اختلاف 5G: خطوط هوایی لغو، پروازهای خود را به ایالات متحده تغییر می دهند

[ad_1]

دبی، امارات متحده عربی –

خطوط هوایی بزرگ بین‌المللی پروازهای خود به ایالات متحده را لغو کرده یا هواپیماهای مورد استفاده خود را در روز چهارشنبه تغییر داده‌اند، که جدیدترین عارضه در مناقشه بر سر ترس از اینکه سرویس تلفن همراه جدید 5G می‌تواند فناوری هواپیما را مختل کند.

شرکت‌های هواپیمایی رویکردهای مختلفی را در قبال بحران در پیش رو که بر سفرهای بین‌المللی تأثیر می‌گذارد، اتخاذ کرده‌اند، از خطوط هوایی خاورمیانه امارات که پروازهای خود به ایالات متحده را به‌شدت کاهش داده و پروازهای خود را به ایرفرانس کاهش داده و گفته است که پروازهای عادی خود را انجام خواهد داد.

هنوز مشخص نیست که چرا خطوط هوایی این تصمیم‌ها را گرفته‌اند – یا اینکه شرکت‌های مخابراتی AT&T و Verizon در این هفته توافق کردند که ارائه خدمات بی‌سیم جدید پرسرعت را در نزدیکی فرودگاه‌های کلیدی به حالت تعلیق درآورند. با این حال، برخی گفتند که هشدارهایی را از اداره هوانوردی فدرال ایالات متحده یا بوئینگ دریافت کرده‌اند مبنی بر اینکه هواپیمای 777 این هواپیما – که توسط شرکت‌های حامل در سراسر جهان استفاده می‌شود – به‌ویژه تحت تأثیر این سرویس جدید قرار گرفته است.

همچنین مشخص نبود که لغو چقدر ویرانگر خواهد بود. چندین شرکت هواپیمایی گفته اند که سعی خواهند کرد به سادگی از هواپیماهای مختلف برای حفظ برنامه های خود استفاده کنند.

شبکه‌های تلفن همراه مشابه در ده‌ها کشور دیگر مستقر شده‌اند – اما برخی تفاوت‌های کلیدی در نحوه عملکرد شبکه ایالات متحده وجود دارد که می‌تواند احتمال ایجاد مشکلات خطوط هوایی را افزایش دهد.

شبکه های جدید 5G از بخشی از طیف رادیویی استفاده می کنند که نزدیک به طیف استفاده شده توسط ارتفاع سنج های رادیویی است که ارتفاع هواپیما را از سطح زمین اندازه گیری می کند و به خلبانان کمک می کند در دید کم فرود بیایند. کمیسیون ارتباطات فدرال ایالات متحده که بین فرکانس استفاده شده توسط 5G و فرکانس استفاده شده توسط ارتفاع سنج ها یک بافر تعیین می کند، تشخیص داده است که می توان از آن در مجاورت ترافیک هوایی به طور ایمن استفاده کرد.

AT&T و Verizon گفته اند که تجهیزات آنها با تجهیزات الکترونیکی هواپیما تداخلی نخواهد داشت.

اما مقامات FAA یک مشکل بالقوه را دیدند و مخابرات موافقت کرد که روز سه‌شنبه تا زمانی که مشکل حل شود، متوقف شود.

روز چهارشنبه، امارات اعلام کرد که پروازهای خود به چندین شهر ایالات متحده را به دلیل “نگرانی های عملیاتی مربوط به استقرار برنامه ریزی شده خدمات شبکه تلفن همراه 5G در ایالات متحده در فرودگاه های خاص” متوقف می کند. او گفت که به پروازهای خود به لس آنجلس، نیویورک و واشنگتن ادامه خواهد داد.

این شرکت هواپیمایی دولتی گفت: «ما از نزدیک با سازندگان هواپیما و مقامات مربوطه برای کاهش نگرانی‌های عملیاتی کار می‌کنیم و امیدواریم بتوانیم خدمات خود را در ایالات متحده در اسرع وقت از سر بگیریم.»

تیم کلارک، رئیس جمهور امارات، هنگام بحث در مورد بحران هیچ ضربه ای وارد نکرد. او به سی‌ان‌ان گفت که این «یکی از جنایت‌آمیزترین، کاملاً غیرمسئولانه‌ترین» موقعیت‌هایی بود که تا به حال دیده بود، زیرا شامل شکست دولت، علم و صنعت بود.

