ایمنی فوق العاده COVID-19: چیست و چگونه کار می کند؟

[ad_1]

با گسترش همه‌گیری COVID-19، درک جهان از نحوه رفتار ویروس نیز افزایش می‌یابد. مطالعه‌ای که اخیراً در مجله انجمن پزشکی آمریکا منتشر شده است نشان می‌دهد که فردی که از یک عفونت جدید جان سالم به در برده است – به این معنی که پس از دریافت دو دوز واکسن به کووید-19 مبتلا شده است – ممکن است “ایمنی فوق العاده” در برابر ویروس دریافت کرده باشد.

به گفته محققان، آنتی بادی های تولید شده در افراد آلوده به کووید-19 پس از واکسیناسیون تا 1000 درصد بیشتر از افراد واکسینه شده که به این ویروس آلوده نشده بودند، در محافظت در برابر بیماری های شدید موثر بودند.

دکتر لیزا بارت متخصص بیماری های عفونی و استاد دانشگاه دالهوسی در هالیفاکس است. او گفت که در این شرایط، افزایش پاسخ آنتی بادی انتظار می رود.

او روز پنجشنبه در یک مصاحبه تلفنی به CTVNews.ca گفت: “سیستم ایمنی شما اینگونه کار می کند.” در افرادی که پاسخ ایمنی طبیعی دارند، باید انتظار داشت که پس از واکسن، اگر در معرض [COVID-19] و با دریافت چیزی که “عفونت پیشرفت” نامیده می شود، شاهد افزایش سطح آنتی بادی ها خواهید بود.”

او گفت که این بخشی از واکنش بدن به تماس با ویروس است. اما مفهوم «ابر ایمنی» مفهومی است که او هنوز در تلاش برای درک آن است.

او گفت: “این یک شعار عالی است، اما به عنوان یک ایمونولوژیست، هرگز مطمئن نیستم که مردم در مورد چه چیزی صحبت می کنند.”

دکتر دیل کالینا، پزشک بیماری های عفونی در بیمارستان جوزف برانت در برلینگتون، می گوید: «سوپرایمنیت» نه تنها یک اصطلاح پزشکی یا علمی معتبر نیست، بلکه واقعاً معنایی ندارد.

کالینا در مصاحبه ای تلفنی با CTVNews.ca در روز پنجشنبه گفت: “یا شما از چیزی مصون هستید یا نیستید.” برای برخی عفونت‌ها، می‌توانید سطح ایمنی را که می‌گیرید اندازه‌گیری یا کمی کنید… اما این کاری نیست که ما در حال حاضر با COVID-19 انجام دهیم.»

بارت گفت، در شرایطی که مطالعات اصطلاح «ابر ایمنی» را ذکر می‌کنند، آنها تمایل دارند به ایجاد سطوح بالایی از آنتی‌بادی‌ها اشاره کنند که او آن‌ها را «ابر باندر» توصیف می‌کند، به این معنی که آنها در خنثی کردن ویروس COVID-19 و پیشگیری از عفونت مؤثر هستند. . مطالعه مورد بحث به “فوق ایمنی” اشاره می کند که پس از یک عفونت پیشرونده ایجاد می شود.

اما به گفته بارت، بسیاری از مطالعاتی که از این اصطلاح استفاده می‌کنند، هنوز به آزمایش‌های بالینی مربوط به بیماران واقعی مرتبط نشده‌اند.

او گفت: “به نظر می رسد در یک لوله آزمایش، وجود سطوح بالای آنتی بادی ها باید از نظر بالینی برای شما خوب باشد.” “اما این داده ها هنوز در حال تکامل هستند.”

بارت گفت، اگرچه افرادی که به طور کامل در برابر کووید-19 واکسینه شده اند، احتمال ابتلا به بیماری کمتر جدی و کاهش احتمال مرگ را دارند، او نسبت به استفاده از اصطلاح “سوپر ایمنی” هشدار داد. او گفت که سطوح بالاتر آنتی بادی ها از انتقال ویروس به دیگران جلوگیری نمی کند و همچنین محافظت کاملی در برابر عفونت ارائه نمی دهد.

