از پیستون موتور خودرو خود چه می دانید؟

یک رینگ تراکم پیستون به تنهایی نمی تواند تمام این فشار را تحمل کند. وقتی راجع به خودروهای دیزلی صحبت میکنیم، بسیاری از کشندههایی که در کشور دارند تردد میکنند و کار حمل و نقل را برعهده دارند، در ایران تولید نشدهاند، ولی پیستونش امروز وقتی رسیده به تعمیر و مکانیک باز میکند، قبلا این پیستون باید از خارج باز میشد و روی این موتور تعمیری نصب میشد، ولی امروز خوشبختانه ما انواع کامیونها، انواع بنز؛ بنز 10 تن، ولو، FH12، FH13، انواع پیستونهای اینها را ما به تنوع بسیار بالا؛ حداقل از این 74 نوع پیستونی که ما تولید میکنیم، دستکم 50 درصدش انواع پیستون کامیونها و کشندهها هستند. ما طیف وسیعی از پیستونها را از پیستون موتورسیکلت تا پیستون سنگینترین کامیونهایی که در کشور دارند حرکت میکنند را می توانیم تولید کنیم. با توجه به وضعیتی که امروز در بحث واردات و نرخ ارز و تحریم داریم، واقعا اگر این توانمندی در شرکت پیستون ایران نبود، حتما امروز با یک بحران جدی در زمینه تامین پیستون خودروهایی که دارند در کشور تردد میکنند، روبرو بودیم. و یکی از نشانه های بروز این مشکل آن است که آب رادیاتور تحت فشار قرار می گیرد و با فشار از لوله سرریز رادیاتور به بیرون می ریزد که علامت قطعی وجود نشتی در واشر سر سیلندر می باشد .

شما اگر این سه را نداشته باشید، داشتن یک چنین ماشینی هیچ خاصیتی برای شما نخواهد داشت، لذا پیستون ایران همه این مطالبی را که عرض کردم، جمیعا دارد. با این وجود امروز ما جای بخش اعظمی از وارداتی که از ترکیه در زمینه پیستون صورت میگرفت، بهخصوص در پیستون سنگین و دیزل گرفتیم و به تامین کننده مطمئن و با کیفیت برای مصرف کننده تبدیل شده ایم. همچنین نفوذ مخلوط سوخت و گاز به بیرون از فضای محفظه احتراق، در زمان اوج فشار، از تراکم این مخلوط کاسته که بر کیفیت احتراق تاثیر منفی خواهد داشت. اگر بخواهیم این قطعه را به صورت مختصر توصیف کنیم، یک قطعه استوانه ای شکل است که با متصل شدن به شاتون در داخل سیلندر، دارای حرکت رفت و برگشتی است. ۲۰ متر در ثانیه چند کیلومتر در ساعت است؟ این فاصله معمولا بین 0.025 تا 0.10 میلی متر ( 0.001 تا 0.004 اینچ ) است . مقداری از گازهای پرفشار حاصل از احتراق از رینگ تراکم بالایی گذشته و بین فاصله دو رینگ حبس می شوند. سطح بالایی بعضی از آن ها به صورت صاف و مسطح، بعضی به صورت گنبدی و بعضی هم به صورت مقعر است. پیستون های آلومینیومی در نتیجه افزایش دما بیشتر از سیلندر های چدنی منبسط می شوند و همین امر ممکن است سبب از بین رفتن خلاصی پیستون شود.پیستون از جدار سیلندر بیشتر گرم می شود و همین امر سبب می شود که باز هم بیشتر انبساط یابد.اما اگر کف پیستون خیلی داغ شود ممکن است سبب خود سوزی شود در نتیجه ترتیب احتراق به هم می خورد و ممکن است موتور آسیب ببیند.