بوئینگ 777 مورد نگرانی خاص است. امارات فقط با این مدل و ایرباس A380 پرواز می کند – و این یکی از خطوط هوایی است که بیشترین آسیب را دیده است.

آل نیپون ایرویز ژاپن گفت FAA “نشان داده است که امواج رادیویی از سرویس بی سیم 5G می تواند با ارتفاع سنج هواپیما تداخل داشته باشد.”

ANA گفت: “بوئینگ محدودیت های پروازی را برای تمام خطوط هوایی که هواپیماهای بوئینگ 777 را اداره می کنند، اعلام کرده است و ما بر اساس اعلامیه بوئینگ، هواپیماها را برای برخی از پروازها به / از ایالات متحده لغو یا تغییر داده ایم.” او 20 پرواز را به دلیل مشکل به شهرهایی مانند شیکاگو، لس آنجلس و نیویورک لغو کرد.

خطوط هوایی ژاپن همچنین گفت که به آنها اطلاع داده شده است که ممکن است در 777 اختلال ایجاد شود.

این شرکت می گوید فعلا استفاده از این مدل را در قاره آمریکا متوقف خواهد کرد. هشت پرواز او در روز چهارشنبه تحت تأثیر قرار گرفتند – سه سفر مسافری و پنج بار. EVA Air تایوان همچنین گفت FAA به صراحت گفته است که 777 ممکن است تحت تأثیر قرار گیرد، اما مشخص نکرد که چگونه برنامه خود را تنظیم می کند.

اما ایرفرانس گفته است که قصد دارد به پروازهای بوئینگ 777 خود به فرودگاه های ایالات متحده ادامه دهد. او توضیح نداد که چرا هواپیمای خود را مانند بسیاری از ناوهای دیگر تغییر نداده است.

در بیانیه ای، شرکت بوئینگ مستقر در شیکاگو. گفت که همچنان “متعهد به همکاری نزدیک با خطوط هوایی، ارائه دهندگان ارتفاع سنج و FAA بر روی یک راه حل بلندمدت مبتنی بر داده است که تضمین می کند همه مدل های هواپیماهای تجاری می توانند با استقرار 5G در ایالات متحده به طور ایمن کار کنند.” سوالات در مورد 777 شما.

ایر ایندیا همچنین در توییتر اعلام کرد که پروازهای خود به شیکاگو، نیوآرک، نیویورک و سانفرانسیسکو را به دلیل مشکل 5G لغو می کند.

اما او همچنین گفت که سعی خواهد کرد از هواپیماهای دیگر در مسیرهای آمریکا استفاده کند، مسیری که چندین شرکت هواپیمایی دیگر طی کردند.

کره‌ای ایر، کاتای پاسیفیک هنگ‌کنگ و اتریش ایرلاینز گفتند که هواپیماهای مختلفی را برای پروازهایی که قرار بود از 777 استفاده کنند، جایگزین کرده‌اند. جیل چانگ، سخنگوی کره‌ای ایر، گفت که این شرکت همچنین از اجرای برخی از هواپیماهای 747 در فرودگاه‌های آسیب‌دیده اجتناب کرده است. لوفت هانزا آلمان نیز در برخی از پروازهای ایالات متحده، یک 747 را با دیگری تعویض کرده است.

بریتیش ایرویز چندین پرواز برنامه ریزی شده بوئینگ 777 به ایالات متحده را لغو کرد و هواپیما را با هواپیماهای دیگر جایگزین کرد.

FAA گفته است که به هواپیماهایی با ارتفاع سنج دقیق و قابل اعتماد اجازه می دهد تا در حدود 5G با قدرت بالا کار کنند. با این حال، هواپیماهای دارای ارتفاع سنج قدیمی تر اجازه فرود در شرایط دید کم را ندارند.

به گفته FAA، یکی از مشکلاتی که ممکن است اجرای 5G را در ایالات متحده و نه در سایر کشورها به یک مشکل تبدیل کند، این است که برج های آمریکایی از قدرت سیگنال قوی تری نسبت به جاهای دیگر استفاده می کنند، شبکه در فرکانس نزدیک تر به فرکانس استفاده می کند. ارتفاع سنج ها و آنتن های برج با زاویه بالاتری به سمت بالا هستند.

