آتش سوزی جنگل کلرادو: هیچ تلفاتی گزارش نشده است


مقامات روز جمعه گفتند که در نتیجه آتش سوزی سریع و وحشیانه ای که حداقل 500 خانه را در شهرستان بولدر، کلرادو فرا گرفت و حدود 35000 نفر را مجبور به فرار کرد، هیچ مورد مرگ و میر گزارش نشده است.

فرماندار جرد پولیس گفت: «ما می‌توانیم معجزه سال نوی خود را در دستان خود داشته باشیم، اگر مطمئن شویم که تلفات جانی وجود ندارد. مقامات گفتند که یک فرد ناشناس پیدا شده و چندین نفر دیگر به دلیل جراحات تحت مداوا قرار گرفته اند.

با توجه به سرعت گسترش آتش مارشال که توسط بادهای شدید تاریخی در خشکی حمل می شود، نتیجه حتی شگفت انگیزتر به نظر می رسد.

فرماندار روز جمعه در یک کنفرانس خبری گفت: «در یک چشم به هم زدنی، بسیاری از خانواده ها دقایق، دقیقه فرصت دارند تا هر چه می توانند، حیوانات خانگی، فرزندانشان را در ماشین ببرند و بروند.»

از این گذشته، صدها نفر خانه‌های خود و شاید هر آنچه که دارند را از دست داده‌اند. جو پله، کلانتر شهرستان بولدر، گفت که کل واحدها سوخته اند. «ضلع غربی سوپریور، شهر قدیمی سوپریور… کاملاً از بین رفته است. این به راحتی 500 خانه است، “او پس از پرواز او و فرماندار بر فراز منطقه برای ارزیابی خسارت گفت.

پله اعتراف کرد که این تعداد ممکن است افزایش یابد. علاوه بر ویرانی در سوپریور، شهری در حدود 10 مایلی جنوب شرقی بولدر، کلانتر گفت که ده ها خانه سوخته را در مناطق دیگر دیده است.

پله گفت: “من تخمین می زنم که حداقل 500 خانه وجود داشته باشد.” اگر هزار نفر باشند تعجب نمی کنم.

این آتش سوزی صبح پنجشنبه رخ داد و حداقل 1600 هکتار را در عرض چند ساعت فرا گرفت و مردم در دو منطقه مجبور به تخلیه شدند. کلانتر شهرستان بولدر روز پنجشنبه گفت که حدود 370 خانه در یک واحد در غرب شهر سوپریور تخریب شده است، در حالی که ممکن است 210 خانه دیگر در شهر قدیمی سوپریور از بین رفته باشد.

کلنت فولسوم، شهردار ارشد، به پاپی هارلو از سی ان ان گفت که بادهای طوفانی غیرعادی هستند.

ما هر از گاهی با این بادهای قوی مواجه می شویم، اما زمانی که زمین واقعاً به این شکل حرکت می کند، به ندرت اتفاق می افتد، و سپس آن را با عنصر آتش و سپس شرایط بسیار خشک – بسیار خشک ما که در چند سال گذشته داشته ایم، ترکیب می کنیم. او روز جمعه گفت: این فقط یک دستور العمل برای فاجعه بود.

رابرت شاکلفورد گفت: با شروع بادها، آنها در طول شب کاهش یافتند و آب و هوا به سرعت در سمت دیگر تغییر کرد: منطقه ویران شده در روز جمعه تحت هشدار زمستانی بود و انتظار می رود تا شنبه 5 تا 10 اینچ برف ببارد. .

آتش نشانان انتظار آتش سوزی های بیشتری را ندارند. مایکل اسمیت، فرمانده آتش نشانی روز جمعه به خبرنگاران گفت: محدودیت در 0٪ باقی می ماند زیرا مبارزه با آتش مارشال با آتش سوزی دیگر متفاوت است.

او گفت: «این کار بر روی محیط خانه ها و طی کردن مراحل انجام می شود. “ما باید روند تفکر خود را در مورد اینکه محدودیت به عنوان درصد به نظر می رسد تغییر دهیم، اما فکر می کنم پیشرفت ما از این به بعد بسیار کم خواهد بود.

پله گفت که تصور می شود خطوط برق آسیب دیده دلیل آتش سوزی مارشال باشد، اگرچه مقامات هنوز در حال بررسی هستند.

