir
https://face-wood.ir
https://tourvare.ir
https://centertasisat.ir
https://bidarirafsanjan.ir
https://namahaa.ir
https://30pp.ir
https://script-tabadol-link.ir
https://simayesarbedar.ir
https://pakdashtiha.ir
https://rentacars.ir
https://2019movies.ir
https://ekar24.ir
https://saber-ramezani.ir
https://teb-saharsina.ir

دانلود رایگان مقالات

hacklink al hd film izle php shell indir siber güvenlik türkçe anime izle Fethiye Escort Fethiye Escort Marmaris Escort android rat istanbul duşakabin fud crypter hack forum buy instagram followerstürktelekom mobil ödeme bozdurmaMobil Ödeme BozdurmaMobil Ödeme Bozdurmaekonomikripto paraarkadaşlık sitesiMobil Ödeme Bozdurma