او گفت: “ایمنی فوق العاده به این معنی است که مردم زره می پوشند – شما در مقابل هیچ عفونتی زره ​​نمی پوشید.” من نگران این هستم که کلمات “فوق ایمنی” به مردم جلوه یک ابرقهرمان را بدهد و من نسبت به آن هشدار می دهم زیرا این درست نیست.”

نحوه واکنش بدن به واکسن های ضد کووید-19 در مقابل. عفونت

دکتر ایزاک بوگوچ، متخصص بیماری های عفونی و استاد دانشگاه تورنتو، گفت: واکنش بدن به واکسیناسیون از جهاتی شبیه واکنش بدن در مواجهه طبیعی با عفونت است.

او روز پنجشنبه در یک مصاحبه تلفنی به CTVNews.ca گفت: “واکسیناسیون و عفونت یک کار را انجام می دهند، به این معنا که بدن شما یک ویروس یا حداقل یکی از اجزای ویروس را هنگام واکسینه شدن افراد می بیند و باعث واکنش ایمنی می شود.” .

بوگوچ گفت، با این حال، این بدان معنا نیست که هر دو نتیجه نهایی یکسانی دارند. مطالعه‌ای که اخیراً در مجله پزشکی معتبر Clinical Infectious Diseases منتشر شده است، نیاز به واکسیناسیون علیه COVID-19 را در افرادی که قبلاً به این ویروس آلوده شده بودند بررسی کرد. در ایالات متحده، این مطالعه به این نتیجه رسید که در حالی که هم واکسیناسیون و هم عفونت قبلی “محافظت قابل توجهی” را در برابر COVID-19 ارائه می دهند، واکسیناسیون بیمارانی که قبلاً آلوده شده اند محافظت طولانی مدت قابل توجهی را به خصوص در برابر COVID-19 علامت دار ارائه می دهد.

بوگوچ گفت: «منصفانه است که بگوییم بله، نمی‌توان مزایای محافظتی واکسیناسیون و البته بهبودی از عفونت را نادیده گرفت. به نظر می رسد که واکسن ها پاسخ ایمنی قوی تری را ارائه می دهند.

یک مطالعه اضافی در مورد محافظت ارائه شده توسط واکسن ها در برابر COVID-19 نیز اخیرا توسط مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری های ایالات متحده منتشر شده است. محققان تابستان و پاییز گذشته عفونت های نیویورک و کالیفرنیا را مورد مطالعه قرار دادند. در حالی که محافظت در افراد بدون واکسن و عفونت بالا است، آنها دریافتند افرادی که قبل از عفونت COVID-19 واکسینه شده و زنده مانده اند، بالاترین سطح محافظت در برابر ویروس را داشتند.

در این مطالعه آمده است: «واکسیناسیون مطمئن‌ترین راهبرد برای پیشگیری از عفونت‌های SARS-CoV-2، بستری شدن در بیمارستان، عواقب طولانی‌مدت و مرگ است.»

با این حال، CDC هشدارهای متعددی را در مورد این مطالعه متذکر شد و داده ها قبل از توزیع Omicron در ایالات متحده جمع آوری شد.

آیا این تأثیر با OMICRON بر روی ایمنی تغییر می کند؟

بارت گفت: با توانایی ظاهراً بهبود یافته نوع جدید برای فرار از مصونیت از عفونت ها و واکسن های قبلی، به حداکثر رساندن تعداد آنتی بادی های تولید شده توسط بدن برای غلبه بر این امر نیاز است. او گفت که بهترین راه برای دستیابی به این امر ادامه واکسن زدن است. بارت گفت، اگرچه واکسن های فعلی بهتر از واکسن های قبلی برای محافظت در برابر پروتئین خار طراحی شده اند، اما همچنان محافظت قابل توجهی در برابر بیماری شدید و مرگ ناشی از Omicron دارند.

«همپوشانی کافی وجود دارد [with current vaccines] بارت گفت که هنوز تلاش‌های خوبی توسط این آنتی‌بادی‌ها برای کاهش ویروس و چگونگی تجزیه و تکثیر آن در انسان وجود دارد. اما اگر سطوح بالاتری از این آنتی‌بادی‌های واقعاً خوب دارید، همانطور که بعد از یک تقویت‌کننده انجام می‌دهید [shot]پس از آن برای محافظت در برابر امیکرون از نظر بیماری ها و نتایج بد مفید است.