اما بر اساس بیانیه ای از سرویس مدیریت اضطراری بولدر، شرکت انرژی Xcel Energy گفت که هیچ خط برق قطع شده در منطقه ای که آتش سوزی رخ داده است، پیدا نکرده است.

میشل کلی از تیم مدیریت حوادث بولدر به CNN وابسته به KUSA گفت که حدود 17000 مشتری روز جمعه در کلرادو بدون برق بودند که اکثر آنها در بولدر کانتی پس از افزایش آتش سوزی در طول شب به 6200 هکتار در طول شب، بدون برق بودند.

او گفت: «ما هنوز آتش‌سوزی‌های فعال در اطراف محیط آتش‌سوزی در جوامع سوپریور و لوئیزویل داریم.

“بادها داشت دیوانه می شد”

سرویس هواشناسی ملی گفت که رویداد روز پنجشنبه یک “طوفان واقعاً تاریخی” با تندبادهای بیش از 100 مایل در ساعت در شهرستان های جفرسون و بولدر بود که باعث آتش سوزی شد.

او به سی ان ان گفت که فولسوم پنج شنبه شب شاهد انفجار خانه ها در مقابل چشمان ما بود.

فولسوم جمعه گفت: «این یکی از آزاردهنده ترین موقعیت هایی بود که تا به حال در آن بوده ام.

«به همین دلیل است. سپس نهرهای دود ظاهر شد. سپس شعله های آتش. سپس شعله‌ها به اطراف پریدند و چند برابر شدند، “اندی تورن، ساکن بولدر هایتس، که همیشه نگران آتش‌سوزی جنگل‌ها در دوره‌های بادهای شدید بوده است، گفت. او شعله های آتش و دود را در روز پنجشنبه از خانه اش در پای خود تماشا کرد.

پولیس روز پنجشنبه گفت وزش باد در روز پنجشنبه آتش را “در عرض چند ثانیه به پایین زمین فوتبال هل داد.”

او گفت: «هیچ راهی برای محاسبه هزینه ضرر به هیچ وجه وجود ندارد – از دست دادن صندلی که مادربزرگتان به شما هدیه داده است، از دست دادن سالگرد کودکی اش، از دست دادن عکس ها، از دست دادن فایل های رایانه ای. – که صدها خانواده در کلرادو امروز بدون هشدار تجربه کرده اند.”

در میان آنها یک کمک مربی فوتبال از دانشگاه کلرادو نیز وجود دارد او گفت که خانواده اش “تمام دارایی های مادی” را از دست داده اند. پنجشنبه در آتش سوزی جنگل.

مارک اسمیت در توییتی نوشت: «خانه ما، ماشین‌های ما و هر چیزی که در خانه‌مان داشتیم در اثر آتش‌سوزی‌هایی که جامعه ما را متلاشی کرد، از دست رفتند». “با تشکر از کسانی که برگشتند. ما در حال کار روی این هستیم که چگونه همه چیز را دوباره شروع کنیم و برای سلامتی خود سپاسگزاریم.

او روز جمعه به سی‌ان‌ان گفت، شهردار سابق بولدر، سام ویور، بعدازظهر پنجشنبه حیوانات را از خانه برادرش که به همراه خانواده‌اش خارج از کشور است، تخلیه کرد.

ویور که همچنین رئیس سابق آتش نشانی در جامعه شوگرلوف است، گفت: “بادها به شدت قوی می شدند. ما دو شعله آتش مختلف را در نزدیکی خانه آنها در فاصله نیم مایلی دیدیم.”

او گفت: «چندین ساعت وقت گذاشتیم تا حیوانات را در تریلرها و کامیون‌ها بارگذاری کنیم و آنها را بیرون بیاوریم، رایانه و آلبوم عکس‌ها را با نزدیک‌تر شدن شعله‌ها بیرون آوردیم. «تا زمانی که ما رفتیم، مثلاً حدود 4، شعله‌ها چند صد یارد دورتر بودند – شاید 300، 400 یارد. پس مجبور شدیم ترک کنیم.

ویور افزود: “امیدواریم خانه خوب باشد، اما امروز هنوز خبری نداریم.”

“این فقط یک احساس آخرالزمانی بود.”

