امام خمینی(ره) راحل به خدمتگزاری به مردم محروم افتخار می‌کردند

امام خمینی(ره) راحل به خدمتگزاری به مردم محروم افتخار می‌کردند

[ad_1]

رحمدل بامری روز چهارشنبه در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا اظهارداشت: ۱۴ خرداد یادآور مصیبت عظیم و جانکاه ارتحال معمارکبیر انقلاب اسلامی حضرت امام خمینی (رضوان الله تعالی علیه) است، شخصیتی که در پرتو ایمان به خدا و با الهام از نهضت پربار حسینی و اتحاد مردم و با مجاهدت‌ها و مبارزات خستگی‌ناپذیر توانست کاخ ظلم و ستم را فروریزد و پرچم باشکوه حق و حقیقت را برافراشته کند.

وی بیان کرد: امروز و در شرایطی که دشمنان قسم خورده این نظام الهی با تمام توان و با بکارگیری تمام ابزارها و استفاده از تمامی روش ها سعی به چالش کشیدن راه نورانی امام راحل را دارند، باید بیش از گذشته در مسیر دفاع از ارزش‌های والای امام خمینی(ره) و نظام مقدس جمهوری اسلامی، جانانه گام برداشت.

فرماندار چابهار ادامه داد: یوم الله ۱۵ خرداد، روز ماندگار و تأثیرگذار در حرکت انقلابی مردم ایران در دفاع از اسلام، ‌انقلاب اسلامی و استقلال کشور بود روزی که مبدا جوشش نهضت عظیم الهی به رهبری آن یار سفر کرده است.

نماینده مردم شهرستان‌های چابهار،نیکشهر،کنارک،قصرقند و دشتیاری در مجلس شورای اسلامی بیان کرد: ۳۱ سال از ارتحال پیر جماران و معمار کبیر انقلاب اسلامی می‌گذرد و در داغ فراق،تنها اندیشه حفظ میراث بزرگ اوست که رهروان و شیفتگان را به بودن و ادامه دادن راهش بر می‌انگیزد.

معین الدین سعیدی ادامه داد: به روح مطهر امام راحل درود می فرستیم که راه پیش روی را برایمان چه زیبا گستراند و بر شجاعت مان در پاسداشت عزت،آزادی وعدل چه حکیمانه فزونی بخشید.

بخشدار مرکزی چابهار ادامه داد: نام انقلاب شکوهمند اسلامی ایران همواره با نام رهبر حکیم و قاطع، حضرت امام خمینی(ره) عجین شده است بزرگ مردی که تنها به پشتوانه ایمان و اعتقاد و آزادگی و به مدد محبت همیشه ماندگارش در دل‌های ایرانیان، کاخ حکومت ستم شاهی را ویران کرد و فصل نوینی فراروی تاریخ کشور گشود.

شمسیه شیرخانزهی با اشاره به اینکه بی­ تردید فقدان آن عبد صالح خدا برای ملت قدرشناس ایران همواره ضایعه­ ای جبران ناپذیر خواهد بود، خاطرنشان کرد: امید است با پاسداری از آرمان‌های والای بنیان گذار جمهوری اسلامی و خون پاک شهدا و تحت لوای فرامین مقام معظم رهبری، برای اعتلای این نظام مقدس و سرافرازی ایران اسلامی بیش از پیش تلاش کنیم.

رییس اداره حفاظت محیط زیست چابهار گفت: چهاردهم خرداد، سالروز عروج ملکوتی بزرگ مردی از تبار نور است که نور امید را در دل ستم دیدگان خسته روشن کرد و آزادی و آزادگی را معنایی تازه بخشید.

اشرفعلی حسینی افزود: این روز، روزی است که ملت بزرگ ایران و مستضعفان و آزادگان دنیا در فراق پیرفرزانه، صاحب عزا شدند.

مدیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان چابهار تصریح کرد: چهاردهم خرداد سالروز عروج ملکوتی بزرگ مردی از تبار نور است که نور امید را در دل ستم دیدگان خسته روشن کرد و آزادی و آزادگی را معنایی تازه بخشید؛ روزی که ملت بزرگ ایران و مستضعفان و آزادگان دنیا در فراق پیرفرزانه، صاحب عزا شدند.

دکتر مهدی میرادی گفت: وداع رهبر و امامی دلسوز برای امت مسلمان ایران، صحنه هایی از عشق و ارادت این مردم به مجاهدت و اخلاق و سیادت را به یادگار نهاد. 

شهردار چابهار نیز افزود: چهاردهم خرداد روز وداع عاشقی بی‌قرار با معبودش و وداع ملتی با مقتدایش و یادآوری فراق امام(ره)، اگرچه دشوار و جانکاه است.

محمدیونس حقانی تصریح کرد: یوم‌الله ۱۵ خرداد ۴۲ نقطه عطفی در تاریخ مبارزات ملت ایران علیه استبداد و استعمار و یادآور روزی است که یکی از حرکت‌های ماندگار مردمی در دفاع از اسلام و ایران شکل گرفت.

[ad_2]

Source link

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>