FAA در دسامبر گفت: «ایستگاه‌های پایه در مناطق روستایی ایالات متحده مجاز به پخش در سطوح بالاتر نسبت به سایر کشورها هستند که می‌تواند بر دقت و قابلیت اطمینان تجهیزات ارتفاع‌سنج رادیویی تأثیر بگذارد.

به عنوان مثال، فرانسه در حال کاهش ظرفیت شبکه های نزدیک به فرودگاه ها است.

رئیس FCC در بیانیه ای گفت که استقرار 5G می تواند به طور ایمن با فناوری هوانوردی در ایالات متحده مانند سایر کشورهای جهان همزیستی داشته باشد. با این حال، جسیکا روزنورسل از FAA خواست تا بررسی های ایمنی خود را “با دقت و سرعت” انجام دهد.

AT&T و Verizon ده‌ها میلیارد دلار برای طیف 5G، معروف به C-Band، در یک حراج دولتی در سال گذشته هزینه کردند.

چوی جونگ یون، سخنگوی خطوط هوایی آسیانا، گفت که این شرکت تاکنون تحت تأثیر قرار نگرفته است زیرا از هواپیماهای ایرباس برای پروازهای مسافربری به ایالات متحده استفاده می کند.

با این حال، چوی چین و چروک جدیدی را مطرح کرد و گفت که FAA به خطوط هوایی نیز دستور داده است که بدون در نظر گرفتن نوع هواپیما از فرود خودکار در فرودگاه های آسیب دیده ایالات متحده در شرایط آب و هوایی بد خودداری کنند. او گفت که آسیا هواپیماهای خود را تحت این شرایط به فرودگاه های مجاور هدایت خواهد کرد.

——

کیم تانگ هیونگ نویسندگان آسوشیتدپرس در سئول، کره جنوبی، یوری کاگیاما در توکیو، کن موریتسوگو در پکن، دیوید مک هیو در فرانکفورت، آلمان، آنجلا چارلتون در پاریس، کلوین چان در لندن و ایزابل دپره در دبی.

[ad_2]