مراکز تخلیه افتتاح شد شامل پولیس گفت: یکی برای تخلیه‌شدگان مبتلا به کووید-19. بر اساس تجزیه و تحلیل CNN توسط داده های دانشگاه جانز هاپکینز، در راستای انفجار سراسری، کلرادو روز پنجشنبه بیشترین تعداد موارد ابتلا به ویروس کرونا در روز را با 5427 مورد در روز به طور متوسط ​​در سراسر کشور در هفته گذشته ثبت کرد.

کلی گفت: «ما 300 نفر را برای یک شب در پناهگاه داشتیم.

روز پنجشنبه در Costco در سوپریور، هانت فرای در حال خرید سوپ برای همسرش بود که یک کارگر به مشتریان گفت که آنها را تخلیه کنند. فرای گفت که مردم در ابتدا وقتی فروشگاه را ترک کردند آرام بودند، اما سپس مانند “آنتلوپی که همه جا می دود” پرواز کردند.

“خیلی ترسناک بود. مانند زندگی فراتر از یک رویا بود. “این فقط یک احساس آخرالزمانی بود.”

فرای در حالی که از میان مه دور می شد، “سعی می کرد با خیال راحت خارج شود.”

او گفت: «اما مردم با گربه‌های خانگی خود از خانه فرار می‌کردند و می‌دانید، همه آنها بسیار وحشت زده بودند. «چیزی که واقعاً مرا تحت تأثیر قرار داد ترس در چهره پلیس بود که سعی می کرد ترافیک را به جریان بیندازد. آنها از نظر قانونی مرعوب شدند.»

به صبح پنجشنبه از مهد کودک دخترانشان توجه کنید نزدیک لوئیزویل کریس اسمیت و همسرش از مرکز شهر سوپریور از کریس اسمیت خواست که بیایند دخترها را ببرند، او به زیرمجموعه CNN CNN گفت. مسئولان شهر در دستور تخلیه خود گفتند: «لطفا سریع اقدام کنید».

اسمیت گفت: “به همسرم زنگ زدم و او شروع به جمع آوری اشیاء قیمتی و لباس برای تخلیه کرد.” او از میان دود در راه آنجا و بازگشت رانندگی کرد.

جاده های منطقه آتش سوزی توسط دود و ترافیک مسدود شده بود که مردم سعی می کردند از آن خارج شوند.

ویور به سی ان ان گفت که وضعیت روی زمین “باورنکردنی” بود.

او گفت: «زمانی که شما در مورد آنچه روی زمین اتفاق می‌افتد صحبت می‌کنید، در واقع تلاش برای دوری از جلوی آتشی بود که به جلو رانده شده بود و هر آنچه را که می‌توانیم به دست آوریم. تمرکز بر ایمنی زندگی بود.

جولی تانوس، یک کارمند هوم دیپو در لوئیزویل، از فروشگاه شاهد پخش شدن باد و دود در منطقه بود.

تانوس روز جمعه به CNN گفت: «این مثل یک فیلم فاجعه بود. به مغازه برگشت و مشغول تمیز کردن بود. او گفت که خاکستر همه جا هست.

وزش باد کار را برای مقابله با آتش سخت کرده بود

ویور به CNN گفت: باد شدید، مبارزه با سر آتشین را به یک چالش تبدیل می کند.

وی با بیان اینکه سرعت باد زیاد، اخگرها و دیگر شعله های آتش را به سرعت به جلو می راند، افزود: هیچ راهی برای حمله به او از جلو وجود ندارد، این کاملاً درست است. حتی در کنار، باید مراقب گردبادهایی که در این نزدیکی هستند، باشید.”

شاکلفورد، کارشناس هواشناسی CNN گفت: بادها در اوایل روز جمعه به کمتر از 20 مایل در ساعت کاهش یافته اند و این منطقه تحت هشدار زمستانی است و انتظار می رود قبل از طلوع خورشید بارش برف سنگین باشد.

شاکلفورد گفت: برف مورد انتظار در روز جمعه “در زمان مناسب می آید”، “زیرا 100 درصد از ایالت تحت نوعی خشکسالی است و این بارش برف همچنین به کاهش آتش سوزی مارشال کمک می کند.”

بخش اعظم غرب ایالات متحده در خشکسالی شدید و تاریخی، با دمای بالاتر و شرایط خشک تر در نتیجه تغییرات آب و هوا، گرفتار شده است. دنور در شش ماه گذشته کمی بیش از 1 اینچ بارندگی داشته است – پایین ترین رکورد برای نیمه دوم سال. بولدر و شهرستان‌های اطراف آن به‌عنوان «خشکسالی شدید» طبقه‌بندی می‌شوند.