برای هر کسی که وسوسه می شود اجازه دهد طبیعت وحشی شود و عفونت طبیعی را به عنوان وسیله ای برای تقویت ایمنی انتخاب کند، کالینا به این واقعیت اشاره کرد که هنوز چیزهای زیادی در مورد اثرات طولانی مدت COVID-19 ناشناخته باقی مانده است. او گفت که بدون ذکر احتمال منجر به مرگ این ویروس.

او گفت: “عواقب منفی ناخواسته ای وجود دارد که می تواند برای شما اتفاق بیفتد، که بسیار وحشتناک خواهد بود، و آن این است که آیا دوز صفر واکسن مصرف کرده اید یا دو یا سه”. همیشه بهتر است از یک بیماری قابل پیشگیری اجتناب کنید.

چه کسی قبلاً به کووید-19 مبتلا شده باشد یا نه، هر سه متخصص توصیه می کنند که برای بهترین سطح محافظت در برابر ویروس، با سه دوز واکسن کووید-19 واکسینه شوند.

او به افرادی که دو دوز از واکسن را دریافت کرده بودند، گفت: «شما آنتی‌بادی‌های 3.5 ستاره‌ای علیه Omicron دارید که ممکن است از مرگ یا رفتن شما به بیمارستان جلوگیری کند، اما در واقع از شما در برابر عفونت و احساس وحشتناک محافظت نمی‌کنند». اساساً، اگر محافظت پنج ستاره می خواهید … باید تقویت کننده را تهیه کنید.[ad_2]