https://20khababr.ir
https://afkharebartar.ir
https://akhabarebartar.ir
https://andnews.ir
https://avatefepak.ir
https://baranmajale.ir
https://behtaringam.ir
https://daltek.ir
https://elmitarin.ir
https://fardayeashena.ir
https://forbos.ir
https://foxirani.ir
https://gisoon.ir
https://hodhodirani.ir
https://iranisard.ir
https://kahkashani.ir
https://lasttimes.ir
https://lilaki.ir
https://livejame.ir
https://magirani.ir
https://majaleiranian.ir
https://mervina.ir
https://mineralnews.ir
https://modirezard.ir
https://momon.ir
https://moniseh.ir
https://nationaliran.ir
https://netcrafti.ir
https://news-single.ir
https://newsexpress.ir
https://newslife.ir
https://newsspot.ir
https://newsteen.ir
https://nikmag.ir
https://officemag.ir
https://okaziyon.ir
https://one-news.ir
https://pandamag.ir
https://parsroids.ir
https://patris-fun.ir
https://senatornews.ir
https://seratmag.ir
https://sibala.ir
https://sohanian.ir
https://sosokan.ir
https://tazekhabari.ir
https://technoirani.ir
https://timesirani.ir
https://yamorani.ir
https://yandexkhabari.ir
https://abdoosnews.ir
https://zehnenoandinsh.ir
https://abestanews.ir
https://abtinnews.ir
https://akhbarebartaaar.ir
https://akhbaremaaaa.ir
https://akhbareshomaaa.ir
https://akhshijnews.ir
https://atrinnews.ir
https://atroticnews.ir
https://atshnews.ir
https://bashariatemrooz.ir
https://dastesalamatt.ir
https://dostemansalam.ir
https://elementorsite.ir
https://emrooztafahom.ir
https://ensanedirooooooz.ir
https://etelaresankhabar.ir
https://examplenews.ir
https://fardaalefba.ir
https://gisooyekhabar.ir
https://halohekayatha.ir
https://hashtadonoh.ir
https://hekayatfardayeemaaa.ir
https://honarmandkhabar.ir
https://istgaheshomareyek.ir
https://ketabkhoooon.ir
https://kimyagaaaar.ir
https://markazeakhbar.ir
https://masternewss.ir
https://mohamadrezasite.ir
https://morvarideasia.ir
https://mramins.ir
https://naserinews.ir
https://nasermr.ir
https://newsamins.ir
https://newsatropat.ir
https://newscenterals.ir
https://newsmineral.ir
https://newsouls.ir
https://newspishgamannn.ir
https://newssalam.ir
https://newsshans.ir
https://newsworlds.ir
https://parinews.ir
https://patris-music.ir
https://poshtibannews.ir
https://powernewss.ir
https://recordejadid.ir
https://salamnewws.ir
https://23ncfst.ir/
https://amiran-carpet.ir/
https://armanenergytec.ir/
https://blogenews.ir/
https://blogkhoon.ir/
https://bvfars.ir/
https://charsounews.ir/
https://chsnews.ir/
https://dezfil.ir/
https://dmwebmaster.ir/
https://dota2news.ir/
https://erfanhd.ir/
https://etminan110.ir/
https://faratarazkhabar.ir/
https://farsgardi20.ir/
https://footynews.ir/
https://goto98.ir/
https://ilyarkhabar.ir/
https://ir2khabar.ir/
https://iranalmanac.ir/
https://irandaryafest.ir/
https://khabarehaft.ir/
https://khabarontime.ir/
https://lolsms.ir/
https://maadgig.ir/
https://masoudtb.ir/
https://mp3news.ir/
https://music-ha.ir/
https://nakhlestankhabar.ir/
https://newcharge.ir/
https://news-links.ir/
https://news180.ir/
https://pimn.ir/
https://prmf.ir/
https://pvnews.ir/
https://rejawnews.ir/
https://sahab-co.ir/
https://samanbarg.ir/
https://semanews.ir/
https://shirinonews.ir/
https://soheilesonghor.ir/
https://tacity.ir/
https://taktanews.ir/
https://tarabaranmag.ir/
https://telegram-persian.ir/
https://tfcenter.ir/
https://trika.ir/
https://velninews.ir/
https://vidnaz.ir/
https://wajnews.ir/
https://your-news.ir/
https://zangannews.ir/
https://2016downloadnew.ir/
https://paxsolomusic.ir/
https://daryamedia.ir/
https://andikakhabar.ir/
https://seo-pbn.ir/
https://ghezelwich.ir
https://panaztebtabriz.ir
https://shayna-net.ir
https://kanooneslamshahr.ir
https://raynuts.ir
https://honare2.ir
https://itsama.ir
https://flingpet.ir
https://foreverpro.ir
https://fraeesi.ir
https://gkhabar.ir
https://18amlak.ir
https://pooyesh-khabar.ir
https://matsef.ir
https://photo-land.ir
https://tabarestan118.ir
https://disachain.ir
https://chikaapp.ir
https://mahestan18.ir
https://radyaabkala.ir
https://c-civil.ir
https://saeeed.ir
https://copytops.ir
https://modirsearch.ir
https://shz1music.ir
https://m-khosravi.ir
https://iranhayashi.ir
https://iranian-dress.ir
https://gigblog.ir
https://basitcg.ir
https://mashhadhekmat.ir
https://rahetamin.ir
https://radolyamani.ir
https://bnemati.ir
https://face-wood.ir
https://tourvare.ir
https://centertasisat.ir
https://bidarirafsanjan.ir
https://namahaa.ir
https://30pp.ir
https://script-tabadol-link.ir
https://simayesarbedar.ir
https://pakdashtiha.ir
https://rentacars.ir
https://2019movies.ir
https://ekar24.ir
https://saber-ramezani.ir
https://teb-saharsina.ir

دانلود رایگان مقالات

hacklink al hd film izle php shell indir siber güvenlik android rat duşakabin fiyatları hack forum fethiye escort bayan escort - vip elit escort türktelekom mobil ödeme bozdurmahtml nullednulled themesbuy stripe accountNovagraKartal Tesettürlü Escortinstagram gizli hesap görmeMobil Ödeme Bozdurmarekorbetgenco bahisVan Escortdeneme bonusu veren siteler