طبق گزارش مرکز ملی آتش‌سوزی بین‌بخشی، آتش‌سوزی‌های کلرادو در حال پایان دادن به سالی هستند که در آن بیش از 58000 آتش‌سوزی جنگلی بیش از 7.8 میلیون هکتار در ایالات متحده را سوزانده است – کمی بالاتر از میانگین 10 ساله. رتبه‌بندی آمادگی آتش‌سوزی جنگل‌ها در تابستان امسال در بالاترین سطح خود برای ۶۸ روز متوالی بود، زیرا تابستان آتش‌سوزی جنگل‌ها در نیمکره شمالی منجر به انتشار کربن رکورد شد.

اما در حالی که برف روز جمعه در کلرادو به مهار آتش سوزی کمک می کند، ویور گفت: “برای برخی افراد، تلاش برای بازیابی وسایل از خانه های سوخته مشکل ساز خواهد بود.”

وی افزود: “اگر برف خیلی سریع ببارد، ممکن است خسارت بیشتری به اموال وارد کند.”

برنامه های بازیابی در حال حاضر در حال انجام است

خدمات مدیریت اضطراری بولدر از ساکنان خواست صبح جمعه در خارج از مناطق تخلیه بمانند، اگرچه برخی از آنها قبلاً روند بهبودی را آغاز کرده اند. در آخر هفته جستجو برای فیس بوک برنامه ریزی شد. در صفحه دیگری در فیس بوک، ده ها پست در مورد حیواناتی که در مناطق سوخته شده یا اطراف آن جستجو می کردند یا پیدا می کردند، پست کردند.

فرماندار گفت که پولیس و رئیس جمهور جو بایدن روز جمعه صحبت کردند و بایدن اعلام سریع فاجعه بزرگ را تصویب کرد که بعداً در روز نهایی خواهد شد.

پولیس گفت: “این بدان معناست که به کسانی که متحمل ضرر شده اند – مشاغل کوچک و صاحبان خانه – اجازه نمی دهد که منتظر ارزیابی اولیه آسیب به مسکن و کمک به مشاغل کوچک باشند.” “پس این خیلی زود اتفاق می افتد.

و رئیس جمهور به مردم کلرادو و کسانی که مستقیماً تحت تأثیر قرار گرفته‌اند تبریک می‌فرستد.

سخنگوی UCHealth به سی ان ان گفت که حداقل شش نفر به دلیل جراحات ناشی از یکی از آتش سوزی ها تحت درمان قرار گرفته اند. یک افسر پلیس در اثر دمیدن آوار به چشم آسیب دید.