این انبساط سبب میشود تا به دیواره سیلندر بچسبند. با توجه به این که 4 شیار در پیستون ایجاد شده ، این پیستون متعلق به یک سیلندر 4 سوپاپ می باشد. امروز که رکورد 5 میلیون عدد پیستون را رد میکنیم، بخشی از آن برعهده این 3 خطی بوده که خودمان احداث کردیم و با افتخار اعلام میکنیم که این 3 تا خط کاملا عملیاتی و تولیدی الان زیر بار هستند و انشاءالله در سال 99 هم بودجه شرکت بر مبنای ظرفیت این خطوط دیده شده است. پس تا آخر این مقاله با ما همراه باشید. این ایرادات سبب میشوند تا اطلاعات افراد نسبت به قطعات به کار رفته در خودرو افزایش یابد. تعداد رینگ موتور زیاد (بین 5 تا 7) رینگ اغلب در موتورهای دیزلی کاربرد دارد. تعدا رینگها در هر پیستون بسته به نوع موتور و تراکم مورد نظر از سه تا پنج و گاهی تا هفت رینگ متغیر piston 1more میباشد. علاوه بر نیاز خود محصولاتی که ما مجموعه میکنیم و به دست مشتریهایمان میرسانیم، بسیاری از شرکتهای دیگری که در زمینه تولید پیستون فعالیت دارند، تامین گژنپینشان بهعهده شرکت پیستون ایران است. دومین ویژگی، توان بهرهبرداری و استفاده و به تولید رساندن این ماشین است که باید در این مجموعه ضایعات پیستون باشد.

از گذشته به صورت سنتی به بازارهای عراق، سوریه و افغانستان و اخیرا در کشور روسیه صادرات پیستون داشتیم. پیستون ایران امروز 74 نوع محصول تولید میکند که از این 74 نوع محصول اگر بخواهم اسم ببرم، هیچ خودروی سواری در کشور ما نیست که ما پیستونش را تولید نکنیم، یعنی از پراید، تیبا، انواع پیستون خودروهای 206 که میدانید دو تیپ است؛ 206 تیپ 2 و 206 تیپ 5 تولید میشود، پیستون موتور EF7 اولین بار در کشور توسط شرکت پیستون ایران توسعه شده که بسیار پیستون پیچیدهای است و روی آن کتینگهای خاصی صورت میگیرد که برای اولین بار توانمندیاش در شرکت پیستون ایران انجام شده، پیستون خودروی پژو 405 و پیستون پیکان و پیستون مزدا؛ مزدای سواری، مزدای نیسان، مزدای باری، پیستون خود خودروی نیسان و خود پیستون نیسان هم بنزینی است و هم دیزلی که پیستون دیزل خودش یک تکنولوژی بسیار بالایی دارد و به نوعی در دستهبندیها جزو پیستونهای دیزلی پیستون تقویتی است. یک اتفاق مهمی که بعد از این سالهای دانش و تجربه و شاید هم سعی و خطا در این صنعت اتفاق افتاده، این است که زمانی که کسی مثلا میخواهد یک قطعه را تولید کند، مثلا پیستون TU5 که روی خودروی 206 بسته میشود، میآیند نقشه و نمونه این پیستون را برمیدارند و میفرستند به یک شرکت خارجی که خط تولید این محصول را دارد تولید میکند و میگوید ما خط تولید این قطعه را میخواهیم و آن شرکت خارجی میآید یک خط طراحی میکند، فیکچرهایش را طراحی میکند، فرایند را طراحی میکند، برنامه PLC یا برنامه ماشینآلاتی که به صورت CNC هستند را مینویسد و پول اینها را میگیرد و همه اینها را هماهنگ میکند و تیم ما میروند مثلا یک ماه در کره، چین یا آلمان مستقر میشوند، آموزش میبینند در آنجا، بعد برمیگردند و میآیند داخل کشور و بعد مستشاران خارجی بلند میشوند و میآیند تا چند ماه با هزینههای بسیار بالا و اینجا مستقر میشوند تا این تولید را در اینجا برای ما به ثمر برسانند.

دانلود رایگان مقالات