آرتریت روماتوئید – آیورودا درمان گیاهی

[ad_1]

آرتریت روماتوئید یک بیماری مزمن است که معمولا بر میانسال افراد دیده می شود و بیشتر در زنان نسبت به مردان است. کودکان بیش از حد ممکن است تحت تاثیر قرار گرفتن. در این بیماری غشای سینوویال و یا پوشش بافت مفاصل متورم می شود و در نتیجه سفتی و درد و محدودیت حرکت است. در شرایط شدید مفاصل ممکن است در نهایت تبدیل شدن به تغییر شکل. اختلال عملکرد سیستم ایمنی بدن است که تصور می شود مسئول این بیماری است.

در آیورودا آرتریت روماتوئید شناخته شده به عنوان “Sandhi واتا”. این است که به اشتباه با “Aam واتا” است که نام داده شده به تب روماتیسمی یا تب است که باعث درد و تورم در مفاصل و همچنین بر قلب است.

آرتریت روماتوئید اخیر منشاء معمولا پاسخ خوبی به استاندارد ضد التهابی درمان است. اما طبیعت این است که یک بیماری مزمن و در حالی که علائم می تواند کنترل شود وجود دارد در حال حاضر هیچ درمان. استاندارد طب مدرن ممکن است بسیار مفید هنگامی که بیماری مزمن می شود و یا درمان ممکن است عوارض جانبی قابل توجهی. آن است که در این بیماران است که آیورودا درمان گیاهی ممکن است بسیار مفید و موثر است. یکی از مزیت های عمده ای از داروهای گیاهی آیورودا در این رنج است که دارو ممکن است برای مدت طولانی بدون هیچ گونه عوارض جانبی جدی.

آیورودا درمان آرتریت روماتوئید شامل مراحل زیر است:

(من) “Snehan” ( استفاده موضعی و خوراکی داروی روان کننده ها)

(ii) “Swedan” (تحریک محلی)

(iii) “Lep” (محلی استفاده از داروها)

(iv) “Anuloman” ( ملین درمان برای مدت طولانی)

(v) “Raktamokshan” (خون اجازه)

(ششم) “دهان” (محلی حرارتی نام تجاری ) و

(vii) “شمن” ( علامتی درمان دهان و دندان).

Mahanarayan نفت( شامل عمدتا مارچوبه racemosus) Bala (Sida cordifolia) روغن Vishgarbha نفت به برخی از داروهای مورد استفاده برای snehan روش. در حالی که موضعی کاملا ساده دهان و دندان استفاده از دارو و روان کننده ها بهتر انجام می شود تحت نظارت مستقیم واجد شرایط و با تجربه پزشک آیورودا.

در حالی که تحریک محلی را می توان در راه های مختلفی “Naadi swedan” موثر است. در این روش یک جت دارو بخار کارگردانی شده است در مفاصل آسیب دیده معمولا پس از snehan روش. جوشانده Nirgundi (Vitex negundo) معمولا برای این روش.

محلی و دارو برنامه های کاربردی شامل Lepgoli, Dashang lep و مخلوطی از Shrung, Daruharidra ( زرشک aristata) آلوم و Rakta Chandan (صندل). چند داروی گیاهی پماد نیز در دسترس هستند.

محلی درد می تواند به سرعت کاهش می یابد خون-اجازه. این را می توان با سرنگ و یا با استفاده از زالو. حدود 50 میلی لیتر. خون است که معمولا خارج از ورید در نزدیکی مفصل آسیب دیده. محلی حرارتی نام تجاری است که توسط برخی از پزشکان به منظور کاهش حساسیت حاد مفاصل. های مختلف ویژه فلز ابزار استفاده می شود برای این روش.

روغن کرچک و Haritaki (درخت chebula) تحت درمان با روغن کرچک استفاده می شود به صورت خفیف طولانی مدت ملین درمان است.

داروهای خوراکی شامل Maharasnadi عصاره Triphala Guggulu Yograj Guggulu و Ashwagandharishta. Shallaki (serrata) و Guggulu (Commiphora mukul) ترکیبات داده می شود برای مدت طولانی. چندین ترکیبات گیاهی حاوی Guggulu در دسترس هستند استفاده می شود که با توجه به علائم ارائه و مرحله بندی بیماری به عنوان انجام شده توسط پزشک آیورودا.

بهتر است برای جلوگیری از بسیار ترش و شور و سرد (یخچال) محصولات غذایی و همچنین تخمیر محصولات. با استفاده از مقدار قابل تحمل زنجبیل و سیر در رژیم غذایی روزانه مفید است. برخی از آساناهای یوگایی یافت شده اند مفید در مفاصل و ممکن است انجام شود به طور منظم تحت نظارت و مشاوره از یک متخصص در این زمینه است.

[ad_2]

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>