پولیس روز پنجشنبه وضعیت اضطراری اعلام کرد و به ایالت اجازه دسترسی به بودجه اضطراری برای کمک به پاسخگویی را داد.
https://20khababr.ir
https://afkharebartar.ir
https://akhabarebartar.ir
https://andnews.ir
https://avatefepak.ir
https://baranmajale.ir
https://behtaringam.ir
https://daltek.ir
https://elmitarin.ir
https://fardayeashena.ir
https://forbos.ir
https://foxirani.ir
https://gisoon.ir
https://hodhodirani.ir
https://iranisard.ir
https://kahkashani.ir
https://lasttimes.ir
https://lilaki.ir
https://livejame.ir
https://magirani.ir
https://majaleiranian.ir
https://mervina.ir
https://mineralnews.ir
https://modirezard.ir
https://momon.ir
https://moniseh.ir
https://nationaliran.ir
https://netcrafti.ir
https://news-single.ir
https://newsexpress.ir
https://newslife.ir
https://newsspot.ir
https://newsteen.ir
https://nikmag.ir
https://officemag.ir
https://okaziyon.ir
https://one-news.ir
https://pandamag.ir
https://parsroids.ir
https://patris-fun.ir
https://senatornews.ir
https://seratmag.ir
https://sibala.ir
https://sohanian.ir
https://sosokan.ir
https://tazekhabari.ir
https://technoirani.ir
https://timesirani.ir
https://yamorani.ir
https://yandexkhabari.ir
https://abdoosnews.ir
https://zehnenoandinsh.ir
https://abestanews.ir
https://abtinnews.ir
https://akhbarebartaaar.ir
https://akhbaremaaaa.ir
https://akhbareshomaaa.ir
https://akhshijnews.ir
https://atrinnews.ir
https://atroticnews.ir
https://atshnews.ir
https://bashariatemrooz.ir
https://dastesalamatt.ir
https://dostemansalam.ir
https://elementorsite.ir
https://emrooztafahom.ir
https://ensanedirooooooz.ir
https://etelaresankhabar.ir
https://examplenews.ir
https://fardaalefba.ir
https://gisooyekhabar.ir
https://halohekayatha.ir
https://hashtadonoh.ir
https://hekayatfardayeemaaa.ir
https://honarmandkhabar.ir
https://istgaheshomareyek.ir
https://ketabkhoooon.ir
https://kimyagaaaar.ir
https://markazeakhbar.ir
https://masternewss.ir
https://mohamadrezasite.ir
https://morvarideasia.ir
https://mramins.ir
https://naserinews.ir
https://nasermr.ir
https://newsamins.ir
https://newsatropat.ir
https://newscenterals.ir
https://newsmineral.ir
https://newsouls.ir
https://newspishgamannn.ir
https://newssalam.ir
https://newsshans.ir
https://newsworlds.ir
https://parinews.ir
https://patris-music.ir
https://poshtibannews.ir
https://powernewss.ir
https://recordejadid.ir
https://salamnewws.ir
https://23ncfst.ir/
https://amiran-carpet.ir/
https://armanenergytec.ir/
https://blogenews.ir/
https://blogkhoon.ir/
https://bvfars.ir/
https://charsounews.ir/
https://chsnews.ir/
https://dezfil.ir/
https://dmwebmaster.ir/
https://dota2news.ir/
https://erfanhd.ir/
https://etminan110.ir/
https://faratarazkhabar.ir/
https://farsgardi20.ir/
https://footynews.ir/
https://goto98.ir/
https://ilyarkhabar.ir/
https://ir2khabar.ir/
https://iranalmanac.ir/
https://irandaryafest.ir/
https://khabarehaft.ir/
https://khabarontime.ir/
https://lolsms.ir/
https://maadgig.ir/
https://masoudtb.ir/
https://mp3news.ir/
https://music-ha.ir/
https://nakhlestankhabar.ir/
https://newcharge.ir/
https://news-links.ir/
https://news180.ir/
https://pimn.ir/
https://prmf.ir/
https://pvnews.ir/
https://rejawnews.ir/
https://sahab-co.ir/
https://samanbarg.ir/
https://semanews.ir/
https://shirinonews.ir/
https://soheilesonghor.ir/
https://tacity.ir/
https://taktanews.ir/
https://tarabaranmag.ir/
https://telegram-persian.ir/
https://tfcenter.ir/
https://trika.ir/
https://velninews.ir/
https://vidnaz.ir/
https://wajnews.ir/
https://your-news.ir/
https://zangannews.ir/
https://2016downloadnew.ir/
https://paxsolomusic.ir/
https://daryamedia.ir/
https://andikakhabar.ir/
https://seo-pbn.ir/
https://ghezelwich.ir
https://panaztebtabriz.ir
https://shayna-net.ir
https://kanooneslamshahr.ir
https://raynuts.ir
https://honare2.ir
https://itsama.ir
https://flingpet.ir
https://foreverpro.ir
https://fraeesi.ir
https://gkhabar.ir
https://18amlak.ir
https://pooyesh-khabar.ir
https://matsef.ir
https://photo-land.ir
https://tabarestan118.ir
https://disachain.ir
https://chikaapp.ir
https://mahestan18.ir
https://radyaabkala.ir
https://c-civil.ir
https://saeeed.ir
https://copytops.ir
https://modirsearch.ir
https://shz1music.ir
https://m-khosravi.ir
https://iranhayashi.ir
https://iranian-dress.ir
https://gigblog.ir
https://basitcg.ir
https://mashhadhekmat.ir
https://rahetamin.ir
https://radolyamani.ir
https://bnemati.ir
https://face-wood.ir
https://tourvare.ir
https://centertasisat.ir
https://bidarirafsanjan.ir
https://namahaa.ir
https://30pp.ir
https://script-tabadol-link.ir
https://simayesarbedar.ir
https://pakdashtiha.ir
https://rentacars.ir
https://2019movies.ir
https://ekar24.ir
https://saber-ramezani.ir
https://teb-saharsina.ir

دانلود رایگان مقالات