https://20khababr.ir
https://afkharebartar.ir
https://akhabarebartar.ir
https://andnews.ir
https://avatefepak.ir
https://baranmajale.ir
https://behtaringam.ir
https://daltek.ir
https://elmitarin.ir
https://fardayeashena.ir
https://forbos.ir
https://foxirani.ir
https://gisoon.ir
https://hodhodirani.ir
https://iranisard.ir
https://kahkashani.ir
https://lasttimes.ir
https://lilaki.ir
https://livejame.ir
https://magirani.ir
https://majaleiranian.ir
https://mervina.ir
https://mineralnews.ir
https://modirezard.ir
https://momon.ir
https://moniseh.ir
https://nationaliran.ir
https://netcrafti.ir
https://news-single.ir
https://newsexpress.ir
https://newslife.ir
https://newsspot.ir
https://newsteen.ir
https://nikmag.ir
https://officemag.ir
https://okaziyon.ir
https://one-news.ir
https://pandamag.ir
https://parsroids.ir
https://patris-fun.ir
https://senatornews.ir
https://seratmag.ir
https://sibala.ir
https://sohanian.ir
https://sosokan.ir
https://tazekhabari.ir
https://technoirani.ir
https://timesirani.ir
https://yamorani.ir
https://yandexkhabari.ir
https://abdoosnews.ir
https://zehnenoandinsh.ir
https://abestanews.ir
https://abtinnews.ir
https://akhbarebartaaar.ir
https://akhbaremaaaa.ir
https://akhbareshomaaa.ir
https://akhshijnews.ir
https://atrinnews.ir
https://atroticnews.ir
https://atshnews.ir
https://bashariatemrooz.ir
https://dastesalamatt.ir
https://dostemansalam.ir
https://elementorsite.ir
https://emrooztafahom.ir
https://ensanedirooooooz.ir
https://etelaresankhabar.ir
https://examplenews.ir
https://fardaalefba.ir
https://gisooyekhabar.ir
https://halohekayatha.ir
https://hashtadonoh.ir
https://hekayatfardayeemaaa.ir
https://honarmandkhabar.ir
https://istgaheshomareyek.ir
https://ketabkhoooon.ir
https://kimyagaaaar.ir
https://markazeakhbar.ir
https://masternewss.ir
https://mohamadrezasite.ir
https://morvarideasia.ir
https://mramins.ir
https://naserinews.ir
https://nasermr.ir
https://newsamins.ir
https://newsatropat.ir
https://newscenterals.ir
https://newsmineral.ir
https://newsouls.ir
https://newspishgamannn.ir
https://newssalam.ir
https://newsshans.ir
https://newsworlds.ir
https://parinews.ir
https://patris-music.ir
https://poshtibannews.ir
https://powernewss.ir
https://recordejadid.ir
https://salamnewws.ir
https://23ncfst.ir/
https://amiran-carpet.ir/
https://armanenergytec.ir/
https://blogenews.ir/
https://blogkhoon.ir/
https://bvfars.ir/
https://charsounews.ir/
https://chsnews.ir/
https://dezfil.ir/
https://dmwebmaster.ir/
https://dota2news.ir/
https://erfanhd.ir/
https://etminan110.ir/
https://faratarazkhabar.ir/
https://farsgardi20.ir/
https://footynews.ir/
https://goto98.ir/
https://ilyarkhabar.ir/
https://ir2khabar.ir/
https://iranalmanac.ir/
https://irandaryafest.ir/
https://khabarehaft.ir/
https://khabarontime.ir/
https://lolsms.ir/
https://maadgig.ir/
https://masoudtb.ir/
https://mp3news.ir/
https://music-ha.ir/
https://nakhlestankhabar.ir/
https://newcharge.ir/
https://news-links.ir/
https://news180.ir/
https://pimn.ir/
https://prmf.ir/
https://pvnews.ir/
https://rejawnews.ir/
https://sahab-co.ir/
https://samanbarg.ir/
https://semanews.ir/
https://shirinonews.ir/
https://soheilesonghor.ir/
https://tacity.ir/
https://taktanews.ir/
https://tarabaranmag.ir/
https://telegram-persian.ir/
https://tfcenter.ir/
https://trika.ir/
https://velninews.ir/
https://vidnaz.ir/
https://wajnews.ir/
https://your-news.ir/
https://zangannews.ir/
https://2016downloadnew.ir/
https://paxsolomusic.ir/
https://daryamedia.ir/
https://andikakhabar.ir/
https://seo-pbn.ir/
https://ghezelwich.ir
https://panaztebtabriz.ir
https://shayna-net.ir
https://kanooneslamshahr.ir
https://raynuts.ir
https://honare2.ir
https://itsama.ir
https://flingpet.ir
https://foreverpro.ir
https://fraeesi.ir
https://gkhabar.ir
https://18amlak.ir
https://pooyesh-khabar.ir
https://matsef.ir
https://photo-land.ir
https://tabarestan118.ir
https://disachain.ir
https://chikaapp.ir
https://mahestan18.ir
https://radyaabkala.ir
https://c-civil.ir
https://saeeed.ir
https://copytops.ir
https://modirsearch.ir
https://shz1music.ir
https://m-khosravi.ir
https://iranhayashi.ir
https://iranian-dress.ir
https://gigblog.ir
https://basitcg.ir
https://mashhadhekmat.ir
https://rahetamin.ir
https://radolyamani.ir
https://bnemati.ir
https://face-wood.ir
https://tourvare.ir
https://centertasisat.ir
https://bidarirafsanjan.ir
https://namahaa.ir
https://30pp.ir
https://script-tabadol-link.ir
https://simayesarbedar.ir
https://pakdashtiha.ir
https://rentacars.ir
https://2019movies.ir
https://ekar24.ir
https://saber-ramezani.ir
https://teb-saharsina.ir

دانلود رایگان مقالات

hacklink al hd film izle php shell indir siber güvenlik türkçe anime izle Fethiye Escort android rat duşakabin fiyatları fud crypter hack forum instagram beğeni bayan escort - vip elit escort türktelekom mobil ödeme bozdurmaGorabetRestbetVdcasinoKlasbahishtml nullednulled themesMariobetNakitbahisBetebetElexbetBetpasTrbetHovardahttps://gelsincicek.com/Betvolebuy stripe accountMobil Ödeme BozdurmaMobil Ödeme BozdurmaNovagraMobil Ödeme BozdurmaMobil Ödeme BozdurmaVodafone Mobil Ödeme Bozdurma